Terroristimaa Israel iski YK:n kouluun Gasassa

.n30 kuoli ja kymmeniä haavoittui, Netanjahu pitää pidättää heti ja viedä Haagin sotaoikeuteen kansanmurhasta.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joko Hamasin iskut on unhoksissa?nehän aloitti jupinan tappamalla viattomia siviilejä ja ottamalla vankeja. Niistähän tämä rähinä lähti lapasesta.

Äänestä

Nyt ei Hamas pysty enää ampumaan raketteja kyseisen koulun pihalta.

On sotarikos ampua raketteja koulujen pihoilta, etenkin jos alueella on siviilejä. Hamas syyllistyi jälleen kerran sotarikokseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

.n30 kuoli ja kymmeniä haavoittui, Netanjahu pitää pidättää heti ja viedä Haagin sotaoikeuteen kansanmurhasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu