Nykyinen moderni Vasemmisto, on puolueen, Anderssonin ja eläkeläisäänestäjien tuotos

Anonyymi-ap

Ihmiset ja Luonto, siinä avainsanat, sosiaalinen oikeudenmukaisuus, veroparatiisiyrityksien verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen laittaminen, vastikkeettomien ja haitallisten ökytukien, jakamisen lakkauttaminen, osake-vakuutuskuori-porsaanreikien tukkimiset, paljon tekoja, joita odotamme, mutta ensisijaisena ja tärkeimpänä, reilun parin tonnin MINIMIELÄKKEET, Suomen ikäihmisille eli vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, Vasemmistoa vuosikymmenet jo ahkerasti ja sitkesti, vastoinkäymistenkin jälkeen äänestäneille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-politics/pension-swiss-switzerland-vote-protest/73323356

https://www.svt.se/nyheter/utrikes/norden-bryter-mot-trenden-vanstervag-i-eu-valet-2024

Vasemmisto nousi isosti, myös muissa Pohjoismaissa, esim. Tanskassa, joten on lupa odottaa, niitä pitkään luvattuja, aitoja, ajanmukaisia reilun 2000€/kk:n MINIMIELÄKKEITÄ, kun on valtaa annettu.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18511788/vasemmisto-nousi-kaikissa-pohjoismaissa-isosti-!

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18510399/elakelaiskoyhien-vakiaanilla-vasemmisto-ja-li-andersson-voittoon

Kestoäänestäjät joita eläkeläisväestö, modernille Vasemmistolle ovat ja asioista aktiivisesti kirjoittavana, kantaa ottavana, olemme olleet osaltamme, nostamassa Vasemmistoa, nykyiseen ison valtapuolueen asemaan. Kiitos kuuluu siis myös meille, ihan vain aidon, ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan, parin tonnin minimieläkkeinä, sen otamme vastaan.

0

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitkä asiat

        tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
        Ikävä
        73
        883
      2. Miltä se tuntuu

        Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
        Ikävä
        104
        748
      3. 47
        654
      4. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        36
        623
      5. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        47
        623
      6. En mahda sille mitään

        Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
        Ikävä
        30
        611
      7. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        40
        595
      8. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        34
        567
      9. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        50
        560
      10. Sinunkin pitää jättää

        Se kaivattusi rauhaan.
        Ikävä
        37
        496
      Aihe