Onkos ketään muuta joka on hautausmaalla kesätöissä?
hautausmaa
hullu^^
122739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
En mut yritin päästä
pari kesää sitten.palkka oli 4000 egee kuussa.aika hyvät rahat tuli 3 kuukaudessa.
Tyhmempikin tajuaa että kukaan ei saa tuollaista rahaa hautausmaalta. Ellet tietenkin puhu markoissa.. Silloin se ois jo lähellä totuutta, eli melko pienet palkathan siellä on.
ylitöitä
Kunta ei maksa kesätyöläisille ylitöitä. Laskepa nyt, kuinka paljon ylitöitä tuohon summaasi sisältyisi:)
seurakunta ja kunta on eri asia
Ei tässä viestiketjussa ole edes puhuttu kunnasta ja seurakunnasta yhtikäs mitään. Noh, kai sä saat jotain ihmeellistä tyydytystä siitä että pädet olemattomia rahojas täällä :D
kunnathan ne hoitaa hautausmaita?meidän srk kirkkoherran kanssa tehtiin sopimus ja tein pitempiä päiviä myös viikonloppuja.samalla saatiin viisi kesäläistä irtisanottua,kun olin niin ahkera.säästi myös srk rahaa kun irtisanottiin laiskimmat pois.
...pari kunnallista hautausmaata, toinen niistä muistaakseni on Kauniaisissa, joten kyllä sitä voi ihan kunnan hautausmaalla olla töissä. :-)
Joo, itse olin kerrossiivoojana viime kesänä töissä, hyvä tyyppi kun olen, niin maksettiin 3658,10 € kuussa. Tuon lisäksi olin vielä Hesen kassalla viikonloppuisin, maksoivat 18,32 € tunnilta lisät. Nyt onkin niin paljon rahaa, ettei tarvi tänä kesänä kuin ryypätä ja rellestää.
..miten olet voinut saada noin paljon palkkaa kerrossiivouksesta? Itse olen helsingissä kerroshoitajana/siivoojana ja en ole tuollaisista palkoista ikinä kuullutkaan.. Itsellä tuntipalkka 8,74e/h.
Se oli vain vinoilua tuolle, joka väitti saavansa 4000 euroa hautausmaalta. Pistä vaan sarkasmisuodatin rohkeasti päälle, mikäli aiot Suomi24:n kaltaisia "asiapalstoja" seurailla :-). Ei silti sen puoleen, kyllä tuota teidän 8,74 euron tuntipalkkaa saisi korottaa roimasti, teettehän kuitenkin fyysistä ja suoraan ihmisten viihtyvyyteen vaikuttavaa työtä. Mielestäni 10 euron tuntipalkka siivoojille olisi ihan asiallinen - kyllä niillä mammuttifirmoilla on varaa tuon verran maksaa, kun ei siivoustyötä voi Kiinankaan viedä. Hyvää kesää!
Oonhan mä jo aika kauan näitä palstoja seuraillut eikä näistä tosiaan tiedä mitä uskoa ja mitä ei..
Hyvää kesää myös sulle!