Miksi helsinkiläiset puhuvat savannikieltä?

Onko se joku muoti ilmiö puhua afrikkalaisten kieltä?
6163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täytyy ostaa viidakkorumpu ja bambla sanakirja

Äänestä

Ei me hesan savolaiset viännetä savannia. Ihan ommoo murretta viännetään.

Äänestä

Click-language on mukavan kuuloista.

Äänestä

Helsinkiläiset ottavat nykyään myös paljon tatuointeja että näyttäisi enemmän masai-heimolaisilta.
Ennen ruotsinkielen puhuminen isolla äänellä antoi hianon ihmisen statuksen, mutta nykyään afrikkalaisen mustalaiskielen kaiottaminen tekee häijyä impivaaralasille.

Äänestä
  • Valkoihoiset häpeävät ihonväriään.
    Siksi otetaan tatuointeja että valkonaama näyttäisi edes puolikeekeriltä.

    Korvakorut miehillä osoittaa ettei ole mikään aliarvostettu hetero.

    Pitää olla työtävieroksuva pride-lakupate.

    Äänestä

Ovat samaistuneet , koska siellä asuu paljon näitä "afrikkalaisia".
Eiku ovat vaan niin leuhkia...🤮

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko se joku muoti ilmiö puhua afrikkalaisten kieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu