Ei meistä kukaan kelpaa kelle vaan

Vaikka Juha Tapio niin laulaakin.
17361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No ei tietenkään. Jotkut meistä ei kelpaa oikein kellekkään. Ja jos kelpaa, niin ei loppuelämäksi kuitenkaan.

Äänestä
  • Ja sellainen hetken läyhääminen, niin eihän sellassen takia kannata edes vaivautua. Hirvee työ ja vaivannäkö ja minkä takia? Että joku kurja voi hetken sulle lässyttää ja leperrellä, sitten alkaakin jo pitkästyttää kohta pian. Mitä oman ajan haaskausta!

    Äänestä

  • EivorCreed kirjoitti:

    Ja sellainen hetken läyhääminen, niin eihän sellassen takia kannata edes vaivautua. Hirvee työ ja vaivannäkö ja minkä takia? Että joku kurja voi hetken sulle lässyttää ja leperrellä, sitten alkaakin jo pitkästyttää kohta pian. Mitä oman ajan haaskausta!

    Minä kelpaan jollekin/joillakin, vaikka joku muuta väittää. En tosin voi olla kuin yhden kanssa yhdessä kerralla niin kuin ei kukaan muukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Minä kelpaan jollekin/joillakin, vaikka joku muuta väittää. En tosin voi olla kuin yhden kanssa yhdessä kerralla niin kuin ei kukaan muukaan.

    Unohdit polyamoria ihmiset? Heitä voi olla monta silliä suolassa, eiku suhteessa.

    Cool. Minäkin oon kelvannut toisinaan joillekin, mutta eipä ne ole yleensä kovin hyviä ja kantavia suhteita suurin osa ollut. Luulen, että oon ollut usein miten se joku vaan, joka on oltava, että ei ole yksin. Paremman puutteessa siis kelvannut.

    Ymmärrän kyllä, etten ole enemmistön makuun miltään osin ihmisenä ja nekin harvat, jotka pitää ihmisenä minusta eivät pidä minusta kumppanina. Mulle se on oikeinkin ok, sillä en minäkään tykkää oikein helposti kestään.

    Äänestä

  • Really? Pidän sua todella komeana (mitä oletkin), järjettömän lahjakkaana, fiksuna, hyvänä ystävänä jne. En ymmärrärrä, että miksi ajattelet noin. -Maria-

    Äänestä

  • Hmm, itse en usko ulkonäön merkkaavan niin paljon, kun mitä ihmiset yleensä uskoo ja puhuu. Kyllä syyt on enemmän aina psyykkiset kaikilla osatekijöillä miksi jotkut onnistuu ja toiset ei.

    Äänestä

  • Älä suutu.. :) Ei kai tämä ole kolhu sun yksinäisen suden imagolle.. :) Olet vaan niin hiton kiva -ja miljoonia muita asioita, että tälläinen vähättely.. No no... Olet ihan supertyyppi kulissien takana!

    Äänestä

  • Sekin, mutta myös vastapuolen empatia kyky vaikuttaa osaako tulkita toista julki tuomisen vaikeuksista huolimatta. Moni ujo, vaikeasti avautuva ihminen kuitenkin pariutuu, kun kohtaa ihmisen joka kykenee kohtaamaan ja ymmärtämään.

    Silti yhä vaan moni jahtaa niitä jotka vitut viis veisaa empatiseerata tai edes vaivautua ajattelemaan toista mielenkiintoisena jollei heti ajelehdi syliin kuin joku elokuva sankari.

    Kyllä se on kiinni kohtaajista ja kohdattavista, aina. Miten he psyykkaa hommaa ja muita ihmisiä.

    Äänestä

  • EivorCreed kirjoitti:

    Sekin, mutta myös vastapuolen empatia kyky vaikuttaa osaako tulkita toista julki tuomisen vaikeuksista huolimatta. Moni ujo, vaikeasti avautuva ihminen kuitenkin pariutuu, kun kohtaa ihmisen joka kykenee kohtaamaan ja ymmärtämään.

    Silti yhä vaan moni jahtaa niitä jotka vitut viis veisaa empatiseerata tai edes vaivautua ajattelemaan toista mielenkiintoisena jollei heti ajelehdi syliin kuin joku elokuva sankari.

    Kyllä se on kiinni kohtaajista ja kohdattavista, aina. Miten he psyykkaa hommaa ja muita ihmisiä.

    Mä sanoisin, että ne helmet ei oo ne jotka silmään päälle päin loistaa, ne on ne joiden inhimillisyys toimii. Joilla on halu pysähtyä kohtaamaan, eikä pikana pläräämään.

    Äänestä

  • Äiti ei ole kenenkään mahdollisuus enkä minä ole ätmi, usko jo!

    Äänestä

  • Tarkoitatko itseäsi?

    Äänestä

  • Anna olla viimeinen kerta kun haukut mua ätmiksi!

    Äänestä

  • Älä nyt.. Olet niin mielenkiintoinen ja komea, että saisit leikiten 10v nuoremman, kauniin ja hoikan naisen, jos tosissasi yrittäisit.

    Äänestä

Minäkään en kelpaa, en kellekään, oon yksinäinen rinsessa 👸

Äänestä

Hyvää yötä, ätmit ja ei ätmit myös.

Äänestä

No kyllä, jos röyhkeesti elää, ajaa luxusautoilla. Ja on muutoinkii pinkka kunnossa. Ni ei ulkonäöl oo mitää väliä, saati et korvienväli olis kunnossa.

Äänestä

Älä usko lauluihin...

Noin lauletaan yhdessä laulussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka Juha Tapio niin laulaakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu