IAhme mies Mäkkaiveri

Anonyymi-ap

Mies tekee paljon töitä tosin rahhasta tiukkaa. Nakittaa sitten mulle töitä koska on niin väsynyt töistään. Teen jo nytkin kaikki taloustyöt ja lapset hoidan melkeimpä yksin. Pitkään valittanut etten tee remonttia ja pidä taloa kunnossa vaikka hän käy töissä pitkät päivät. Leikkaan myös ruohon ja trimmaan. Pyykkään,tiskaan teen ruuat,käyn kaupassa, hoidan lasten asiat, lenkitän koiran, aukaisen viemärit,maalaan ja tapetoin välillä,vaihdan polttimot, pesen ikkunat , katsastutan autot,,pesen ja hakkaan matot,imuroin,luutuan,haravoin pihan jne jne. Mies huollattaa autot,maksaa laskuista puolet.

Nyt pitäisi minun kuulemma pihalaatat oikaista kun painuneet,hioa ja öljytä terassi. En kuulemma tee mittää vaan hänen täytyy tehdä kaikki!!! Koko ajan valittaa,on tyly ja kiukkuinen. Minun työpanokseni ei oo mittää vaan HÄN tekee KAIKEN. Hän ja hän ja hän. Kukkaa muu ei oo mittää vaan HÄN ossaa ja tekkee ja pystyy kun toiset vaan laiskottellee. Yönsä nukkuu hyvin silti omatunto on kevyt höyhrn ainoa raskauttava tekijä on me muut laiskat jotka olemme kaiken pahan alku ja juuri sekä hidaste ja riesa hänen elämässään kuultu tuo jo sata kertaa.
Harrastaa ja käyttää rahansa itseensä etupäässä ja me törsätään vaikka elämme hyvin niukasti ja taloudellisesti.
Ei oo koskaan pihahommiin koskenut.
Haistakoon pitkä paska. Ja tämä on TOSI. Sivulliset luulevat että siinä on työteliäs tosi mies. Paskan marjat,kotona ei tee muuta kuin haukkuu lapset pystyyn ja makkaa. Terrorisoi ja rähisee kaikesta ja suurimman osan ajasta tai vastaa asti nukkuu.
Kukkaa muu ei oo mittää. Minä ja lapsetkaan ei olla yhtään mittää ilman häntä. Hän kuulemma elättää, tuosta muistuttaa jatkuvasti huudon kera. Ka jatkuvasti muistaa mainita kuinka tyhmiä ollaan ja laiskoja.
Pikku hiljaa alkaa mitta täyttymään.

3

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene töihin

      • Anonyymi

        Luitko tekstin? Mies maksaa puolet menoista ja minä toisen puolen eli enköhän saa palkkaa maksaakseni osuuteni?


    • Anonyymi

      Töiden jakamiseen kaatuu monen arki. Sitten kun muuttaa erilleen tulee kahden talouden kulut. Rahat vielä enemmän loppu. Mutta ai että ei tartte kattoa kun peiliin jos on jokin tekemättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      364
      7885
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      112
      5573
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4643
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4440
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      169
      4388
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3957
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3853
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      37
      3647
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3471
    Aihe