Naamatesti:
https://www.is.fi/viihde/art-2000010484787.html
Oma tulos 4/12. Ei oikein ole nykyajan nuoret artistit hallussa.
Soitintesti:
https://www.is.fi/menaiset/vapaalla/art-2000010491514.html
Oma tulos 10/12. Näköjään tunnistan soittimet naamoja paremmin =)
Etelän hedelmät:
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000010469543.html
Oma tulos 10/12. Ja ei kun syömään! =)
Tunnistatko naamoja ja muita asioita?
10
413
Vastaukset 10
2/12 Kymmenen arvasin melkein oikein, yhden ihan oikein ja sitten vielä tiesin että juiceleskisen näköinen ja oloinen on Gettomasa.
Joskus tuntuu, että olen ihan ulalla nykyisesti musiikkielämästä, kun tunnista vain murto-osan nykyisistä uuista nuorista artisteista. Vanhempia tunnistan enemmän.
- Anonyymi
Ne on kyllä ne Juice Leskinen, Irwing ja mikävielä on se Paratiisin laulaja (+ hiacen peräkontti) on kaikki ihan yks ja sama.
- Anonyymi
No ei mennyt eka paljon paremmin, 5 pojoa.
Jaksanko seuraavan, en taida kun tämä meni jo yli odotusten.
AV - Anonyymi
9
6
11
Soittimet!🤣 Peruskoulutasoa 🙈
En ymmärrä miksi mokasin helpotkin 😅
🐾 - Anonyymi
Naamoista osui viisi. Nekin arvauksella. Soittimista 10, huilut ja kaikki perkussiot ei ole kovin tuttuja. Muut oli varmaa tietoa. Hedelmät ei kiinnosta.
Kiva, kun sinä Norppa83 jatkat kirjoittelua. Itsekkin olen ollut poissa palstalta paljon. Tervetuloa takaisin ja hyvää Juhannusta! :)
En jaksanut tällä kertaa tehdä testejä. Hyviä kesiä!Naamatesti: 6
Soitintesti: 10, "musiikki verissä"
Hedelmätesti: 9- Anonyymi
Eka linkin testasin. Kolme oikein. Höh minua.
- Anonyymi
6/12, 10/12, vimeinen pelkkää arvailua 5 oikein.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202472Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401652Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6551079- 106993
- 71982
- 98936
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728
