laitoin joulukuussa 2004 ilmoituksen suomi24 treffeihin ja vastauksia alkoi tula tiheään tahtiin.
Tämän vuoden tammikuuun alussa sain kuitenkin vastauksen yhdeltä mieheltä ja hänen kanssaan on sitten yhdeyden pido pysynyt siitä lähtien, ensin alkuun s-postilla ja sitten vaihdoimme puhelinnumerot ja laitoimme silloj tällöin textateita, lopulta jopa vaihdoimme sitten osoitteitakin.
Soitellimme ehkä noin kerran viikossa kuulumisia ja sitten huhtikuussa lähdin viikoksi mun entisessä kotimaassani ruotsissa käymään ja siitä se meidän puhelimessa yhdeyden pito varsnaisesti sitten alkoikin.
Siellä olessani soittelimme päivittäin ja kun tulin kotiin sieltä,niin hän kertoi mulle mesessä on että hänellä on muutakin tunteita mua kohtaan kuin pelkkä ystävyys, täytyy myöntää että tunteet olivat puolin ja toisin.
Vähitellen se muutui sitten rakkaudeksi ja pidämme päivittäin puhelimella yhteyttä ja sen avulla olemme oppineet tuntemaan toisemme.
Juhannuksen jälkeen tapaamme sitten ensimmäisen kerran.
Nyt moni tulee varmasti sanomaan että eihän sitä voi rakastua ihmiseen, jos ei ole nähnyt, mutta meidän tapauksessa se on nyt käynyt vaan niin, se ihmisen luonnehan se on tärkein.
Tosin ollaan kuvat vaihdettu.
Nyt todellakin toivon että tämä tulee onnistumaan meidän välillä ja lupaavalle se kyllä näyttää.
Tiedän monia sellaisia jotka ovat tavanneet netin kautta ja se suhde on sitten onnistunut.
Tietystihän täällä on moneen lähtöön porukaan ja saa olla todella varovainen, mutta meidän jutussa on se kun juttelemme niin paljon puhelimessa.
suomi24 treffit
5
2165
Vastaukset
- ursis
Onnea kovasti tapaamiseenne ja toivottavasti yhteiseen elämäänne sen jälkeenkin...
Kyllä varmaan moni tulee sanomaan, ettei toiseen voi RAKASTUA tapaamatta häntä ensin. Mutta totta kai näin voi käydä. Nettituttavuuksissa tosiaan tuo kumppanin luonne on etusijalla ensin, ja ulkonäkö ja muuten ulkoinen olemus tulee sitten vasta jälkijunassa (livenä tavatessa just toisinpäin).
"Vaarallisinta" on ehkä se, että pitkään jatkuneessa netti-/puhelinsuhteessa on tietämättään luonut toisesta henkilöstä hyvinkin tarkan kuvan itselleen. Tavatessa voi tulla "pettymyksen" tunne, vaikka kaikki menisikin hyvin, vain siksi että todellisuus ei täsmälleen vastaa etukäteen luotua kuvaa.
Sitten on esim teoria, jonka mukaan ihmisen luontaisHAJU vaikuttaa partnerinvalintaamme hyvin paljon... Jopa niin paljon, että jos haju "ei ole oikea" niin kipinää (himoa) ei synny parin välille, vaikka he muuten olisivat kuinka sopivia toisilleen. No, tuota on aika outo ajatella, mutta jotain mystistähän siinä on, miksi yhden ihmisen olemus miellyttää ja saa rentoutumaan, toisen taas ei.
Mutta, uskon ja toivon että teidän tapaamisemme menee nappiin. Alussa voi mielen vallata hämmennys... mutta ei pidä heti antaa periksi! =o) Iloista juhannusta ja varsinkin sitä juhannuksen-jälkeistä...- välityksellä
tuoksut välity...on se varmaan joku alitajuinen veto toiseen ihmiseen jonka tuntee ehkä "yli aistien"mutta on tämä netti yksi mahdollisuus.Tänään on saanut lukea täältä onnellisia kohtaamisia.
- vilpittömästi
että onnistutte!!!
Romanttista juhannusta ja onnistuneita treffejä!
T:joku tamperelainen :))) - Tom
Ymmärrät varmaan itsekin että vaikka tulette hyvin juttuun netissä ja puhelimessa niin kemialla on myös tietty osuus parisuhteessa, joten kihloja ei kannata etukäteen ostaa.
Sanoisin oman kokemukseni perusteella että nainen ihastuu helpommin kuin mies, ainakin niin on minun kohdallani käynyt, tie naisen sydämmeen käy ajatusmailman kautta.
Toivottavasti tykästytte toisenne tyyleihin, tästäkin asiasta voi tietenkin keskustelun kautta päästä selvyyteen. - ramse
Miten nykyään menee teillä? vai meneekö mitenkään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913487Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen102930Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä612468Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92115Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411900Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.41839Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901551
- 721113
- 741090
