Kyllä väsyttää

Tuli aika rankasti vietettyä juhannusta.
15335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Töitä tehden tosiaan meni taas juhannus täälä.

Äänestä
  • Mun tuli juotua.

    Äänestä

Itselläni oli rauhallinen. Kävin ystäviä moikkaamassa, ajelin maaseudulla, saunoin ja ulkoilin. Rankka ei käy enää tässä iässä. Täytyy elää terveesti, kun joutuu täällä olemaan.

Äänestä

Joit puoliksi keskikaljan äidin kanssa?

Äänestä
  • En!

    Äänestä

  • Mä oon kieltänyt puhumasta mun äidistä!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mä oon kieltänyt puhumasta mun äidistä!

    Älä nyt, se 84-vuotias huuhkaja on sentään puolisosi.

    Äänestä

Yksin voi kalsarikännätä vaikka kuinka.

Äänestä

google blokkaqsi tiliäni, en päässyt, sitte3n yritä otoisella koneella noniin pääsen.. voi johtua blackrockin eli netflixin jostain kin..

Mutta asiaan kun niin yhdyntä eli seksi parisuhteessa on millisekuntien asia muut asiat rtäekwämpiä kuin pillu.

Äänestä

Vaom ,oökpm''reoöö' pm rahaa tehdä työtä Suomessa nykyään, ja köyhillä ei ole varaa köyhtyä... mistä sitten rahaa, olisiko että poliisien palkkojen puolittaminen eli piiskaa poliiseille ja patistaa töihin pakolla, kuin Ceaucescu?

Well, niin en kunnioita isotissisiä naisia mutta sporttisia pieni-terhakkatissisiä kllä

Äänestä

Väsyttää juu, mutta ei johdu juhannuksesta. Vaan illalla sai lukee niitä pirullisia dilemmoja yhteen saakka. Tänään saa alottaa sitten uuden kirjan. Rankkoja nää yliopisto opinnot. Mutta jotain tarttee tehdä, että saadaan lasten asiaa paremmaksi ja syntyvyys ja lopulta koko Suomi nousuun.

Äänestä

joku niin tyuo etelä-ameikan dsikraarroei, muiaran kuin teloittivat, isä kuunteli rqdiostq juttuw.. kansalaiset ampuneet pistoolilla päähän äi mädäntynbyt ruumis..

Äänestä

Kun järjellä ajattelee, outo perinne, että juhannuksena pitää ryypätä. Lienee peräsin ajoilta, jolloin viina oli kielletty, tai ankarasti säännöstelty ja moralisoitu, haluttiin joku irtiotto siitä holhouksesta edes kerran vuodessa.
Onneksi on itse päässyt irti tuosta perinteestä, on virkeä olo ja hyvä fiilis juhannuksen jälkeen.

Ei se viinapöhnä ole sen arvoista, että monta päivää menee pilalle sen käytön jälkeen, elämä on liian lyhyt niin haaskattavaksi.

Äänestä

mutta niin Jumalan pilkkaa on jos nainen synnyttää enemmämäin kuin yhden lapsen koska kaikille wei pysty olemaan rasapuolinen...

James-elokuva tulee illalla 007- hänen majesteettri-rouvansa palveluksessa.

Äänestä

sisälämpö nyt 2 7-6 ulko auringossa 38 jotain.... joo justiin kun tiwedän jotin naisen viileät sääret sängyssäkin voiasivas viilentää jos makaisi päällekkäin..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuli aika rankasti vietettyä juhannusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu