Palstan kirjoituksista..

Muutamat kirjoitukset ovat klassisen musiikin palstalle kuulumattomia. Jos haluatte sairauksista puhua, menkää sellaiselle palstalle, jossa niistä puhutaan. Jos haluatte puhua homoista, suomi24:ssä on käsittääkseni myös homopalsta. Olkaa kilttejä ja jättäkää klassisen musiikin palsta rauhaan, jos ette osaa muuta kuin kirjoittaa täysin aiheen vierestä.
8579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

.. ja lisäksi vasemmistomielisille löytyy kommunismi sdp vihreät palstat.

Äänestä
  • vapaa vasemmistolainen ja kirjoitan minne huvittaa. Oikeistolaiset koppalakkiäijät eivät minua komentele, vaan minä käsken niitä. Keskittytkää siihen Tom of Finlandiinne.

    Äänestä

  • "Bosse" kirjoitti:

    vapaa vasemmistolainen ja kirjoitan minne huvittaa. Oikeistolaiset koppalakkiäijät eivät minua komentele, vaan minä käsken niitä. Keskittytkää siihen Tom of Finlandiinne.

    aika raukka ja yksinäinen ihminen, ainakin juttujesi tasosta päätellen.

    Äänestä

  • "Bosse" kirjoitti:

    vapaa vasemmistolainen ja kirjoitan minne huvittaa. Oikeistolaiset koppalakkiäijät eivät minua komentele, vaan minä käsken niitä. Keskittytkää siihen Tom of Finlandiinne.

    Vapaa vasemmistolainen lude...

    Teksteillesi todellakin on tyypillistä suunnaton pohjavire. Toivottavasti pystyt muuttamaan kurssia, sillä et ole enää edes huvittava, saati sitten naurettava. Mikä pahinta, toistat nykyään vain itseäsi.

    Bossen tekstit = kuin kuuntelisi suomalaisia iskelmiä.

    Äänestä

Palstan taso on todellakin painunut alas.

Täällä mellastaa yksi selvästikin siipeensä saanut "muusikko" nimimerkillä jos toisellakin. Tehtailee 75 % palstan "kirjoituksista". Keskustelee itsensä kanssa; hänen sivupersoonistaan mm. joku tuntuu rakastavan ja joku vihaavan Schubertia. Seksuaalisen identiteetin kanssa näkyy olevan kovasti ongelmia, ehkäpä alkoholinkin.

Tervehän tuo yksilö ei ole - se lienee kaikille päivänselvää. Asialle on toistaiseksi vaikea tehdä mitään. Henkilö itse ei tajua tilaansa; vielä vähemmän hän osaa lopettaa. Sheriffiäkään tällä palstalla ei ole noita hengentuotteita siivoamassa.

Ei todellakaan voi muuta kuin huokaista ja toivoa jotain tapahtuvan. Nyt täällä on vähemmän innostava keskusteluilmapiiri.

Äänestä
  • Hyvin sanottu!

    Äänestä

  • jos palstalle tulisi sheriffi, saisiko täällä jatkaa keskustelua esim. erilaisista soittimista ja soitinkouluista, sävellyksestä, yleisestä musikaalisuudesta, minkä tahansa musiikin tulkinnasta, musiikkileireistä sekä kaikenlaisen musiikin vaikutuspiireistä?

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    jos palstalle tulisi sheriffi, saisiko täällä jatkaa keskustelua esim. erilaisista soittimista ja soitinkouluista, sävellyksestä, yleisestä musikaalisuudesta, minkä tahansa musiikin tulkinnasta, musiikkileireistä sekä kaikenlaisen musiikin vaikutuspiireistä?

    Ne liittyvät kuitenkin klassiseen musiikkiin ja klassisen musiikin harrastamiseen. Itsestäni ei sheriffiksi ole, onko kestään muusta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lueskelija kirjoitti:

Muutamat kirjoitukset ovat klassisen musiikin palstalle kuulumattomia. Jos haluatte sairauksista puhua, menkää sellaiselle palstalle, jossa niistä puhutaan. Jos haluatte puhua homoista, suomi24:ssä on käsittääkseni myös homopalsta. Olkaa kilttejä ja jättäkää klassisen musiikin palsta rauhaan, jos ette osaa muuta kuin kirjoittaa täysin aiheen vierestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu