Vasemmisto ja keskusta, yhdistyvät BLOKKAAMAAN laitaoikeisto Ranskassa

Anonyymi-ap

28

438

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaus otsakkeeseen: yhdistyvät blokkaamaan laitaoikeiston. Näin. Se on hyvä asia se.

      • Anonyymi

        Pöljät pitääkin blokata.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuohan tarkoittaisi samaa kun meillä oli marinin töppäilyssä. Kohta joku umpihölmö ranskis lappaa meille rahaa miljardi tolkulla?

    • Anonyymi

      Ei ihan avaudu mitä koetat sanoa, miten eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, liittyy Ranskan vaaleihin, no kautta rantain.

      • Anonyymi

        Tämä kommentti oli tuolle marinriippuvaiselle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä kommentti oli tuolle marinriippuvaiselle.

        Mikä kommentti?


    • Anonyymi

      Näki Le Penin naamasta, että pettymys tuli takkiin, ei mennytkään kuten mediapainostuksella, ihan kansainvälisesti äärifasisti-pörssirikolliset koettivat. Vasemmiston nousi hurjasti Ranskassa ja tulee yhdessä sikäläisen keskustaoik:n kanssa, estämään tuon laitoikeiston etenemisen mihinkään.

    • Anonyymi

      https://www.france24.com/en/europe/20240630-🔴-live-voters-head-to-the-polls-in-france-s-high-stakes-legislative-elections

      Peli ei ole pelattu, mutta täytyy sanoa, että mediamainostus- ja painostus, oli kuin Suomen korruptiovaaleissa, äärioikeistoa tuputtamalla tuputettiin, mutta siihen nähden, ei taida saadakaan sitä valtaa, jota tavoittelivat, mikä hyvä asia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-Ylen äärioikeistoekstremistit "iloitsevat", Ranskan vaalien ekakierroksen, äärioikeistoekstremistien voitosta:

      https://yle.fi/a/74-20097342

      EK-Ylen PetosKokPersRkpjne -johto on erotettava.

      Suomen kansalaisten ei pidä, perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, kustantamaan äärioikeistomediaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ranskassa alkavat ihmiset ymmärtämään mitä eu kolhoosi politiikka on eli pahemaa kuin enne neuvostoliitossa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kuten kirjoitin, Vasemmisto ja keskusta Ranskassa, yhdistyvät BLOKKAAMAAN, äärioikeistoekstremisti-katastrofin.

      https://www.reuters.com/world/europe/far-right-bloc-wins-1st-round-french-parliament-elections-with-33-vote-ministry-2024-07-01/

      https://www.reuters.com/world/europe/frances-finances-come-under-further-strain-whoever-wins-election-2024-06-27/

      Sitten analyysia siitä, miksi ns. julkinen talous häviäisi vaaleissa, minkä tahansa puolueen voittaessa, eli levottomuudet Ranskassa, eivät ainakaan ole vähenemässä.

    • Anonyymi

      EU hajoaa omaan mahdottomuuteensa, jo Suomessa on nähtävissä sisällissodan piirteitä vasemmiston ja oikeiston välisen kuilun kasvaessa. Putinin on helppo valloittaa Eurooppa Trumpin tuella.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Viranomaisten ISOIMPIEN talous-pörssirikosten, korruption ja äärioikeistoekstremismin, aitoja isoja rikostutkintoja eduskuntaan, ministeriöihin, ym vallankäyttäjien keskuuteen vaaditaan välittömästi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988758/viron-kokoomus-pm-kallas-narahtanut-venaja-bisneksista-eroa-vaaditaan-isosti

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010522334.html

      Professori on tuossa havainnossaan, paljonkin jälkijunassa, sillä virallisesti oikeusvaltio vaarantui Suomessa, peruuttamattomalla tavalla, lainvastaisen ex-ex-äärioikeistohallituksen, jota ei yksikään Suomen kansalainen, ollut koskaan, missään demokraattisissa vaaleissa äänestänyt, ilmoitusluontoisesti valtaan päästämisen ja sen tekemien hyökkäysliittoon pakottaminen, kansalta missään virallisissa vaaleissa lupaa kysymättä, ja AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-juristi-insinööri-ym isoimpien suursijoittaja-pörssirikollisten, hävittäjä-ym sotabisneksien, maksattamisen Suomen kansaa, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla, lisäksi. Tietysti tuo Suomelle tuhoisa, ja vaarallinen, väärä kehitys äärioikealta, aloitettiin jo PetosKok-KorruptioNiinistöOligarkin vvm-ajoilta 1970-80 koska se tarkkaan ottaen alkoi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

      https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/

      https://yle.fi/a/74-20087740

      https://www.svt.se/nyheter/granskning/sjunde-ap-fondens-dubaibolag-i-affarer-med-maffiapengar

      Nyt alkaa olla jo kova kiire, saada Suomelle uskottavuutta demokratiana ja oikeusvaltiona, kun nuo perustuslakiin, oikeusvaltio-periaatteeseen ja kansalaisoikeuksiin kirjatut ja säädetyt lait ja säännöt, ovat jo vakavasti vaurioitettu ja rikottu. Korjaamisen aika alkaa, isoimpien talous-pörssirikosten toteuttamisella, kaikissa valtaa käyttävissä instaneissa ja henkilöissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18536511/onko-stubbilla-siimeksella-ym-vallankayttajilla-norjalaista-elakeyhtiota-salkuissaan-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4579
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      172
      4366
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1720
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1651
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1397
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      5
      1097
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1090
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      979
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      944
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      928
    Aihe