https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar
Norjalaisen suuren eläkeyhtiö-monopolin, osakkeilla tehdään sotabisneksillä keinottelua ja ovat osallisina mm. Israelin kostoiskusta kansanmurhaksi Gazassa, muutetussa sodassa, tappamassa syyttömiä lapsia ja siviilejä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18012460/korruptiosiimes-valehtelee-ek-ylessa-elakerahastoista-kehtaakin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740
Ruotsissa valtio lakkautti avustukset ortodoksikirkolle, säpon eli sikäläisen suojelupoliisin varoituksien Venäjä-yhteyksistä jälkeen. Miten on mahdollista, että Suomen ortodoksikirkko, saa jatkaa Venäjä-yhteyksiään ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18344159/viranomaiset-vastuuseen-valtion-elakerahastojen-ryostamisista-verokeitaisiin
Suomessa isoimpien talous-pörssirikosten ja korruption suhteen, nukutaan prinsessanunta, niitä ei ole ollut kymmeniin vuosiin ja nyt tarkoitamme, todellakin noita isoimpia talous-pörssirikoksia, korruptioineen.
Onko Stubbilla, Siimeksellä ym vallankäyttäjillä, norjalaista eläkeyhtiötä salkuissaan ?
53
2032
Vastaukset
- Anonyymi
EK-medioissa PetosKok-Stubb, näyttää syyttelevän eri mieltä kanssaan olevia Suomen kansalaisia "trolleiksi". Aika halvat keinot veroparatiisipresidentillä, lähteä hyökkäykseen, köyhiksi puolueensa pahoinpitelemiä, Suomen kansalaisia vastaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18535788/s-o-s-sananvapaudet---s-o-s-freedom-of-speech---suomi-finland#comment-129954070- Anonyymi
eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?
HALOOO !! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?
HALOOO !!entäs Stubb ja CIA-yhteys..... ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
entäs Stubb ja CIA-yhteys..... ?
onko stubbilla adrenokromi-lastenverta salkussaan?.
https://www.
youtube.com/watch?v=cCS054NLmqo - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?
HALOOO !!BlackRockin kautta juutalaiset johtavat kaikkea
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onko stubbilla adrenokromi-lastenverta salkussaan?.
https://www.
youtube.com/watch?v=cCS054NLmqostubbilla adrenokromi-lastenverta salkussaan?.
https://www.youtube.com/watch?v=cCS054NLmqo
- Anonyymi
Todellakin aseman väärinkäyttämistä, ja vastuun siirtämistä, omista Suomen lakeja ja demokratian, oikeusvaltio-periaatteen, kansanvallan sääntöjä koskevista ongelmista, köyhiksi tehtyjen kansalaisten harteille.
- Anonyymi
3 asiaa: Stubb Stubb Stubb...???
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18612712/p-e-do-fii-li-kokomuksen-kokoomus-kultti-stubb-teki-las-ten-ryos-tosta-laillisen-kokoomusbisneksen
- Anonyymi
Veroparatiisipresidentti jo ties monesko, joka on käsittänyt virkatehtävänsä täysin pieleen, eli käyttää valtaansa törkeästi väärin, köyhyyteen puolueensa pakottamien kansalaisten, suiden eteen teipin vetämiseen, valheellisilla trollisyytteillä, vaikka tietää, että eduskunnan yksipuoluejärjestelmällä, on maksetut äärioikeistotrollit tälläkin palstalla, jotka mainostavat veroparatiisipresidentin äärioikeistolaista pörssirikollispuoluetta.
- Anonyymi
Entäs kun puhutaan ns. Venäjä-vaikuttamisesta, onko noilla äärioikeistopoliitikoilla, yhteyksiä myös Venäjään, esim. eläkevakuutusyhtiöitten varojen omistuksina ?
https://www.svt.se/kultur/flera-dreamhack-turneringar-sponsras-av-illegalt-ryskt-spelbolag
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/898bcde9-66c1-40c5-85bf-510ec992e65a
https://www.svt.se/nyheter/granskning/sjunde-ap-fondens-dubaibolag-i-affarer-med-maffiapengar
Eläkeyhtiöitten eli kansan, valtavia varallisuuksia, käyttävät pörssimogulien sotabisnes-sote-ym keinotteluun mm. Dubaissa. Suomessa on lakkautettu puolueeton, aito tiedonvälitys, joten emme saa tietoa näistäkään ja kun kansalaisten sananvapauksia estävät, kuten Venäjällä, tilanne on katastrofaalinen, diktatuurin kaltainen. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740
Suomessahan ei ole minkäänlaisia, ISOIMPIEN talous-pörssirikosten viranomais-tutkintoja, päinvastoin supon viranomaisia, on epäiltyinä Venäjä-yhteyksistä, vaikkakin ei ole kai saatu syytteiksi asti, ilmiselviä väärinkäytöksiä vallassa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/898bcde9-66c1-40c5-85bf-510ec992e65a - Anonyymi
Suomen virallinen ortodoksinen kirkko ei ole yhteydessä venäjän oortodoksiseen kirkkoon, vaan Kreikan ortodoksikirkkoon.
Suomessa on jonkin verran venäjältä tulleita ihmisiä, joilla on oma venäläiseen ortodoksikirkkoon kuuluva yhteisö. - Anonyymi
Tuota selitystä, et usko itsekään. Tiedossa on kyllä, että ihan samaa ortodoksikirkkoa ovat, kuin Venäjällä. Juuret kaukana historian menneisyyden hämärissä, molemmilla ortodoksikirkoilla, juontava toki Kreikkaan.
Kerrohan miksi luulet, että Ruotsin valtio näki säpon toimesta, ortodoksikirkon niin suurena uhka, että lakkautti sen avustukset ja ihan samasta ortodoksikirkosta nyt puhutaan, kuin Suomessa toimii, verokeitaiden biljoonavarallisuuksineen. - Anonyymi
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/vastmanland/efter-sapos-varning-ryska-kyrkan-utan-stod
Sama kirkko, kuin Suomessa toimii ortodoksikirkko. - Anonyymi
Yksi tuon kirkon jäsenistä, kertoi että valtavat varallisuudet, tuolla kirkolla verokeitaissa. Pulleat "isät" gourmee-aterioilla ökyautoilla, jostainhan se kertoo.
- Anonyymi
Tuleeko Norjan suunnalta, saamelaisten kautta, vaiko monikansallisten kaivosyhtiöitten, vai mistä tuo äkillinen tarve, yhdistää Lapin ja Kainuun vaalipiirejä, täysin keinotekoisesti, perustuslain ja demokratian vastaisesti, kansalaisoikeuksia rikkomalla ?
https://yle.fi/a/74-20093333
Ja jälleen ÄärioikeistoSdp:n Näkkäläjärvi laitettu touhuamaan, kun lainvastaisuuksia suunnitellaan, onko saamelaisuudesta etua, tekeekö se oikeusoppineet lainvalvojat varovaisemmiksi, ovat höllemmin katsomassa läpi sormien, kun saamelainen vaatimassa ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18093029/eutanasia-kissantappajaiset-sote--kansanmurhan-oikeuttamista-elakelaiskoyhilla#comment-124132641
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar
Löytyykö ÄärioikeistoSdp:n Näkkäläjärveltä tai lähipiiristään, Norjan suurimman yksityisen eläkeyhtiön osakesalkkuja ?
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13216 - Anonyymi
Länsisiperian laikat on lopetettava.
- Anonyymi
Ovatko norjalaiset yhteyksissä venäläisoligarkkien kanssa ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18544638/kaannytyslaskelmissa-ei-ole-huomioitu-elakelaiskoyhia-humanitaarisen-avun-varaan-pakotettuja - Anonyymi
"Monimuotoisuuden" verukkeella pahoinpidelty eläkeläisköyhimpiä, vihaignoroitu EK-Ylessä, mm. saamelaisten oikeuksien verukkeella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18538882/humanitaarinen-kriisi-kotimaassa-elakelaiskoyhyys-hatatila#comment-129997307
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130082531
Suomi vähättelee humanitäärisen avunsaajien lukuja, kun jättää eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyt, pois luvuista, siten EU tunkee enemmän maahanmuuttajia Suomeen, kuin pitäisi. Samalla eläkeläisköyhät ovat jälleen paarialuokkana kerjuuttamisjonoissakin, ilman virallista humanitäärisen avunhakijan asemaa ja taloudellisia oikeuksia, mm. Kelalta ja valtiolta, jotka täsmälleen saman avun piirissä olevilla muilla humanitäärisen avunhakijoilla on.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille - Anonyymi
MUISTAKAA MUISTAKAA VENÄJÄN TILTUJEN RÖKKYÄMISET
NÄMÄ LAPIN LAPIN PARTISAANI TUHOOJAT OLIVAT JUURIKIN NÄITÄ JOTKA VIELÄ PULLISTELIVAT TEOILLAAN
SIIN ON KATELTAVA AINA KIRJOITUKSET JÄRELLÄÄN - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18536511/onko-stubbilla-siimeksella-ym-vallankayttajilla-norjalaista-elakeyhtiota-salkuissaan-
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar
Kyllä Suomen kansalaisilla on oikeus tietää, mihin heidän varojaan käytetään ja ketkä käyttävät ja niistä hyötyvät. Yhteydet itään kun löytyvät, monen päättäjän ja vallassa olevan taustoista ja takaa. Norjaakin esitellään niin natomaana mutta kahdet kasvot silläkin valtiolla johtoineen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18112115/superikkaat-verovalttelijat-norjasta-pakenevat-kovempaa-verotusta-suomeen - Anonyymi
"Ilmastouhkia ja luontokatoa voi torjua VAIN sosiaalisesti oikeudenmukaisella tavalla, jokaisen valtion SISÄLLÄ".
Näin huippututkijat vetoomuksessaan, maailman valtioittenjohdoille.
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/10/mining-for-the-energy-transition-needs-to-respect-human-rights- Anonyymi
Hieno "huippututkijan" vetoomus siinä. Ja kun lähteenä aljazeera niin paskaahan se on
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hieno "huippututkijan" vetoomus siinä. Ja kun lähteenä aljazeera niin paskaahan se on
"Associate children’s rights director at Human Rights Watch" on kyllä väärä henkilö tutkimaan imastouhkia, mutta islamistien propanda uutisiin kelpaa kaikki sisältö
- Anonyymi
Äärioikeiston pörssirikollisten valta, normalisoitu niin eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, EU:ssa, kuin kansainvälisesti.
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/10/us-election-2024-peoples-will-or-donors-will - Anonyymi
https://www.reuters.com/world/trump-said-xi-wrote-beautiful-note-after-assassination-attempt-2024-07-20/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle
Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuisiin. Vastikkeettomat, haitalliset, verovälttelyyn käytettävät öky-yritys-maatalous-ym tuet, on lakkautettava.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469
https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/
Äärioikeistosairauden rajoittaminen aloitettava Suomessa, demokratia on jo menetetty laittoman ex-ex-äärioikeistohallituksen hyökkäysliittoon pakottaminen ja AutokratiaUsan kansalaisiksi, Suomen valtion, eläkerahastot ym kansamme valtavat biljoonvarallisuudet ryöstäneiden, PetosKok-juristi-insinööri-ym isoimpien talous-pörssirikollisten toimesta - ei talousrikostutkintoja Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-129538535 - Anonyymi
Olisi jännittävää asua valtiossa, jossa olisi kansalaisilla aitoa, ajanmukaista taloudellista oikeusturvaa ja jossa olisi isoimpien talous-pörssivarkauksien, verovälttelyn ja rahanpesun rikostutkintoja, sekä tiedonvälitystä.
https://www.dw.com/en/qatargate-one-year-on-eu-cash-for-influence-scandal-still-far-from-over/a-67670541 - Anonyymi
AutokratiaYhdysvaltojen tukemalla orjatyövoiman käytöllä ja ihmiskaupalla, ovat jo toteuttajansa Suomessa mm. marja- ja sienibisneksissä, joita näennäisestä "minipalkasta" huolimatta, ne ovat, orjatyöntekijät joutuvat maksamaan siitä, että saavat toimia orjina Suomessa.
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/27/under-israeli-law-unrwa-is-about-to-become-a-terrorist-organisation - Anonyymi
Outo ja erikoinen käsitys "neuvottelemisesta", PetosKok-KorruptioStubbilla.
https://www.aljazeera.com/news/2024/7/28/putin-warns-us-of-cold-war-style-crisis-if-missiles-deployed-to - Anonyymi
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/8/2/gaza-and-the-death-of-western-journalism
Siinäpä se on sanottu.- Anonyymi
Muhammedin mielipiteen voi jättää omaan arvoonsa
- Anonyymi
Pörssivarkaiden äärioikeistohallitus ja muut korruptoituneet vallan ja varojemme väärinkäyttäjät, loanneet Suomen maineen, osallistuttamalla sotarikoksiin ja kansanmurhaan Gazassa.
https://www.france24.com/en/video/20240804-israelis-rally-against-netanyahu-s-government-amid-growing-fears-of-a-regional-war
Äärioikeistohallitus erotettava. - Anonyymi
https://www.france24.com/en/live-news/20240806-climate-activists-target-messi-s-mansion-in-spain-s-ibiza
Ilman aitoa sosiaalista oikeudenmukaisuutta, kunkin valtion sisällä, ei ole myöskään mitään ilmastouhkien ja luontokadon torjumista.
Suomen valtion on aika laittaa ökyrikkaat perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikolliset verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. - Anonyymi
Eikä vieläkään isoimpien talous-pörssirikosten ja korruptio, ym vallan törkeän väärinkäyttämisten rikostutkintoja supon, poliisin, krp:n johdon toimesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18580068/quotvihollinen-ei-tule-laivalla-vaan-limusiinillaquot--kyltti-britannian-vastamielenilmauksessa - Anonyymi
Onko Suomi osallisena kansanmurhassa, äärioikeiston pörssivarkaiden takia ?
https://www.theguardian.com/world/live/2024/aug/10/israel-gaza-war-school-strike-hamas-middle-east - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a30fa728-23df-44fe-826f-91fdf0075bea
VeroparatiisiFlown äärifasisti Israel-yhteydet, eivät olleet ongelma Anderssonille ? - Anonyymi
Huikea työttömyys Suomessa, päihittää useimmat maat
https://www.hs.fi/talous/art-2000010626786.html
SUOMESSA työttömyys on noussut EU-maista toiseksi nopeiten kuluneen vuoden aikana, kertoo Tilastokeskus tuoreessa Tieto & Trendit -artikkelissa.
Eniten työttömyysaste on noussut silti Liettuassa.
Suomen työttömyysaste on EU-alueen kolmanneksi korkein.
Ainoa yli 10 prosentin työttömyysaste oli Espanjassa, 11,5 prosenttia.
YLEISESTI EU-maiden työllisyys on viime vuosina noussut ja työttömyys pysynyt ennallaan, artikkelissa kerrotaan.
Työttömyysasteen ennallaan pysymiseen on vaikuttanut muun muassa se, että eräissä perinteisissä korkean työttömyyden maissa, kuten Espanjassa ja Kreikassa, työttömyysaste on laskenut jonkin verran.
Pelkästään työllisyys- ja työttömyysasteet eivät kerro koko kuvaa työ- ja työttömyystilanteesta. Työllisiä voi olla alityöllisinä osa-aikatyössä, tai työmarkkinoiden ulkopuolella voi olla työnhaun lopettaneita, jotka olisivat valmiita vastaanottamaan töitä.
Pitkäaikaistyöttömillä tarkoitetaan vähintään 12 kuukautta työttöminä olleita.
Hyvä Suomi! Tarvitaan lisää mamuja työvoimapulaan- Anonyymi
Hyvä lakkoilevat kommarit jotka sai kaikki isot hankkeet karkoitettua maasta
- Anonyymi
Veroparatiisikommarin kitinää. Modernit kansainväliset yritykset, eivät tule valtioihin, joissa eläkeläisväestöä pahoinpidellään kerjuuttamisjonoihin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa - Anonyymi
Kyseltiin tuota EK-Ylen "keskusteluissa", vaan arvatkaa oliko sananvapauksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus - Anonyymi
Sananvapaudet kuin Venäjällä Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896 - Anonyymi
Thaimaa ostaa Ruotsista Jas Gripeneitä, eivät kelpaa jenkkien kalliit romut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18604532/thaimaa-ostaa-ruotsista-jas-gripeneita-ei-kelpaa-jenkkien-kalliit-romut#comment-130906764 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
Kuinka pitkään yksityistetty oudokko, antimedia EK-Yle, saa jatkaa aivopesua, disinformaatioa lainvastaisen hyökkäysliitton ja pörssivarkaiden hävittäjä-sota-sote-ym rikollisuuden suoramainontaa ja Suomen kansalaisten sanan- ja mielipiteidenvapauksien estämistä ja saa siihen rahoituksen valtiolta eli kansalaisilta, joiden sananvapauksia estää ?
Nostakaa joku rikosasia EK-Yleä vastaan, alkaa riittämään Suomen kansalaisten ihmisoikeuksia vastaan rikkominen. - Anonyymi
Suomen kansan ja valtion vakavin turvallisuusuhka, ovat valtaan päässeet äärioikeiston järjestäytyneet isoimmat talous-pörssirikolliset.
https://stat.fi/julkaisu/clmixlq2e5fnt0bw60d4l2t7g
Niiden rasismikortti-alamisten takia, kokonainen Suomen kansan kärsii köyhiksi tehtyinä, ilman mitään aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. - Anonyymi
https://www.aljazeera.com/news/2024/9/2/polio-returns-to-gaza-where-else-has-the-virus-re-emerged
Härkäpapua jakavat kerjuuttamisjonoissa Suomessa eineksien aineena, siis sitä joka laukaisee vakavia autoimmuuni-reumasairauksia, muitakin kuin sitä äkillistä favismia, punasoluihin liittyvää äkillistä sairastumista, joka voi olla hengenvaarallinen.- Anonyymi
Härkäpapu bisnes on todella vaarallista ihmisten terveydellä leikittelyä, autoimmuunisairaudet ovat räjähdysmäisesti lisääntyneet viime vuosina. Kaikki oikea tieto härkäpavuista sensuroidaan vikkelään, jotta kansa ei saisi tietää totuutta, näin elintarvike teollisuus toimii.
- Anonyymi
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/8/29/the-west-bank-israels-other-genocidal-war-in-palestine
Tuleeko Suomelle valtiona, ääroikeistohallituksen takia, jo toinen syyte kansanmurhaan osallisuudesta Länsirannalta tällä kertaa ? - Anonyymi
Aika paljon kansalaiset joutuvat, täälläkin kyselemään ja arvailemaan, kun ei ole sitä aitoa riippumatonta tiedonvälitystä Suomessa, eikä enää sananvapauksiakaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan - Anonyymi
Äärioikeiston pörssirikollisten päättäjien takia, Suomen valtio on syytteissä ja osallisena kansanmurhaan Gazassa, yli 40 000 ihmistä, enemmistö vauvoja ja lapsia murhattu sinne suljetulle alueelle ja toinen samanmoinen kansanmurha käynnissä.
- Anonyymi
Eikä tiedonvälitystä Suomessa, veroparatiisi-ek-äärioikeistomedioissa kehutaan vallan väärinkäyttäjiä, verovälttelijä-korruptiopoliitikoita, mistään uutisista ei ole kyse, vaan äärifasismin mykästä suoramainonnasta. Esim. EK-IL tänään, ei sitä hyvällä tahdollakaan voi muuksi sanoa.
- Anonyymi
Äärifasisti-Israelin ulkoministeriä ei haluta Ranskaan, on julistautunut "valkoisen ylivallan" eli englanniksi "white supremacist" äärifasisti-rasisti-vihaväkivaltaporukoihin kuuluvaksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18699200/aarifasisti-israelin-ulkoministeria-ei-haluta-ranskaan - Anonyymi
Venäläismielisin äärifasistinen pörssirikollishallitus Suomessa koskaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18707683/aarifasisti-diktatuurin-pm-nauraa-kansanmurhaa-suomessa-tehdessaan-
Suomen valtion saaneet jo syytteisiin kansanmurhasta Gazassa, mutta kun Usan pörssirikollisten hävittäjä-sota ym bisnekset venäläisten kanssa, niin vain ukrainaa hokevat kansaamme tappaessaan ja ryöstäessään. - Anonyymi
SiionistiSiimesStubbOligarkit vieneet Suomen syytteisiin kansanmurhasta Gazassa.
https://www.reuters.com/world/us/muslims-who-voted-trump-upset-by-his-pro-israel-cabinet-picks-2024-11-15/
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762231Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2611830Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59834- 70808
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48797- 68769
- 54754
- 65737
- 71735
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177713