Onko Stubbilla, Siimeksellä ym vallankäyttäjillä, norjalaista eläkeyhtiötä salkuissaan ?

Anonyymi-ap

https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar

Norjalaisen suuren eläkeyhtiö-monopolin, osakkeilla tehdään sotabisneksillä keinottelua ja ovat osallisina mm. Israelin kostoiskusta kansanmurhaksi Gazassa, muutetussa sodassa, tappamassa syyttömiä lapsia ja siviilejä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18012460/korruptiosiimes-valehtelee-ek-ylessa-elakerahastoista-kehtaakin

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740

Ruotsissa valtio lakkautti avustukset ortodoksikirkolle, säpon eli sikäläisen suojelupoliisin varoituksien Venäjä-yhteyksistä jälkeen. Miten on mahdollista, että Suomen ortodoksikirkko, saa jatkaa Venäjä-yhteyksiään ?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18344159/viranomaiset-vastuuseen-valtion-elakerahastojen-ryostamisista-verokeitaisiin

Suomessa isoimpien talous-pörssirikosten ja korruption suhteen, nukutaan prinsessanunta, niitä ei ole ollut kymmeniin vuosiin ja nyt tarkoitamme, todellakin noita isoimpia talous-pörssirikoksia, korruptioineen.

53

2062

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?

        HALOOO !!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?

        HALOOO !!

        entäs Stubb ja CIA-yhteys..... ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        entäs Stubb ja CIA-yhteys..... ?

        onko stubbilla adrenokromi-lastenverta salkussaan?.

        https://www.
        youtube.com/watch?v=cCS054NLmqo


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eiks nämä presidenttien Blackrock oy ja muut yhteydet pitäisi olla kansan tiedossa?

        HALOOO !!

        BlackRockin kautta juutalaiset johtavat kaikkea


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Todellakin aseman väärinkäyttämistä, ja vastuun siirtämistä, omista Suomen lakeja ja demokratian, oikeusvaltio-periaatteen, kansanvallan sääntöjä koskevista ongelmista, köyhiksi tehtyjen kansalaisten harteille.

    • Anonyymi

      Veroparatiisipresidentti jo ties monesko, joka on käsittänyt virkatehtävänsä täysin pieleen, eli käyttää valtaansa törkeästi väärin, köyhyyteen puolueensa pakottamien kansalaisten, suiden eteen teipin vetämiseen, valheellisilla trollisyytteillä, vaikka tietää, että eduskunnan yksipuoluejärjestelmällä, on maksetut äärioikeistotrollit tälläkin palstalla, jotka mainostavat veroparatiisipresidentin äärioikeistolaista pörssirikollispuoluetta.

    • Anonyymi

      Entäs kun puhutaan ns. Venäjä-vaikuttamisesta, onko noilla äärioikeistopoliitikoilla, yhteyksiä myös Venäjään, esim. eläkevakuutusyhtiöitten varojen omistuksina ?

      https://www.svt.se/kultur/flera-dreamhack-turneringar-sponsras-av-illegalt-ryskt-spelbolag

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/898bcde9-66c1-40c5-85bf-510ec992e65a

      https://www.svt.se/nyheter/granskning/sjunde-ap-fondens-dubaibolag-i-affarer-med-maffiapengar

      Eläkeyhtiöitten eli kansan, valtavia varallisuuksia, käyttävät pörssimogulien sotabisnes-sote-ym keinotteluun mm. Dubaissa. Suomessa on lakkautettu puolueeton, aito tiedonvälitys, joten emme saa tietoa näistäkään ja kun kansalaisten sananvapauksia estävät, kuten Venäjällä, tilanne on katastrofaalinen, diktatuurin kaltainen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen virallinen ortodoksinen kirkko ei ole yhteydessä venäjän oortodoksiseen kirkkoon, vaan Kreikan ortodoksikirkkoon.
      Suomessa on jonkin verran venäjältä tulleita ihmisiä, joilla on oma venäläiseen ortodoksikirkkoon kuuluva yhteisö.

    • Anonyymi

      Tuota selitystä, et usko itsekään. Tiedossa on kyllä, että ihan samaa ortodoksikirkkoa ovat, kuin Venäjällä. Juuret kaukana historian menneisyyden hämärissä, molemmilla ortodoksikirkoilla, juontava toki Kreikkaan.

      Kerrohan miksi luulet, että Ruotsin valtio näki säpon toimesta, ortodoksikirkon niin suurena uhka, että lakkautti sen avustukset ja ihan samasta ortodoksikirkosta nyt puhutaan, kuin Suomessa toimii, verokeitaiden biljoonavarallisuuksineen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yksi tuon kirkon jäsenistä, kertoi että valtavat varallisuudet, tuolla kirkolla verokeitaissa. Pulleat "isät" gourmee-aterioilla ökyautoilla, jostainhan se kertoo.

    • Anonyymi

      Tuleeko Norjan suunnalta, saamelaisten kautta, vaiko monikansallisten kaivosyhtiöitten, vai mistä tuo äkillinen tarve, yhdistää Lapin ja Kainuun vaalipiirejä, täysin keinotekoisesti, perustuslain ja demokratian vastaisesti, kansalaisoikeuksia rikkomalla ?

      https://yle.fi/a/74-20093333

      Ja jälleen ÄärioikeistoSdp:n Näkkäläjärvi laitettu touhuamaan, kun lainvastaisuuksia suunnitellaan, onko saamelaisuudesta etua, tekeekö se oikeusoppineet lainvalvojat varovaisemmiksi, ovat höllemmin katsomassa läpi sormien, kun saamelainen vaatimassa ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18093029/eutanasia-kissantappajaiset-sote--kansanmurhan-oikeuttamista-elakelaiskoyhilla#comment-124132641

      https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar

      Löytyykö ÄärioikeistoSdp:n Näkkäläjärveltä tai lähipiiristään, Norjan suurimman yksityisen eläkeyhtiön osakesalkkuja ?

      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13216

    • Anonyymi

      Länsisiperian laikat on lopetettava.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Monimuotoisuuden" verukkeella pahoinpidelty eläkeläisköyhimpiä, vihaignoroitu EK-Ylessä, mm. saamelaisten oikeuksien verukkeella.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18538882/humanitaarinen-kriisi-kotimaassa-elakelaiskoyhyys-hatatila#comment-129997307

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130082531

      Suomi vähättelee humanitäärisen avunsaajien lukuja, kun jättää eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyt, pois luvuista, siten EU tunkee enemmän maahanmuuttajia Suomeen, kuin pitäisi. Samalla eläkeläisköyhät ovat jälleen paarialuokkana kerjuuttamisjonoissakin, ilman virallista humanitäärisen avunhakijan asemaa ja taloudellisia oikeuksia, mm. Kelalta ja valtiolta, jotka täsmälleen saman avun piirissä olevilla muilla humanitäärisen avunhakijoilla on.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille

    • Anonyymi

      MUISTAKAA MUISTAKAA VENÄJÄN TILTUJEN RÖKKYÄMISET

      NÄMÄ LAPIN LAPIN PARTISAANI TUHOOJAT OLIVAT JUURIKIN NÄITÄ JOTKA VIELÄ PULLISTELIVAT TEOILLAAN

      SIIN ON KATELTAVA AINA KIRJOITUKSET JÄRELLÄÄN

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18536511/onko-stubbilla-siimeksella-ym-vallankayttajilla-norjalaista-elakeyhtiota-salkuissaan-

      https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar

      Kyllä Suomen kansalaisilla on oikeus tietää, mihin heidän varojaan käytetään ja ketkä käyttävät ja niistä hyötyvät. Yhteydet itään kun löytyvät, monen päättäjän ja vallassa olevan taustoista ja takaa. Norjaakin esitellään niin natomaana mutta kahdet kasvot silläkin valtiolla johtoineen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18112115/superikkaat-verovalttelijat-norjasta-pakenevat-kovempaa-verotusta-suomeen

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hieno "huippututkijan" vetoomus siinä. Ja kun lähteenä aljazeera niin paskaahan se on


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hieno "huippututkijan" vetoomus siinä. Ja kun lähteenä aljazeera niin paskaahan se on

        "Associate children’s rights director at Human Rights Watch" on kyllä väärä henkilö tutkimaan imastouhkia, mutta islamistien propanda uutisiin kelpaa kaikki sisältö


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.reuters.com/world/trump-said-xi-wrote-beautiful-note-after-assassination-attempt-2024-07-20/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle

      Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuisiin. Vastikkeettomat, haitalliset, verovälttelyyn käytettävät öky-yritys-maatalous-ym tuet, on lakkautettava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

      https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/

      Äärioikeistosairauden rajoittaminen aloitettava Suomessa, demokratia on jo menetetty laittoman ex-ex-äärioikeistohallituksen hyökkäysliittoon pakottaminen ja AutokratiaUsan kansalaisiksi, Suomen valtion, eläkerahastot ym kansamme valtavat biljoonvarallisuudet ryöstäneiden, PetosKok-juristi-insinööri-ym isoimpien talous-pörssirikollisten toimesta - ei talousrikostutkintoja Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-129538535

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Muhammedin mielipiteen voi jättää omaan arvoonsa


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huikea työttömyys Suomessa, päihittää useimmat maat

      https://www.hs.fi/talous/art-2000010626786.html

      SUOMESSA työttömyys on noussut EU-maista toiseksi nopeiten kuluneen vuoden aikana, kertoo Tilastokeskus tuoreessa Tieto & Trendit -artikkelissa.
      Eniten työttömyysaste on noussut silti Liettuassa.

      Suomen työttömyysaste on EU-alueen kolmanneksi korkein.

      Ainoa yli 10 prosentin työttömyysaste oli Espanjassa, 11,5 prosenttia.

      YLEISESTI EU-maiden työllisyys on viime vuosina noussut ja työttömyys pysynyt ennallaan, artikkelissa kerrotaan.
      Työttömyysasteen ennallaan pysymiseen on vaikuttanut muun muassa se, että eräissä perinteisissä korkean työttömyyden maissa, kuten Espanjassa ja Kreikassa, työttömyysaste on laskenut jonkin verran.

      Pelkästään työllisyys- ja työttömyysasteet eivät kerro koko kuvaa työ- ja työttömyystilanteesta. Työllisiä voi olla alityöllisinä osa-aikatyössä, tai työmarkkinoiden ulkopuolella voi olla työnhaun lopettaneita, jotka olisivat valmiita vastaanottamaan töitä.

      Pitkäaikaistyöttömillä tarkoitetaan vähintään 12 kuukautta työttöminä olleita.

      Hyvä Suomi! Tarvitaan lisää mamuja työvoimapulaan

      • Anonyymi

        Hyvä lakkoilevat kommarit jotka sai kaikki isot hankkeet karkoitettua maasta


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

      Kuinka pitkään yksityistetty oudokko, antimedia EK-Yle, saa jatkaa aivopesua, disinformaatioa lainvastaisen hyökkäysliitton ja pörssivarkaiden hävittäjä-sota-sote-ym rikollisuuden suoramainontaa ja Suomen kansalaisten sanan- ja mielipiteidenvapauksien estämistä ja saa siihen rahoituksen valtiolta eli kansalaisilta, joiden sananvapauksia estää ?

      Nostakaa joku rikosasia EK-Yleä vastaan, alkaa riittämään Suomen kansalaisten ihmisoikeuksia vastaan rikkominen.

    • Anonyymi

      Suomen kansan ja valtion vakavin turvallisuusuhka, ovat valtaan päässeet äärioikeiston järjestäytyneet isoimmat talous-pörssirikolliset.

      https://stat.fi/julkaisu/clmixlq2e5fnt0bw60d4l2t7g

      Niiden rasismikortti-alamisten takia, kokonainen Suomen kansan kärsii köyhiksi tehtyinä, ilman mitään aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Härkäpapu bisnes on todella vaarallista ihmisten terveydellä leikittelyä, autoimmuunisairaudet ovat räjähdysmäisesti lisääntyneet viime vuosina. Kaikki oikea tieto härkäpavuista sensuroidaan vikkelään, jotta kansa ei saisi tietää totuutta, näin elintarvike teollisuus toimii.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äärioikeiston pörssirikollisten päättäjien takia, Suomen valtio on syytteissä ja osallisena kansanmurhaan Gazassa, yli 40 000 ihmistä, enemmistö vauvoja ja lapsia murhattu sinne suljetulle alueelle ja toinen samanmoinen kansanmurha käynnissä.

    • Anonyymi

      Eikä tiedonvälitystä Suomessa, veroparatiisi-ek-äärioikeistomedioissa kehutaan vallan väärinkäyttäjiä, verovälttelijä-korruptiopoliitikoita, mistään uutisista ei ole kyse, vaan äärifasismin mykästä suoramainonnasta. Esim. EK-IL tänään, ei sitä hyvällä tahdollakaan voi muuksi sanoa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Venäläismielisin äärifasistinen pörssirikollishallitus Suomessa koskaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18707683/aarifasisti-diktatuurin-pm-nauraa-kansanmurhaa-suomessa-tehdessaan-

      Suomen valtion saaneet jo syytteisiin kansanmurhasta Gazassa, mutta kun Usan pörssirikollisten hävittäjä-sota ym bisnekset venäläisten kanssa, niin vain ukrainaa hokevat kansaamme tappaessaan ja ryöstäessään.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2523
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2211
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1727
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      62
      1719
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      162
      1633
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      157
      1517
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1506
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      118
      1270
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      27
      1207
    10. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1206
    Aihe