apua

onko vähävaraisella varaa syödä terveellisesti?
itse olen vähävarainen ylipainoinen ja pitäs pystyy syödä terveellisesti mutta kun ei rahat riitä ostaa esim. hedelmiä hyvä kun riittää maitoon ja leipään. kertokaahan neuvoja, mielipiteitä, kommentteja.
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja idätä niitä. Kasvata mullassa jyvistä orasta. Opettele leipomaan, ettei tarvitse maksaa toisten työstä. Älä osta mitään valmisruokia vaan tee kaikki itse.

Hanki muutama kana takapihallesi ja syö munia. Kalasta, käy marjassa ja säilö niitä talven varalle. Siinä alkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuittuli kirjoitti:

onko vähävaraisella varaa syödä terveellisesti?
itse olen vähävarainen ylipainoinen ja pitäs pystyy syödä terveellisesti mutta kun ei rahat riitä ostaa esim. hedelmiä hyvä kun riittää maitoon ja leipään. kertokaahan neuvoja, mielipiteitä, kommentteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu