Syöksykierre kannatuksessa

Persujen kannatus on syöksykierteessä ja takaisin ei ole tulemista. Ja se on hyvä niin. Tuollaista valehtelupuoluetta ei Suomessa tarvita.
20193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Hyvä kommentti. Olet asian ytimessä.

Äänestä
  • Nopeesti vastasit itelles, kaksuuntasta🙈

    Äänestä

Ääni Persuille seuraavissakin vaaleissa.
Siksi, että se on ääni pois vihreiltä tai vasemmistolta. Ääni Oman kansan etujen puolesta, on Tärkein. Siksi Persut!

Tietäähän sen jo aloituksesta, että jotain oikein on tehty, kun ulina jatkuu vaan😆

Äänestä
  • Miten se on "ääni pois vihreiltä tai vasemmistolta", jos et muutoin olisi äänestämässä juuri heitä?

    Äänestä

IKL

Äänestä

Auschwitzin persuorkesteri rajalle, kukaan ei tule.

Äänestä

Perussuomalaiset ovat nostaneet omaa kannatustaan 6...7 % verran ennen kaikkia 2011...2023 pidettyjä neljiä eduskuntavaaleja.

Vaalien välillä pidetään asiat omana tietoja, ei niistä muille huudella. Vaalikopilla 4 v. välein ollaan kuitenkin virkeänä, ja pidetään maan asiat kunnossa.

Äänestä

Aloittaja osuus aivan oikeaan, mikäli muistaa, että oppositiopuolueilla, on edellisestä hallituksesta, velkaa eläkeläisköyhemmiksi pakottamilleen, neljän vuoden ikärasismin, vihaignoroinnin ja raaan häikäilemättömän, taloudellisen väkivallan kohteille, joille valehtelitte:

"sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään menneisyyteen".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-politics/pension-swiss-switzerland-vote-protest/73323356

Nyt nuo elinkustannusten nostojen, reseptilääke omavastuiden nostamisten, pääsymaksujen välttämättömiin reseptilääkkeisiin, jne kaikkien elämälle välttämättömien maksujen korottamisten jälkeen, on tuo Sveitsin laskelma:
2 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ, yhtä kalliissa valtiossa, kuin Suomi on, paikkansa pitävä, eli sitä Vasemmisto / Andersson siellä pääkallonpaikoilla, toteuttamaan ensitilassa ja isosti.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille

Äänestä

Ja edelleenkään kirjoittaja ja hänelle kirjoittamisvaltuudet anteet, toiset eläkeläisköyhiksi tehdyt, eivät ole koskaan äänestäneet PetosKokPersuja, eivätkä koskaan tule niitä äänestämään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18038008/naisviha-elakelaiskoyhia-kohtaan-on-aariliikkeiden-primus-motor#comment-123452021

Ei voi ratkaista sotia ja konflikteja, hoitaa humanitäärisiä kriisejä, aiheuttamalla ja jatkamalla niitä kotimaassa. Eläkeläisköyhille kuuluu aito, ajanmukainen, taloudellinen oikeusturva, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, alkaen reilun kahden tonnin minimieläkkeistä, kuten muissakin moderneissa valtioissa jo on.

https://yle.fi/a/74-20096482

Äänestä

Eikö muka Suomi ja sen pieni kansa tarvitse puolustajaa PS:aa? Tärkeintä viherpunalle on maahanmuuttajien oikeudet, ikivanhoihin ja erilaiseen aikaan tehdyt sopimukset ja Pride- marssit, Suomen taloudella ja turvallisuudella ei ole mitään väliä, sama vaikka Putin laittaa sotilaansa hakemaan turvapaikkaa Suomesta ja sisältäpäin valtaamaan Suomen.

Viherpuna tuijottaa kansainvälisiä sopimuksia kuin aurigonjumalaa ja huutavat hallelujaa, menköön Suomi Putinille, kunhan vain noudattavat kansainvöäisiä sopimuksia. Amen.

Marinin hallitus tyhmistytti oikein konkreettisesti ainakin sen viherpunaosan kansasta,, jota on helppo vetää viiksestä mennen tullen. Viherpuna joukossa tyhmyys oikein tiivistyy.

Äänestä
  • Kyllä me tarvitsemme puolustajaa, leikkaajapersuja vastaan! Vihaavat omaa kansaansa!

    Äänestä

  • Siinäpä laitavasemmistolaista vihaa ihan omalla kielellään 😂🤡

    Äänestä

  • Tyhjät ovat eväät sinulla viherpunalla, kun ei tule mitään muuta kuin öyhötystä, toki se tiedettiin ennenkin, että teidän viherpuna kannattajien aivot jauhavat vain tyhjää ja se tarkoittaa, että ei mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Kyllä me tarvitsemme puolustajaa, leikkaajapersuja vastaan! Vihaavat omaa kansaansa!

    Jonkun pitää pitää huolta Suomen taloudesta ja sitä tekee PS. Eli se on vastuunkantoa ja toimii Suomen parhaaksi.

    Ihan oma syysi, jos et hoida omaa henkiläkohtaista talouttasi kuntoon, se on sinun tehtäväsi, ei hallituksen.

    Viherpuna hyysäys on karhun palvelusta suomalaisille, tekee ihmisistä avuttomia ja passiivisia. Sairastuttaa sekä fyysisesti että psyykkisesti. Syrjäyttää, saa käyttämään päihteitä ja huumeita, sitä myötä rikoksia ja kaikkea huonoa. Toimeliaisuus tekee kaikille hyvää, se on hyvää tarkoittavaa, ei mitään huonoa.

    Äänestä

Hyvä aloitus. Kiitos.

Äänestä

Jahas, laitavasemmistolaista profetiaa vaihteeksi ja saatanaIIiset valheet päälle😂

Äänestä
  • EU-vaaleissa Punaisen viivan vasen puoli menetti 46 meppiä ja nyt teitä on siellä 224/751 Brysselissä eli alle 30% tuontiäänienkin avittamana. Yhteinen velkasosialismi ja väestönvaihto on tulossa tiensä päähän kaikkialla Euroopassa arvoisa vanha toveri.

    Äänestä

Nou

Äänestä

Persuilla ei ole enää juoppojen ja helluntailaisten suosikkia Hakkaraista. Se on suurimmista syistä puolueen kannatuksen romahdukseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persujen kannatus on syöksykierteessä ja takaisin ei ole tulemista. Ja se on hyvä niin. Tuollaista valehtelupuoluetta ei Suomessa tarvita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu