Silloin tällöin näkee kaulatatuoinnin jossa kaula on kokonaan töhritty - tai suorastaan maalattu - musteella aina leuan alapuolelle asti, josta syntyy (ainakin minulle) outo ja häiritsevä visuaalinen vaikutelma että tautoitu olisi kuristumassa kaulatatuointiinsa. Onko kukaan muu ajatellut samoin? Ovatko kaulatatuoinnit sinun mielestä vastenmielisiä?
Kaulatatuointi
6
573
Vastaukset
- Anonyymi
Ovat vastenmielisiä. Vältän näitä.
- Anonyymi
Mun puolesta vois ihan hyvin kuristua kaulatatuointiinsa. En jäisi murehtimaan asiaa.
- Anonyymi
Tatuoitu Marko lienee joka aidin suosikkivävy. Halkaistu kieli lipittää somasti kuin käärmeellä ja silmätatuoinnit luovat empaattisen katseen. Lävistyksiä naamataulu täynnä . Ihanuuteen uskoo ken haluaa.
- Anonyymi
Toisin kuin ns tavistatuoinnit, on silmien tatuointi täysin peruuttamattomana toimenpiteenä todellinen sitoumus koko loppuelämäksi. Haluaisitko sinäkin olla koko loppuikäsi kuin jokin julkinen sirkuseläin jota hyljeksivästi tuijotetaan missä ikinä liikutkin?
- Anonyymi
Kaulatatuoinnit on kamalia, ei ainakaan tee mieli pussata. Ehkä ne onkin sitä varten eli älä tule lähelle viestejä.
- Anonyymi
Aivan älytöntä on menny överiksi🤔!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1783442Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552137- 422018
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4131129Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 52936