Kun näkyvissä on vain hiukset, korvat, kasvot, kaula ja kädet (ranteesta sormenpäihin)?
Mies, onko mahdollista ihastua "säkkiin"?
18
865
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ja se lienee tarkoitus ettei maahanmuuttajanaisille löydy onnellista elämää.
- Anonyymi
Tarkoitan kantasuomalaista, vaikkapa asiakaspalvelijaa, jonka pitää pukeutua "uniformuun".
- Anonyymi
Minun pitää nähdä enemmän paljasta pintaa (paljasta muotoa) jotta voin ihastua.
- Anonyymi
Joo kyllä.
- Anonyymi
Jackpot 🎯
- Anonyymi
Itse ainakin olen ihastunut useinkin kaupan kassalla. Vaatteet kertovat paljon ihmisestä, mutta työvaatteiseenkin voi kyllä ihastua!
- Anonyymi
OK, minääkin olen usein kevytihastunut. Kysymykseni olikin huonosti laadittu. Tarkoitin kysyä että: Kun olet ihastuneet siten, että siitä on muodostunut parisuhde tai suhde, niin mihin kaunottaren piirteeseen ihastuit ensimmääisenä?
Minä olen aina ensimmäiseksi ihastunut, muistaakseni ihan joka ikinen kerta, hänen (johonkin) paljaana olevaan seksuaaliseen piirteeseensä. Siis huomioin (havainnoin) kaunottaria seksuaalisesti vain jos he paljastelevat jotakin.
Paljastelu myös paljastaa mahdollisia poissulkevia vikoja kuten huoraleimat käsivarsissa, koipi-reisissä, vyötäröllä, taikka harottavat tai väärän pituiset varpaat, länkisääret, pattipolvet, ym.
- Anonyymi
Kaunottaresta voi (pari)suhdemielessä kiinnostua vain seksuaalisesti. Jos hän ei esittele mitään, niin ei hän sillä tavalla herätä mielenkiintoa miehessä.
- Anonyymi
Onpas hölmö mielipide. Tiedän, että et ole tosissasi. Itsekin trollaan aika ajoin. Tai sitten olet tyhmä. Mutta kait se nyt jonkun tarvitsee ääneenkin sanoa, että suurin osa miehistä ei todellakaan ole tätä mieltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpas hölmö mielipide. Tiedän, että et ole tosissasi. Itsekin trollaan aika ajoin. Tai sitten olet tyhmä. Mutta kait se nyt jonkun tarvitsee ääneenkin sanoa, että suurin osa miehistä ei todellakaan ole tätä mieltä.
Tosissani olen. Yksikään suhde jossa olen ollut osallisena, ei olisi käynnistynyt ilman kokemaani visuaalista seksuaalista vetovoimaa kaunotarta kohtaan (paljasta ihoa). Vähintäänkin paljaat koipi-reidet tai nöpöttävät nännit mutta usein on ollut paljonkin enemmän paljautta. Toisaalta olen aina torjunut pelkät verbaaliset ehdotukset, siis rumasti pukeutuneena, kuten (ääritapauksia) "ota mut".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosissani olen. Yksikään suhde jossa olen ollut osallisena, ei olisi käynnistynyt ilman kokemaani visuaalista seksuaalista vetovoimaa kaunotarta kohtaan (paljasta ihoa). Vähintäänkin paljaat koipi-reidet tai nöpöttävät nännit mutta usein on ollut paljonkin enemmän paljautta. Toisaalta olen aina torjunut pelkät verbaaliset ehdotukset, siis rumasti pukeutuneena, kuten (ääritapauksia) "ota mut".
Ei siinä mitään jos itse tarvitsee korostuneen seksuaalisen vetovoiman kiinnostuakseen, mutta se on todella eri asia kuin väittää näin yleisellä tasolla. Itsekin kaipaan seksuaalista viehätystä naisessa, mutta kaikille sillä ei ole niin merkitystä. Muuta on aivan turha väittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siinä mitään jos itse tarvitsee korostuneen seksuaalisen vetovoiman kiinnostuakseen, mutta se on todella eri asia kuin väittää näin yleisellä tasolla. Itsekin kaipaan seksuaalista viehätystä naisessa, mutta kaikille sillä ei ole niin merkitystä. Muuta on aivan turha väittää.
Miten niin olisi tarvetta -korostuneelle- seksuaaliselle vetovoimalle?
Miehelle visuaalinen seksuaalinen heräte on ensisijainen sytyke/kiihotin. Siksi miehet myös katsovat pornoa mielellään ja jopa maksavat siitä. Se että mies kiinnostuu (ja kiihottuu) seksuaalisesti nähdessään kaunottaren paljasta ihoa, on miehen normaalia seksuaalisuutta, eikä mitenkään, eikä millään tavalla, korostunutta.
"mutta se on todella eri asia kuin väittää"
Todellakin, täysin eri asia, eikä siis kuulu tähän keskusteluketjuun.
- Anonyymi
Ei todellakaan. Päin vastoin. Säkki päässä, niin voi ihastua jos naisella paikat kunnossa.
- Anonyymi
Jos isket logoilla, vaatteilla ja asusteilla kumppanin, niin älä sitten valita siitä "laadusta" mitä saat!
Harakat rakastaa kaikkea mikä kiiltää. - Anonyymi
On jotenkin pientä ajatella näin laatikoiden kaikkea. Tässä maailmassa on rakastuttu ihan kaikilla mahdollisilla tavoilla mitä on. Kun oikein natsaa, niin ei se ole vain ulkonäköä tai paljonko näkyi reisi. Säkkipäällä jää jotain mielikuvitukselle ja rakkaus on myös hyväksyntää.
- Anonyymi
Minulla ei voi tapahtua tuollaista äkkirakastumista, koska en milloinkaan ihastu kaunottareen jolla ei ole mitään paljaana mihin voisin ihastua. Ihastuminen tarvitaan ensin, ennen rakastumista. Tässä ei ole kyseessä minkään kokoinen laatikko, vaan se, että tarvitaan kipinä joka sytyttää seksuaalisen kiinnostukseni. Nainen joka ei ole naisellinen eikä esiinny naisellisesti on kuin ilmaa.
- Anonyymi
:DD
- Anonyymi
En tiedä mikä on ihanne kellekin jos ny olisin ettiny joskus naista olis se ollu se maailman suurin ihme niiltäkin osin nainen joka ei ole kenenkään saatavilla ihan sama mitä tekis tai yrittäis ja lähes mahdoton ellei jopa mahdoton käsiteltävä kenellekkään määritelmä naiselle joka on/olisi maailman suurin ihme mielestäni terveen itsetunnon omistava nainen jolla on luonnetta kuin pienessä kylässä joka osaa vähintäänkin arvostaa häntä arvostavaa miestä mä kun en voi sanoa tai luvata ettäkö osaan naista edes kunnioittaa kun koen etten ole yhdeltäkään naiselta saanu edes arvostusta aikanaan vaikka itse olen kohdellu naista aina arvostavasti aina siihen asti kunnes huomannu että toinen yrittää käyttää jotenkin hyväksi henkilökohtaisessa elämässäni ei ole ollu kun tyttäreni äiti joka on musta yrittäny hyötyä ilman ettäkö olisin mitään siitä vastineeksi saanu vaikka olisin tehnytkin niin kuin hän tahtoo ja edelleen virallisesti papereissa minulla ei ole kuin kaksi lasta joista tyttäreni on jo aikuinen ja minulle korvaamaton
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747