Venäjän ydinsukellusveneet palasina meren pohjassa

Kuuban matka otti koville putinin juuri valmistuneelle ydinsukellusveneelle: https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1e72da48-e5b4-40e0-ad4a-a99505ca6e0d
6164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No ei kai sitä nyt edes ollut suunniteltu noin pitkää matkaa varten.

Äänestä

Seuraavaan sukellusveneeseen ei kuulema laiteta styroksista kuorta suojaamaan torpedoilta,

Äänestä
  • Sukellusveneiden Mosse Made in Russian ennen kerättiin Mossen osia pitkin pientareita nyt venäläisen sillipurkin osat on pitkin meren pohjia

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sukellusveneiden Mosse Made in Russian ennen kerättiin Mossen osia pitkin pientareita nyt venäläisen sillipurkin osat on pitkin meren pohjia

    Miksi sinä nyt pelkäät noin kovasti ja paljon?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi sinä nyt pelkäät noin kovasti ja paljon?

    Olen luonnonsuojelija

    Äänestä

Putputiputlerin kertakäyttö sukellusvene...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuuban matka otti koville putinin juuri valmistuneelle ydinsukellusveneelle: https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1e72da48-e5b4-40e0-ad4a-a99505ca6e0d

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu