Paperiliittolaiset valittelee omaa surkeuttaan,kun pitää tulla 16 ekellä/päivä toimeen.Mitäs jos menisitte muihin töihin lisäverokortilla,sit kyllä jäisi saamatta se lakkoavustus,senhän saa eväänsä liikauttamatta.Töitä tekevälle riittää,ei muuta kun puhelin käteen ja soittelemaan eri firmoihin tai ilmoittaudu johonkin eri töitä välittäviin firmoihin,sieltä saa vaikkapa ruohonleikkausta.
Toisiin hommiin. . . .
lisäverokortilla
3277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vittu mikä surku tuli pusakkaan kun en vielä viittiny edes hakemusta laittaa mokomalle "korvaukselle". Laitetaan sitten syksymmällä.
Voi surku surku kun ei millän kerkeä edes säästöjä ja vuokratuloja törsään. Voi surku surku surku!
olla julmetun kokoinen firma ja kauhean iso nurmikko. Eihän suomessa ole työttömyyttä, jos kerran töitä tekevälle riittää....?????
Onkohan näin ,että yksikään oikea paperimies olisi täällä surkutellut 16e päivärahaa!Taitaa olla huuhaa juttu.EiKÖ?