Koska Leppävaaraan saadaan uusi Postin palvelupiste?

Postin tiedotus ei oikein toimi.

Elokuussa tapahtuu ehkä jotain, mutta mitä?
4185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Postin kannattaisi ryhdistäytyä. Joku muu kilpaileva kirjeiden ja postinkuljetuksen firma voi tulla ja napata koko markkinan itsellensä.

Ai niin, unohdin että Postilla on postinjakelussa monopoli, samoin kuin Alkolla viinan myynnissä.

Äänestä
  • Ongelmien syynä on aina vain yksittäiset epäpätevät laiskat johtajat. Aiheuttavat ongelmia asiakkaille kasvattaakseen omia tulospalkkioitaan. Tai ainakin yrittävät tätä kaikin keinoin. Ja usein epäonnistuvat ja kaikki kärsivät.

    Äänestä

  • Huonosti toimiva ja huonosti hommiaan hoitava Postilaitos pitäisi ottaa Valtion haltuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Huonosti toimiva ja huonosti hommiaan hoitava Postilaitos pitäisi ottaa Valtion haltuun.

    Eduskunta hoitaisi homman paljon halvemmalla kuin valtio.

    Kansanedustajat voisivat hyvin hoitaa kaikki Postin johtajien hommat omien töidensä ohessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Postin tiedotus ei oikein toimi.

Elokuussa tapahtuu ehkä jotain, mutta mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu