... Se yrittää muuttaa sinuakin koska kokee että jo pelkkä olemuksesi yrittää haastaa häntä vaikka et missään vaiheessa olisi ollut edes kiinnostunut haastamaan häntä! Ei anna loogista selitystä toiminnalleen vaan dogmaattisesti vetoaa raamattuun olettaen että koko maailman pitäisi kääntyä hänen uskonsa ympärillä.
Jos kuitenkaan raamatun jakeiden jakaminen ei vakuuta niin silloin aletaan hyökkääväksi ja ollaan valmiita ottamaan vaikka koko alitajuntansa pimentojen pimeimmät ja raaimmat solvaukset käyttöön ja käännetään koko ihmisen olemus ylösalaisin!
Sanoo että "toi on saatanallista", mutta itse oikeuttaa saatanallisen toimintansa tietäen että pimeimpien solvauksien käyttäminen on pimeyden hyväksi käyttämistä oman agendansa ajamiseen! Yksi lysti on mikä tarkoitus, mutta silloin kun omaa sanomaansa jaetaan käyttäen sisäistä pimeyttään apuvälineenä, niin silloin se sanoma menettää merkityksensä!
Jos haluaa sanomaansa jakaa, niin se pitää pystyä tekemään kukkasin vaikka kuinka tuntuisi vastenmieliseltä, koska henkiset asiat ovat AINA JA POIKKEUKSETTA intiimejä ja kipeitä asioita ja niihin ei ole muiden lupa sorkkiman! Se on sama kuin alkaisi hiplaamaan toista ilman toisen lupaa, YHTÄ SAIRASTA ja siksi voin rinnastaa sen SEKSUAALISEEN HÄIRINTÄÄN!
Jostain oudosta syystä kunnioittaa ihmisen kehollista itsemääräämisoikeutta, mutta henkinen itsemääräämisoikeus onkin yhtäkkiä ihan yhtä tyhjän kanssa ja ihmisen henkisiä haavoja vähätellään, mutta kun tulee fyysinen haava niin sitä sitten kiidätetäänkin kiireimmällä mahdollisella ambulanssilla paikattavaksi!
Eikö muka mitään ristiriitoja? Mielestäni todella paljon... henkisten haavojen hoito on YHTÄ VAKAVASTI OTETTAVA ASIA KUIN FYYSISTEN HAAVAN HOITO, EIKÄ SITÄ KUULU VÄHÄTELLÄ... Myös "pakanoilla" on oikeus hoitaa omat haavansa ja päästä traumojensa yli!
Kun läheinen on ylimielinen uskonsa kanssa...
Anonyymi-ap
0
120
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️861829Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1451288YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621110- 63976
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan82921Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli84840Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029836Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.126829Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817- 57810