No mä olen joku 171 cm pitkä ja tuntuu että ku on treffi ilmotuksenki laittanu puoli vuotta sitte niin kukaan ei ole vastannu, noh yks vastas. Mut onko osasyynä toi mun pituus vai mikä naisissa on ku ei vastauksia heru, kertokaa naiset onko pituudella sitteki väliä? Myönnän kyllä että pidän enemmän lyhemmistä naisista.
Pituudesta kans
Nimetön
113400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olisiko niin, että itseluottamus ei ole kunnossa ja sen vuoksi ei flaksi käy. Itse olen lyhyt mies eikä ole ongelmia naisten kanssa. Kokonaisuushan se aina ratkaisee. Ei mikään yksi ominaisuus. Tai ainakin hyvin harvalla ratkaisee.
Tosin en ole treffi-ilmoituksia koskaan tehnytkään, joten siellä voi olla eri meininki. Siellä on niin helppo listata ominaisuuksia ja toisen taas helppo niitä tutkia ja päättää kuka kiinnostaa. Muutaman ominaisuuden kertominen ei ihmisestä kerro mitään.
no niin, muutapa deitti-ilmoitustasi vähän mielenkiintoisemmaksi. Ei se pituus naisia karkota, ehkäpä ilmoituksesi on vain vähän tylsä eikä herätä mielenkiintoa.
"Ei se pituus naisia karkota"
Miksi sitten suurimalla osalla on vaatimuksena treffihakemuksessa et pitää olla vähintään 175cm?
Jos ne ovat itse pitkiä, niin haluavat miehen olevan itseään pidempi tai samanmittainen.
On totta että useat naiset pitävät itseään pidemmistä miehistä. Onneksi olen itse lyhyt :)
Laitoin viestiä miehelle, joka on 170cm pitkä. Eipä tullu vastausta. Ehkä siinä painaa silloin muut kriteerit.
Olen 173 cm pitkä ja pidän korkeakorkoisia kenkiä, joten olo on hitusen omituinen, jos olen miestä pidempi. Olen kyllä seurustellut itseäni lyhyempien kanssa, mutta henkilökohtaisesti pidän pidemmistä.
Jostain syystä kuitenkin vedän puoleeni itseäni huomatavasti lyhyempiä miehiä. Pitkät taas katsovat pieniä naisia. Tasan ei käy onnen lahjat.
kun se yrittää hymyillä.Ihmeen kiree tyyppi.Miten siitä on tullut niin suosittu.Se on teeskentelijä,ei näyttelijä.Dollarin kuvat silmissä.Miehen pituudesta sanon senverran että:miehen pitää olla vähintään naisen pituinen,mieluiten pitempi.
kyllä lähes joka ilmoituksessa naisilla on minimipituutena tuo 175cm vaikka itse olisivat 160cm. Enkä ole kyllä ikinä tuota oikein ymmärtänyt, onko naisilla niin huono itsetunto vai pelkäävätkö he koko ajan jotain kun tarvitsevat "selvästi" itseään pidemmän miehen jotta voisivat tuntea itsensä turvalliseksi? Eiköhän siihen turvallisuuten muukin kuin pituus vaikuta..
dnoh, mä olen ihastunut itseäni hieman pitempään mieheen,varmaan joku 170senttiä,mutta hän ei mua huomaakaan. Vähän turhauttavaaa lukea tällasia juttuja, kun itse on yrittänyt "olla kiinnostava" yms.ihan livenä, eikä tosiaankaan sentit tai niitten puute ei muuta asiaa miksikään. Rohkeutta ja itsevarmuutta = uskoa taitaa puuttua ensteks eniten.
Tuskin se on pituudesta kiinni. Ei ainakaan todellisessa elämässä (siis kyberavaruuden ulkopuolella). Lopeta pituuden ajatteleminen kokonaan. Älä koskaan tuhlaa ajatuksiasi turhiin epäilyihin. En koskaan kuvitellut että siitä voisi tulla kompleksi eikä siitä ole tullutkaan. Ja hauskaa on!