Naisen logiikka

Anonyymi-ap

Naisen logiikka siinäpä vasta haastava alue koska sitä ei ole. Naiset ei ole kiinnostuneita logiikasta oikeudenmukaisuudesta faktoista yms asioista joka taas miehille tulee luonnostaan. Tästä syystä moni nainen on vaikeaselkoinen lukea. Nainen elää täysin tunteiden varassa miltä hänestä nyt tuntuu ja kohtelee sen mukaan myös ympäristöä ja luulee että sen ympäristön kuuluu reagoida hänen mielialojensa mukaan. Naisen logiikan huomasi hyvin taas kerran kun katsoo Trumpin salamurhayritystä
ensin joku nainen huutaa mitä nyt tehdään mitä nyt tehdään sitten piilotellaan mies turvamiesten ja suojeltavan kohteen takana. Sen jälkeen pyöritään kuin karusellissa niin että poninhäntä vaan heiluu. Toinen ei saa asettaan koteloon en olisi ihmetellyt vaikka olisi painanut liipasinta vielä vahingossa ja ampunut jonkun hengiltä. Yhdelle aurinkolasit on tärkeimmät. Saman tyylisiä asioita olen todistanut useissa paikoissa kun nainen on ollut työyhteisössä oli hän sitten missä asemassa tahansa. Hommasta puuttuu maalaisjärki nainen on täysin avuton esim järjestelemään omassa työssään asioita. Hän saattaa jäädä näpläämään jotain kukkasta työmaan pihalle tuntikausiksi vaikka hänellä on paljon tärkeämpääkin työtä sisällä ja sitä mihin hänet on palkattu. Nainen ei sovi työnjohtajaksi hänellä ei korvien välissä paukut riitä siihen. Nainen arvostelee työntekijät yleensä sen mukaan kuka on miellyttävä ja kenen kanssa lähtisi treffeille. Työntekijän työn ammattitaito ei kiinnosta yhtään häntä. Nainen palkkaa myös samoilla periaatteilla ihmisiä jos pääsee rekrytoimaan. Kaikki on naiselle muutenkin valtataistelua nainen haluaa hallita ja on heti mustasukkainen kun joku nainen tulee reviirille.

8

756

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä ihme, että sulla on ongelmia ihmissuhteissasi. Eihän noin kulahtanutta ajattelutapaa kukaan normaali nainen katsele. Sulle jää ymmärrettävästi vain kilipäät saataville.

      • Anonyymi

        Sivusta todettua, naisenlogiikka on venuksesta ja miehen marsisista, siksi niitä on vaikea vertailla keskenään. Molemmissa voi olla pahimmillaan paljon pahaa ja parhaimmillaan jotain hyvääkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sivusta todettua, naisenlogiikka on venuksesta ja miehen marsisista, siksi niitä on vaikea vertailla keskenään. Molemmissa voi olla pahimmillaan paljon pahaa ja parhaimmillaan jotain hyvääkin.

        Sille ei tietenkään mahda, jos kokemuksesi ovat tuollaisia. Itse en ole koskaan törmännyt mihinkään todelliseen logiikkaeroon sukupuolien välillä. Yksilöiden välillä erot ovat kyllä erittäin suuria ja tietysti on mahdollista että ihminen omilla valinnoillaan sitten luo tuollaisia kokemuksia itselleen.


      • Anonyymi

        Naisen logiikkaa taas olettaa jotain mitä ei tekstissä lue.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naisen logiikkaa taas olettaa jotain mitä ei tekstissä lue.

        Ilmiselviä asioita ei tarvitse olettaa. Aloittaja on avoin kirja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naisen logiikkaa taas olettaa jotain mitä ei tekstissä lue.

        Sinä ilmeisesti olet siis nainen.


    • Anonyymi

      Tämän kirjoituksen perusteella en ihmettele yhtään, että sinua ei palkattu.

      • Anonyymi

        Naisen logiikkaa taas olettaa jotain mitä tekstissä ei lukenut. Mikä ihme teitä vaivaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      82
      1584
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1024
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      96
      930
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      922
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      734
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      699
    7. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    8. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      81
      670
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      651
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      651
    Aihe