Varjossa 27,5

Ei ihmekään, että tarkeni virkistysjuomaa haettaessa.
Jos kissat olisi vielä hengissä, niin kyllä nauttisivat lasitetulla parvekkeella. Varsinkin kun tähän aikaan sinne paistaa aurinko keskeltä taivaankantta.

>simiti<
11188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Reptiilit ne vasta nauttisivatkin kasvihuoneilmiöparvekkeesta. Voiko ne ylikuumentua, matelijat siis? Alikylmettyä ne kyllä voivat, ja aika helposti.

Äänestä
  • Menisivät siellä miljoonaa. Voisi olla hauska näky.

    >simiti<

    Äänestä

Aivan kauheat ilmat nyt.Onneksi se syksy tulee ja ilmat viilenee

Äänestä
  • Ilmassa ei olisi vikaa, jos et uloshengittelisi niin paljoa.
    Itse olen opettelemassa hengitystä perä-aukon kautta.

    No joo, tuskin tämä suoraan liittyy ilmastonmuutokseen, vaan föhn tuuliin.

    Toki ilmastonmuutos voimistaa ja tätä tapahtuu useammin ja kuumempana.

    >simiti<

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ilmassa ei olisi vikaa, jos et uloshengittelisi niin paljoa.
    Itse olen opettelemassa hengitystä perä-aukon kautta.

    No joo, tuskin tämä suoraan liittyy ilmastonmuutokseen, vaan föhn tuuliin.

    Toki ilmastonmuutos voimistaa ja tätä tapahtuu useammin ja kuumempana.

    >simiti<

    Dinot piereskeli 🦖 aikoinaan ja Maan "käristyskupoli" lämpeni. Niiden vika (eli reptiilien/reptiliaanien 🦎😁). Myös kiinteät pötkylät lämmittävät, sillä nehän tulevat suoraan sisuskalujemme uumenista.

    Äänestä

Saisi siellä maan johdossa kerrankin tehdä jotain hyödyllistä ja kieltää ulkona yli 20°C lämpötilat. Perkele!

Äänestä

varjossa, eli kuun pimeällä puolella?

olen pohtinut että miten kunn realistinen lämpötilaq kun niin joskus säätiedotteissakin mainitaan että miten tuuli voi talvella vaikuttaa mille lämpö tuntuu...

jonkinlaine keskarvo varjon ja auringon välille keksittävä :D

Äänestä

lämpöenergian määrä vaikka jonkin neliösenttimertin kokoisessa pinnassa mutta siihenkin vaikuttaa värikin onko musta vai valkoinen.. harmaa?

Äänestä

joooh tuota voisi kokeilla, joku harmaa levy ja lämpömittari sen taakse ja se aurinkoon ja .... voisi kokeilla.

Äänestä

hmmmm niin saan tytön kaverikasi heti.... huonekalujen siirtoapuun on sellainen... ja kun tiedossa jotain verhojen asennusjuttua ja huonekalujen siirtoa.. ei oksennusten siivoamista, helppoa sinänsä siistiä homaaa... mutta ei vilä ajankohtainen.

Äänestä

jooh näppäeä tuo juttuni kun katson tietokoneelta nyr kun sisälämpö on 29.8 ja ulko 31.0... kun ulkolämpö alkaa lskemaan alle sisälämmön niin.. mulla on tuuletin viileämpää ilmaa ulkoa, tuuletusikkunqasra

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ihmekään, että tarkeni virkistysjuomaa haettaessa.
Jos kissat olisi vielä hengissä, niin kyllä nauttisivat lasitetulla parvekkeella. Varsinkin kun tähän aikaan sinne paistaa aurinko keskeltä taivaankantta.

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu