Mahtava Secto Rally on taas tulossa!

Anonyymi-ap

Aika monta pätkää on taas tarkoitus katsoa. Matkaa on kyllä jo Ruuhimäen testi-EK:lle ja tiukka aikataulu koko rallin ajan. Pitää olla pätkillä yötäkin. Mitenkäs sähköautoilijat meinaatte hoitaa parkeissa lataamisen, kun latauspisteitä ei ole? Ainiin, ette mitenkään kun ette edes pääse koko ralliin! Meinaatteko järjestää viherkapinan? Ei muuta kuin kaksoisleuka pystyyn ja ihraperse Teslan romun muovipenkkiin, kalju kiiltämään!

3

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varasin paviljongista saunallisen huoneen tätä varten edulliseen 400e hintaan yö. Västilä ja ouninpohja ainakin katsotaan ja illalla huoltoa seuraamaan lonkerot kädessä.

      On muuten mukavaa lähteö ladattavalla hybridillä kun pari vuotta sitten menimme volvon sähköautolla. Sähköautolla tuo reissu oli yhtä tuskaa kun laturit oli monesti jo varattuina. Ei siitä oikein mitään sähköautolla tule kun on niin epävarmaa mistä saa virtaa nopeasti kun sitä tarvitsee. Ja kun pitäisi olla virtaa myös seuraavana aamuna, ei sitä pätkien jälkeen ekana mielessä ole se että mennään vielä lataamaan että huomenna akku täynnä. Kyllä ihan kalja mielessä oli iltaisin mielummin. Ja joku voi sanoa että jättää yöksi laturiin hotellille/parkkihalliin. Jätimme kyllä auton parkkihalliin jossa se supermarketti paviljongin vieressä, siellä laturit oli kaikki varattuna jo yön yli joten turha toivo.

      • Anonyymi

        Ei sähköautolla voi tapahtumissa liikkua.


    • Anonyymi

      Jess! Huomenna jo lähdetään reissuun! Ei näy sähköautoja parkkipaikoilla, tekniikka ei kiinnosta heitä. Ainoastaan range ja paljonko lataus olisi maksanut ionityllä, K-latauksella, ABC:llä jne. Lauantaimakkaran tarjoushinnat Alepalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      167
      3589
    2. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      2784
    3. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      1
      2716
    4. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      57
      2682
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      17
      2539
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      25
      2529
    7. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      87
      2016
    8. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      172
      1968
    9. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1958
    10. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1693
    Aihe