Hei tarvitsen apua ja nopeasti !! Eli isäni lähti työreissulle ja löysi sieltä tämän naisen jonka kanssa petti äitiäni. Ja heti työreissunsa jälkeen isä otti eron puheelle.En tiedä pitäisikö minun olla vihainen isälleni tai tälle ämmälle jonka kanssa isä petti äitiäni. Nainen siis tiesi että isäni on naimisissa ja että hänellä on kolme ala ikäistä lasta joista nuorimmainen on kolmos luokkalainen. Voinko vetää välit isäni kanssa vai miten saisin välit pysymään. En haluaisi kumminkaan menettää isääni koska hän on ollut minulle aina niin tärkeä. Mutta hänen luokseen en halua kummiskaan muuttaa. Isälläni on myös ongelmia alkoholin kanssa ollut aina ja pelkään että eron jälkeen juominen pahentuisi ennestään.
Mitä minun kannattaisi tehdä ??????
Isä petti äitiä
4
709
Vastaukset
- Anonyymi
12v saa päättää
- Anonyymi
Pidä välit myös isään. Jos olet tyttö, se on sinulle vielä tärkeämpää ihan sun oman tulevaisuuden kannalta. Joskus aikuiset tekee virheitä ja perhe-elämä menee sekaisin. Kipuilua on kaikilla teillä. Koskaan ei tiedä miten isäsi uusi suhde kestää. Toivottavasti isäsi sanoo, että rakastaa sinua. Isät rakastavat lapsiaan, vaikka eivät sitä saisi ikinä sanotuksi
- Anonyymi
Nyt isäni haluaisi jatkaa suhdetta tämän uuden naisen kanssa ja haluaisin pitää välit isääni mutta en tähän naiseen. En myöskään halua olla missään tekemisissä tämän uuden naisen lasten kanssa. Onko vaikeeaa pitään vain välit isääni vai tuleeko tämä nainen elämääni jos isäni tulisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt isäni haluaisi jatkaa suhdetta tämän uuden naisen kanssa ja haluaisin pitää välit isääni mutta en tähän naiseen. En myöskään halua olla missään tekemisissä tämän uuden naisen lasten kanssa. Onko vaikeeaa pitään vain välit isääni vai tuleeko tämä nainen elämääni jos isäni tulisi.
Olen rehellinen ja sanon, että enemmän on ollut ongelmia sinun isäsi ja sinun äitisi kanssa ja siksi siinä tilaa on ollut uudelle naiselle Se nainen ei välttämättä ole syypää tähän. Älä tuomitse isän uutta puolisoa, mutta voit kertoa isällesi suoraan, että et halua vielä olla tekemisissä isäsi uuden naisystävän kanssa. Isäsi varmaan ymmärtää asian. Sano suoraan ajatuksesi isällesi, silloin hän ymmärtää sinua parhaiten. Ero sattuu sinuun. Anna sille surulle aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823233
- 922925
- 532182
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201635- 191464
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..81437- 171431
Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein181375Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131341Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351305