Isä petti äitiä

Anonyymi-ap

Hei tarvitsen apua ja nopeasti !! Eli isäni lähti työreissulle ja löysi sieltä tämän naisen jonka kanssa petti äitiäni. Ja heti työreissunsa jälkeen isä otti eron puheelle.En tiedä pitäisikö minun olla vihainen isälleni tai tälle ämmälle jonka kanssa isä petti äitiäni. Nainen siis tiesi että isäni on naimisissa ja että hänellä on kolme ala ikäistä lasta joista nuorimmainen on kolmos luokkalainen. Voinko vetää välit isäni kanssa vai miten saisin välit pysymään. En haluaisi kumminkaan menettää isääni koska hän on ollut minulle aina niin tärkeä. Mutta hänen luokseen en halua kummiskaan muuttaa. Isälläni on myös ongelmia alkoholin kanssa ollut aina ja pelkään että eron jälkeen juominen pahentuisi ennestään.
Mitä minun kannattaisi tehdä ??????

4

709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      12v saa päättää

    • Anonyymi

      Pidä välit myös isään. Jos olet tyttö, se on sinulle vielä tärkeämpää ihan sun oman tulevaisuuden kannalta. Joskus aikuiset tekee virheitä ja perhe-elämä menee sekaisin. Kipuilua on kaikilla teillä. Koskaan ei tiedä miten isäsi uusi suhde kestää. Toivottavasti isäsi sanoo, että rakastaa sinua. Isät rakastavat lapsiaan, vaikka eivät sitä saisi ikinä sanotuksi

      • Anonyymi

        Nyt isäni haluaisi jatkaa suhdetta tämän uuden naisen kanssa ja haluaisin pitää välit isääni mutta en tähän naiseen. En myöskään halua olla missään tekemisissä tämän uuden naisen lasten kanssa. Onko vaikeeaa pitään vain välit isääni vai tuleeko tämä nainen elämääni jos isäni tulisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt isäni haluaisi jatkaa suhdetta tämän uuden naisen kanssa ja haluaisin pitää välit isääni mutta en tähän naiseen. En myöskään halua olla missään tekemisissä tämän uuden naisen lasten kanssa. Onko vaikeeaa pitään vain välit isääni vai tuleeko tämä nainen elämääni jos isäni tulisi.

        Olen rehellinen ja sanon, että enemmän on ollut ongelmia sinun isäsi ja sinun äitisi kanssa ja siksi siinä tilaa on ollut uudelle naiselle Se nainen ei välttämättä ole syypää tähän. Älä tuomitse isän uutta puolisoa, mutta voit kertoa isällesi suoraan, että et halua vielä olla tekemisissä isäsi uuden naisystävän kanssa. Isäsi varmaan ymmärtää asian. Sano suoraan ajatuksesi isällesi, silloin hän ymmärtää sinua parhaiten. Ero sattuu sinuun. Anna sille surulle aikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3233
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2925
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2182
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1635
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1464
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1437
    7. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      17
      1431
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1375
    9. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1341
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1305
    Aihe