Vantaan Ikea olis lähinnä, joten sinne lähdetään. Siellä ei näytä olevan huoltoasemaa lähimainkaan mutta Ikean parkkipaikalla näyttäisi olevan latauspisteitä jossa kaikki sähköautoilijat voivat ladata autonsa Ikeaa kiertäessään.
Kiva palvelu. Pitäsiköhän nyt viimein vaihtaa sähköautoon.
Kiva palvelu. Pitäsiköhän nyt viimein vaihtaa sähköautoon.
Vastaukset 22
Vanhimmat
On siellä St1.
Siinä on huoltoasema 200m päässä st1 ja abc 500m päässä. Tankkaa autosi 2 minuutissa.
Mihin on kiire jos Ikean pihassa on latauspisteitä ja liikkeessä kuluu aikaa väkisinkin pitkään?
Minulla on kyllä vähän isompi tankki. Kiitos kuitenkin.
Ei tarvita kata range on vielä 1000km
5 l 100km neliveto hybriid iso maasturi
sine piste töpsel persise ja ole hilje
kuke vitu hale late ooto
kun pite teke bisnes
Sähköauto ei ole tätä päivää. Sama kuin ajaisi autolla jossa 15 litran tankki.
Voi kun on surkea provo.
Ei ollu mikään provo vaan totisinta totta.
No ei se nyt ole lainkaan sama asia muta saathan niin uskotella itsellesi. Minäkin olen ajanut yli 10.000 km talven jälkeen käymättä huoltoasemalla.
Surkeeta jos autossasi on vaan 15 l bensatankki kuin ruohonleikkurissano
Ei autokauppiaaytkasn aja sähköautolla siviilissä
Siksi ei saanut mulle myytyy
Muista Ikeoista tiedä, mutta Vantaan Porttipuiston latauspaikat ovat olleet varattuja aina, kun siellä ollaan käyty.
Ne on niin hitaita
Vähän erikoista, että auton lataus pitää tehdä juuri Ikea-reissulla.... Meillä tökätään piuha kiinni kerran viikossa tai kahdessa. Yleensä viikonloppuna, kun sähkö on ilmaista.
Miksi sähköauton omistaja joutuu käymään Ikeassa?
Ikeassa käy kansalaisia ihan kattavasti kaikista luokista ja on kovin suosittu liike ympäri maailmaa.
Oletko oikeasti noin nolo ja yksinkertainen?
Romua ne Ikean huonekalut on, b&b kämppien laatua.
Miksi sitten sähköautolla pitää tunti odottaa latautumista jos se on yhtä nopeaa kuin tankkaaminen?😂😂😂sähköauto ei selkeästi ole tätä päivää enää.
Surkea provo!
Toimii myös niin että jos täytyy just Ikean reissulla käydä tankilla niin jätän emännän myymälää kiertelemään, käyn itse tankilla ja palaan Ikean kuppilaan maukkaille lihapullille. Ei sitä puolimaratonia kaiken romppeen keskellä kestä.
Ennemmin vaihtaisin vaimon 🤣