1 haluaa viettelyä olla jahdattu ei ole varma mitä haluaa
2 epämiellyttävä töykeä pröystäilevä, hyppii sinne tänne kun haluaa olla "näytillä"
3 päivittäin olevinaan maailmanpyörässä eikä pääse pois tunnekuohujaan pakoon. pomppii sinne tänne ilman päämäärää.
4 ei pysy sanoissaan, puhuu ja lupaa paljon. Hän haluaa että hänet huomataan suurista puheistaan, kauniista sanoista. Teot ovat muuta.
5 häneltä puuttuu itsevarmuus jota hänen pitää valitoida muualta että hän tuntisi olevansa jotakin. Hän tarvitsee ihailua ja uskottavuutta kuin nainen että hän olisi oikeasti itsevarma
Koska itsevarma mies tietää mitä hän haluaa ja mitkä hänen tavoitteensa on ja pysyy siinä.
femiininen mies
15
334
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tuollaisesta ylipäätään sitten välität, etsi itsellesi apinoiden kuningas.
- Anonyymi
Osuko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osuko?
Vaikkei olisi osunutkaan. Minusta on outoa arvostella anonyymi-ihmisiä ennen kaikkea siksi, jos joku ei miellytä, pitääkö sitä kaikelle kansalle toitottaa, se ei ole minusta loogista eikä järkevää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikkei olisi osunutkaan. Minusta on outoa arvostella anonyymi-ihmisiä ennen kaikkea siksi, jos joku ei miellytä, pitääkö sitä kaikelle kansalle toitottaa, se ei ole minusta loogista eikä järkevää.
Tämähän on vain kuvaus. Ei tässä ketään kohdisteta. Mutta jos suhun kovin sattuu niin jossain sua painaa asia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämähän on vain kuvaus. Ei tässä ketään kohdisteta. Mutta jos suhun kovin sattuu niin jossain sua painaa asia.
Vaikka olisi kuvauskin, mitä se hyödyttää, varmasti ei anna kenellekään yhtään mitään tuon tyyppinen kirjoitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka olisi kuvauskin, mitä se hyödyttää, varmasti ei anna kenellekään yhtään mitään tuon tyyppinen kirjoitus.
Ihan hyvä kirjoitus. Tuollaisia miehiä on nykyään paljon. Missä miehet on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka olisi kuvauskin, mitä se hyödyttää, varmasti ei anna kenellekään yhtään mitään tuon tyyppinen kirjoitus.
Mitä sun nillitys täällä auttaa ketään? eiköhän tänne saa kirjoittaa mitä haluaa?
- Anonyymi
Kaappihåmå sellainen on eikä mikään mies
- Anonyymi
Jaahas! kenellä alkaa resenoida
- Anonyymi
Miten nuo ominaisuudet liittyvät naismaiseen mieheen? Jokainen noista sopii myös äijämäisen olemuksen omaavaan mieheen.
- Anonyymi
Eivät ne liitykään. Aloittaja on vaan saanut pakit joltain mieheltä ja purkaa tänne pahaa oloaan.
- Anonyymi
No siis kieltämättä mä naurahdin alotusta lukiessani, että tuohan on ilmiselvä machomies. Karikatyyri tietysti, mutta sitähän tämä koko alotus on. 😃
- Anonyymi
Johan oli outo lista. En mä tunne edes tollasia naisia, joten miten tuollainen mies voi olla feminiininen. Mä näin tuossa pikemmin paljon machokultuurin kasvattien, machomiesten käytöstä.
- Anonyymi
Feminiinisyys ei ole kytköksissä itsevarmuuteen. Muuten kaikki naiset olisivat epävarmuuden ruumiillistumia. Itsevarmuus ei myöskään tarkoita sitä, että tietäisi mitä haluaa tai tavoitteitaan. Tavoitteissa pysyminen on toki hyvästä, mutta sielläkin vaaditaan joustavuutta ja muutoksia, jos olosuhteet muuttuvat. Myös tapa päästä tavoitteeseen voi olla aivan erilainen ihmisestä riippuen. Joku saattaa esimerkiksi erota nätisti rakastuessaan, kun taas toinen murhaa vaimonsa, ettei samalla mene puolet firmasta. Siinä sitä itsevarmuutta ja tavoitteissa pysymistä.
Tämä on nyt tyhmää kirjoittelua, mutta niin on aloituskin, niin sopii hyvin tänne. - Anonyymi
Ihan kui olisit narsistia kuvaillu mu tuo on vasta lievää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222788Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101902Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671769Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.521755Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971683Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1191663Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701450Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001245Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311188Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121188