Källi-Ola vahisi: täyssähköinen C-Mersu

Tarkoittaa sitä, että joskus 2060-luvulla dieselpersut alkavat korvaantumaan eepersuilla.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/699dabb0-e72d-4490-8d10-e0aaa8dea762
683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täyssähköiset autot tarjoavat monia etuja, kuten alhaisemmat päästöt ja pienemmän huollon tarpeen, minkä vuoksi niiden suosio kasvaa jatkuvasti.

Äänestä

Taitaa olla Toyota ns. suurista joka yrittää sinnitellä pakoputkien varassa.

Äänestä

100 000 sähkistä tuli täyteen Suomessa tällä viikolla.

Äänestä
  • 1/28 autokannasta siis patteriautoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    1/28 autokannasta siis patteriautoja.

    Suunta on oikea, vaikkei mitään Norjan tasoa olekaan.

    Äänestä

Tuosta tulee takuulla suosittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tarkoittaa sitä, että joskus 2060-luvulla dieselpersut alkavat korvaantumaan eepersuilla.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/699dabb0-e72d-4490-8d10-e0aaa8dea762

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu