Labourin Starmerilla on Putinin pelikirja käytössä

Syyttelemällä murhia surevia ihmisiä natseiksi on hyvä rikkoa ja repiä.
7114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Äärioikeistolaisia jotka tekevät natsitervehdyksiä on tapana kutsuta natseiksi tai uusnatseiksi.

"Pääministerin mukaan kaduilla nähdyt natsitervehdykset, hyökkäykset poliiseja vastaan ja mellakoitsijoiden rasistinen retoriikka on tehnyt selväksi sen, että mellakoissa on kyse ”äärioikeistolaisesta rikollisuudesta".

No siitäpä juuri, tyylipuhtaimmillaan.

Minäkin näin videonpätkän jossa nämä känniset urpot heittelivät poliiseja pulloilla ja kaljatölkeillä natsitervehdyksiä tehden. Tyypilllistä ja tyylipuhdasta natsirasistien väkivaltaista riehumista ja rikollisuutta.

Äänestä

Putinin pelikirja on käytössään näillä ääriaineiksilla jotka ovat levittäneet Venäjän masinoimia valheita ja sitten mellakoineet äärimmäisen väkivaltaisesti.

"Poliisin mukaan mellakoitsijat olivat enimmäkseen äärioikeistolaisen English Defence League -järjestön eli EDL:n jäseniä, jotka tunnetaan levottomuuksien järjestämisestä. Mielenosoittajat olivatkin lähinnä mustiin vaatteisiin ja naamioihin pukeutuneita nuoria miehiä."

"Yli 150 ihmistä on pidätetty muun muassa väkivaltaisesta järjestyshäiriöistä ja pelastustyöntekijöiden pahoinpitelystä."

"Lasten murhista järkyttyneen kaupungin johto syyttää mellakoitsijoiden häpäisseen surevan kaupungin."

"hyökkäyksen uhrien muistotilaisuuden väkivallalla kaapanneet ovat loukanneet surevaa yhteisöä ja ”saavat tuntea lain täyden voiman”."

Äänestä

Äärivasemmistolaisella Starmerilla meni alle kuukausi siihen, että sai lietsottua maan sisällissodan partaalle. Taitaa olla jonkinlainen ennätys, vaikka bolseviikit ja punakhmeeritkin huomioitaisiin.

Äänestä
  • Olisiko tekoälyä käyttäen saanut maansa kriisiin noin nopeasti🤔. Starmerin kollegoilla Leninillä ja Pol Potilla ei ollut tekoälyä käytössään.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Olisiko tekoälyä käyttäen saanut maansa kriisiin noin nopeasti🤔. Starmerin kollegoilla Leninillä ja Pol Potilla ei ollut tekoälyä käytössään.

    Ei taida Starmerilla olla älyä eikä siis tekoälyäkään.

    Äänestä

Höpö höpö.

Äänestä
  • Löppönen tietää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syyttelemällä murhia surevia ihmisiä natseiksi on hyvä rikkoa ja repiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu