Hallitus on vaatinut, että rasismin vastaiseen kampanjaan käydään toden teolla käsiksi. Näkisin, että ammattiliitot ovat keskeinen sellainen organisaatio, joilla on kyky järjestää rasismin vastaista koulutusta ja näin siis eheytettäisiin suomalaisia työmarkkinoita. Maahanmuuttohan on ainoa toivomme selvitä tulevista haasteista, joten on päivän selvää, että myös ammattiliitot osallistuvat työsyrjinnän ja rasismin poistamiseen kaikin mahdollisin keinoin ja yksi tapa on ay:n järjestämät kurssitukset. Palkkarettelöinnin sijaan, jollaisella on uhiteltu, käytettäisiin tämäkin aika rasismin vastaiseen koulutukseen. Ay-liikkeellä jos kellä on siihen parhaat resurssit ja tilatkin.
Tämä voimallinen toiminta ja vastaanottavainen asenne ammattiliitoissa vahvistaisi ulkomaalaisen maahanmuuttaja luottamusta sinivalkoiseen suomeen tasa-arvoisena yhteiskuntana, joka pitää huolta jokaiseta eikä hylkää ketään ja varsinkin, kun nyt tarvitsemme lisää myös väkeä. Eihän talouskasvu voi käynnistyä ilman lisäväkeä, tämä tietää Eero Heinäluomakin Brysselissä..
Eero on suomalaisen työelämän uskomaton pioneeri, avasihan hän rajat vuonna 2006 maahanmuuttajille ja tämän jälkeinen aikakausi on ollut uskomatonta nousukautta, paitsi Eerolle itselleen ja Jutalle, myös suomalaiselle elinkeinoelämälle ja kansantaloudelle. Tällä tiellä meidän on syytä jatkaa.
Tätä pyyteetöntä rasismin vastaista työtä on nykyinen hallituksemmekin nyt ajamassa voimallisesti ja tästä näyttönä on jo aikaan saatu ratkaisu marjanpoimijoista, joita tiettävästi on tulossa maahamme. Ilman näitä moni suomalainen jäisi paitsi tärkeistä vitamiineista ja flavonoideista.
Ammattiliittojen käynnistettävä rasismin vastaista koulutusta työpaikoilla kursseilaan
13
426
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen aito "demari" vastustaa nyt rasismia ja nyt oikeastaan käydään pientä kisaa PERSUJEN kanssa, kumpi on mamu-myönteisempi. Persuthan ovat tässä kokoomuksen lanseeraamassa kampanjassa myös mukana, "täysin rinnoin" eikä "demarin" siis passaa jäädä kakkoseksi !
t. haans.sea - Anonyymi
Jokainen "sosiaalidemokratiaa " kunniottava AY-jäsen suorastaan VAATII rasismin vastaisia kursseja ay-liikkeen toimesta , eikö totta. Entä "vasrurit", mitä mieltä olette ?
K. haans.sea - Anonyymi
On hienoa, että nyt me "sosiaalidemokraatit" sekä perussuomalaiset olemme aidosti löytäneet toisemme, maahanmuutto-kysymyksissä ja sen tärkeydessä !
Kaikki siis samalle kurssille !- Anonyymi
> "sosiaalidemokraatit" sekä perussuomalaiset olemme aidosti löytäneet toisemme,
Juurikin näin, oli hieno temppu sulkea ITÄ-raja niin sopulille syntyy vaikutelma, että olemme täyisin rinnoin mukana Persujen mamu-vastaisessa kampanjassa:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18234659/suomeen-muutti-n--72-000-paata-ulkomailta-v--2023---holmolaiset-tukkivat-itarajaa-vaikka
Samalla me "sosiaalidemokraatit" seisomme kokoomuksen rinnalla vankkumattomana nato- ja aseveli-akselina !
- Anonyymi
Rasismista päästään liimaamalla postimerkki n...rin perseeseen ja lentokoneeseen ja meren yllä luukku auki.
- Anonyymi
RKP:n Adlercreuz tilaisuuksiin puhujaksi, kertomaan, miksi vuosittain tarvitaan peräti yli 40 000 matua !
Ja tietenkin: Mistä RAHAT ja kuka lopulta maksaa !
t. haans- Anonyymi
Vai että vaatii ropeli lisää matuja, no miksi sulkevat sitten rajoa. Itäralata tuli vaatimattomat 11300 matua , miksi tuo raja näissä oloissa piti sulkea ? Meillähän on, kuten "demarikin" laulaa, se huutava työvoimapula??? entä vasuri, koetko että on pulaa ....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai että vaatii ropeli lisää matuja, no miksi sulkevat sitten rajoa. Itäralata tuli vaatimattomat 11300 matua , miksi tuo raja näissä oloissa piti sulkea ? Meillähän on, kuten "demarikin" laulaa, se huutava työvoimapula??? entä vasuri, koetko että on pulaa ....
" .. Itäralata tuli vaatimattomat 11300 matua "
nyt persu, vähän paussia juomiseen, älä ota enää enempää - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
" .. Itäralata tuli vaatimattomat 11300 matua "
nyt persu, vähän paussia juomiseen, älä ota enää enempääaivan , vain siis 1130 eli yksi nolla liikaa, muualta eli lännestä 72 000
Ilmankos, itäraja oli kiireesti tukittava , lähinnä oikeiston silmänkääntötemppuna, mututushan tuli länsirajan kautta !!!
- Anonyymi
Ay-aktiivit syyllistyvät rasismiin sen laajassa merkityksessään, kun haukkuvat lakon aikana töihin menijöitä rikkureiksi, maalittavat liittoon kuuluvia ja tekevät koiruuksia ja uhkailevat, ellei tee niinkuin ammattiosaston pomomies, Hakaniemen marionetti sanoo.
Useimmat heistä ovat sosialistidemareita. Häpeä SDP! Rasismi pois! - Anonyymi
Hämmästelen, miksi eliitti-"demari" tässä ei tässä tilanteessa tule avoimesti porrrvarin tueksi "rasismi"-kampanjassa ?
Mitä luulet, miksi niin "demari"-koira kuin "vasurikin" nyt luuraa piilossa ?
k. haans- Anonyymi
Ei tullut kutsukorttia. Se oli hallituksen sisäinen juttu.
Ja persuthan sen sai ihan perseelleen.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1555523Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1944556Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1764480Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin34464Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa604348Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas874163Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153949Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast393844Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL833759Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik1053681