Olisiko oikea

Anonyymi-ap

Erota jos on tunteita muita kohtaan? Mutta tunteet saattaa olla vain yksipuolisia

21

761

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkista ensin liitäntä toiselta puolelta.

    • Anonyymi

      Kyllä kumppanin tulisi saada tietää. Ite ainakin haluaisin tietää että voisin tehdä omat valintani loppuelämäni suhteen. Mitä järkeä olla yhdessä jos toinen on jo toisaalla tunteineen ja toinen elää harhassa? Parisuhteen kannalta omasta mielestä avoimuus ja rehellisyys tuollaisen asian suhteen on ehdottoman tärkeää vaikka lopputulema olis mikä.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä rehellisyys ja avoimuus t. nyyti


    • Anonyymi

      No tunteet tuli myöhemmin mutta ero on totta. Ei tää varmaan mulle ollut kuitenkaan. Kunhan vastasin. 🙂

      • Anonyymi

        Oletko jo eronnut ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko jo eronnut ?

        En, kuin sinä. Mitään ei tapahtuu nykyään. En voi olla varma että sinä edes muistat minut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En, kuin sinä. Mitään ei tapahtuu nykyään. En voi olla varma että sinä edes muistat minut.

        Älä vastaile puolestani.
        Kerron mielelläni oikealle kasvotusten asiat jos vaan juteltaisiin kunnolla joskus. /14:32


    • Anonyymi

      Surullista mikäli ihmiset eivät ole rehellisiä toisilleen tosi kauheeta ja itsekästä.

      • Anonyymi

        Olen täysin samaa mieltä! Itsekkyys on tänä päivänä todennäköisesti yleisempää kuin ennen vanhaan. Kännykkä ja netti ns. auttavat siinä puuhassa ja voidaan puuhailla mitä tahansa kumppanin selän takana!


    • Anonyymi

      Avioliittohan on siitä yksinkertainen että siinä on sanottu alun alkaenkin "Tahdon". Niin kauan kun sitä tahtoa on, on avioliittokin, eikä siihen kukaan pääse väliin. Jos pääsisikin niin silloin kannattaa kysyä itseltä että tahdonko vielä olla puolisoni kanssa, sillä aina tulee niitä myötä- ja vastoinkäymisiä. Todellinen pitkä avioliitto ja rakkaus perustuu juurikin tuolle että tahtoo olla puolisonsa kanssa.
      Avoliitossa tilanne voi olla monimutkaisempi, jos niin haluaa, mutta eihän sen tarvitse olla.

    • Anonyymi

      Oleellisempaa on se mitä tunteita on puolisoa kohtaan.

    • Anonyymi

      Sama juttu. Tää on jatkunut nyt melkein vuoden. En tiedä hänen tunteitaan (vaikka luulen tietäväni), hän ei ole sanonut mitään suoraan. Olemme molemmat varattuja. Olemme eri maailmoista ja maista. Itse en tiedä miksi olen niin ihastunut tähän mieheen 🥺

    • Anonyymi

      En tiedä mitä teen en halua erota miehestäni hän ei tajua kuinka minä rakastan vain häntä, mutta meillä ollut kriisiä mieheni sanoo aiheetonta olen mustasukkainen nykyään enemmän hänestä, pelkään jääväni toisekdi. Pelkään ettei hän halua minua enää pitää rakkaanaan ja minä haluan vsin hänetTää on ihan sairasta en halua jäädä yksin. Tiedän että hänkin rakastaa minua, mutta suuttuessaan sanoo että parempi elää yksin. Minä uskon rakkauteen ja hyvään, vaikka tunteet myrskyää ikäkriisiä meillä molemmilla. Suuttuessaan ei halua keskustella, eikä antaa anteeksi minun epäluuloani. Pelkään, että hän ei jsksa minua, vaikka meillä pitkä hyvä avioliitto ja olemme sanoneet Tahdon rskastaa myötä ja vastamäessä. Olenko menettänyt sinut ”johannes kurkunkastaja” ? Rakas yritä nähdä minut sydämmessäsi, minäkin näen vain sinut.t.nyyti

      • Anonyymi

        Muistatko kuinka tapasimme kaikki hiljeni ja oli vain me❤️pidetään tästä kiinni Rakas t. nyyti


    • Anonyymi

      Lähtökohtaisesti kuinka haluaisit toisen sinua kohtelevan jos tilanne olisi toisinpäin

      • Anonyymi

        Pieni mustasukkaisuus on vaan merkki että välittää toisesta ja on merkki rakaudesta. Ei pidetä toista itsestäänselvyytenä. Päivittäinnpieniä asioita joilla voi osoittaa rakkauttaan toiselle. Elämän ylä ja alamäessä, pienissä kriiseissä keskustelu ja avointa rauhallista ei syyllistämistä. Uskon et kun kummsllakin tahtoa rakastaa niin asiat kuin asiat selviää ja varsinkin kun ei ole kyse kolmansista osapuolista Henkinen turvallisuus suhteessa ja läheisyys, pikku halit, suukot. Vain vahvistavat pitkää suhdetta. Lisäksi uudet yhteiset suunnitelmat tulevaisuudesta vahvistavat. Uskon hyvään ja rakkauteen , rehellisyyteen en ole luovuttaja. Ei salaisuuksia.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      126
      1525
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      111
      1280
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1142
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      55
      1111
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      793
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      776
    7. 34
      748
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      746
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      665
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    Aihe