Tekopyhyys ja kaksinaamaisuus EK-medioitten ihmiskauppa uutisoinnissa

Anonyymi-ap

Huomatkaa ihmiset, kuinka nyt vasta ollaan muka kauhuissaan ja havahdutaan, kun ulkomaisia ihmisiä on käytetty, marjanpoiminnassa, ihmiskaupan määreet täyttävissä oloissa hyväksi, vaikka oman väestön, tyttöjä ja naisia enimmäkseen, on käytetty vastaavissa oloissa ja paljon kovemmissa töissä, täysin samalla tavalla, vieläpä kovan lähisuhde-ym väkivallan kohteina ja jatkuvan muun alistamisen, nöyryyttämisen, vihaväkivallan, pahoinpitelyjen jne kohteina, hyväksikäytettyinä, sukujen ja Suomen eteen, lapsista asti raatamassa, ilman minkäänlaista palkkaa ja ihmisarvoa ja asemaa, saati ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Perinnöt annettu siskojenhakkaajille ja vanhempien harhauttajille ilmaiseksi, eivät edes ns. lakiosia ole joutuneet korvaamaan, kun rahajuristit vastassa rutiköyhiksi ja sairaiksi pahoinpideltyjä, lopputuloksen tiedämme, ns. oikeusaputoimisto ei tee yhtään mitään, pilkanneet köyhiksi tehtyjä Tre:eenkin oikeusaputoimiston naisjohtaja, käytti asemaansa väärin, vihaväkivaltaan hädänalaista kohtaan, tietää yksikin eläkeläisköyhä kertoa, ja yleensä se mitä tekevät yhdelle, on käytäntönä yleisesti, ei mikään poikkeus.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18080243/ilmaiseksi-suomen-eteen-toita-raataneille-kuuluvat-2000ekk-minimielakkeet

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

On nähty nälkää, jouduttu iskujen, lyöntien, läpsimisten ja kiristämisten, ym alistamisen kohteiksi, nukkumaan kippurassa jossain laverilla, joka jonnekin talo nurkkaan on laitettu, ei mitenkään poikkea, EK-medioissa mainostettujen ihmiskaupan uhrien osasta, paitsi pidempiaikaista, koko lapsuuden ja nuoruuden jatkunutta, ja sisältänyt kovaa lähisuhde-ym väkivaltaa koko tuon ajan ja vielä aikuiselämään vaikuttaen, kun taloudellisella väkivallalla tehty perinnöttömäksi, suomalaiset ihmiskaupan ja orjatyövoiman käytön uhrit.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

Eihän ihmiskauppa ja orjatyövoiman käyttö, muuten taitaisi onnistuakaan, ellei sille olisi valtiossa jo käytäntöä, kuten Suomessa on pitkään jatkettua, enimmäkseen tyttöjen ja naisten ilmaisena orjatyövoimana, eli ihmiskaupan uhreina käyttämistä. On korkein aika, että nyt eläkeläisköyhiksi pahoinpidellyt, saavat aidon ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan, nykyaikaisen Sveitsin esimerkin mallin mukaiset: 2 500€/kk MINIMIELÄKKEET.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa

1

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      100
      1263
    2. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      57
      1257
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1070
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      945
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      823
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      804
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      15
      752
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      742
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      629
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      623
    Aihe