Tekopyhyys ja kaksinaamaisuus EK-medioitten ihmiskauppa uutisoinnissa

Anonyymi-ap

Huomatkaa ihmiset, kuinka nyt vasta ollaan muka kauhuissaan ja havahdutaan, kun ulkomaisia ihmisiä on käytetty, marjanpoiminnassa, ihmiskaupan määreet täyttävissä oloissa hyväksi, vaikka oman väestön, tyttöjä ja naisia enimmäkseen, on käytetty vastaavissa oloissa ja paljon kovemmissa töissä, täysin samalla tavalla, vieläpä kovan lähisuhde-ym väkivallan kohteina ja jatkuvan muun alistamisen, nöyryyttämisen, vihaväkivallan, pahoinpitelyjen jne kohteina, hyväksikäytettyinä, sukujen ja Suomen eteen, lapsista asti raatamassa, ilman minkäänlaista palkkaa ja ihmisarvoa ja asemaa, saati ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Perinnöt annettu siskojenhakkaajille ja vanhempien harhauttajille ilmaiseksi, eivät edes ns. lakiosia ole joutuneet korvaamaan, kun rahajuristit vastassa rutiköyhiksi ja sairaiksi pahoinpideltyjä, lopputuloksen tiedämme, ns. oikeusaputoimisto ei tee yhtään mitään, pilkanneet köyhiksi tehtyjä Tre:eenkin oikeusaputoimiston naisjohtaja, käytti asemaansa väärin, vihaväkivaltaan hädänalaista kohtaan, tietää yksikin eläkeläisköyhä kertoa, ja yleensä se mitä tekevät yhdelle, on käytäntönä yleisesti, ei mikään poikkeus.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18080243/ilmaiseksi-suomen-eteen-toita-raataneille-kuuluvat-2000ekk-minimielakkeet

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

On nähty nälkää, jouduttu iskujen, lyöntien, läpsimisten ja kiristämisten, ym alistamisen kohteiksi, nukkumaan kippurassa jossain laverilla, joka jonnekin talo nurkkaan on laitettu, ei mitenkään poikkea, EK-medioissa mainostettujen ihmiskaupan uhrien osasta, paitsi pidempiaikaista, koko lapsuuden ja nuoruuden jatkunutta, ja sisältänyt kovaa lähisuhde-ym väkivaltaa koko tuon ajan ja vielä aikuiselämään vaikuttaen, kun taloudellisella väkivallalla tehty perinnöttömäksi, suomalaiset ihmiskaupan ja orjatyövoiman käytön uhrit.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

Eihän ihmiskauppa ja orjatyövoiman käyttö, muuten taitaisi onnistuakaan, ellei sille olisi valtiossa jo käytäntöä, kuten Suomessa on pitkään jatkettua, enimmäkseen tyttöjen ja naisten ilmaisena orjatyövoimana, eli ihmiskaupan uhreina käyttämistä. On korkein aika, että nyt eläkeläisköyhiksi pahoinpidellyt, saavat aidon ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan, nykyaikaisen Sveitsin esimerkin mallin mukaiset: 2 500€/kk MINIMIELÄKKEET.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      117
      5369
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      70
      5118
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4154
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3630
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3248
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2831
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2307
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      54
      1959
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1852
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1693
    Aihe