Olen kuullut, kun nykyään ihmiset tapaa tinderi:ssä ja keskustelukanavilla, mutta onko perinteinen deittailu vähentynyt, ettei ole tavannut kasvotusten alkuun? Toki baareissa ja yökerhoissa on ok, mutta arkisesti. Jossa ei ole ollut perinteisesti deittailusta kokemusta, vaikka oot jutellut nätin tytölle tai pojulle, niin vaikeaa antaa tutustumiselle mahdollisuuden. Toki olen kysynyt (Kokeumuksesta), että voitaisiinko viestillä myöhemmin ja tavata, mutta kysymys on se, että panostatko oikeasti tutustumiseen, jotta tiedät ihmisestä? Yleensä pitäisi olla simpeli; Ehdotat tapaamista, menette treffeille, tutustutte ja vietätte hauskaa, jotta tiedät myöhemmin, haluatko jatkaa tapaamista vai jätät väliin.
Jäin ite mietii, jos olet tavannut livenä tai netissä tytön tai pojun, niin kuinka nopeasti pitää pyytää ulos, jotta tutustuminen voisi toimia, sillä on näin käynyt; Ei ota viestillä yhteyttä ja on jutellut, mutta ei ole kiinnostunut tutustumaan. Joko näyttää tutustumisenkorttia tai pyytää sosiaali median yhteyden?
22, Sinkkumies
Perinteinen vs nettideittailu?
Anonyymi-ap
2
191
Vastaukset
Olen kuullut, kun nykyään ihmiset tapaa tinderi:ssä ja keskustelukanavilla, mutta onko perinteinen deittailu vähentynyt, ettei ole tavannut kasvotusten alkuun?
On, suorastaan romahtanut.- Anonyymi
Mitään deittailua ei ole olemassakaan eivätkä ihmiset ole oikeasti tuollaisia. Täysin turhaa elättää tuollaista mielikuvitusta. Tällaista ei oikeasti tapahdu lainkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774432Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112343- 1681527
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431466- 1211311
- 1151237
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721159Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81136- 641062
- 35956