Mulla alko eilen ärsyttävä häiriö tempran vilkun releessä. Kun vilkku ei ole päällä oikealle eikä vasemmalle tikittää rele tupla/tripla nopeudella (verrattuna normaaliin vilkuttamiseen). Hätävilkut ei toimi, eli kun laittaa hätärit päälle loppuu releen tikitys (mutta ei ne tpsin toiminu ennenkään).
Räpelsin johtoja vilkun viiksen juuresta sekä vilkunreleen takaa ja sain sen hetkittäin asettumaan auton ollessa paikallaan. Kun lähtee liikkeelle tikitys alkaa. Ajoittain saattaa hetkeksi loppua mutta taas kun vilkkua käyttää tai muuten vaan niin... tikitiki ;=D Ideoita mistä johtuu, onko muut fiude henkilöt törmänneet vastaavaan?
fiat tempran -95 vilkku rele nakuttaa koko ajan
tikitikitikitikitiki
2
1138
Vastaukset
- tipotiip
Tipossa naksutteli omia aikojaan. Vika oli ilmeisesti vilkku "viiksessä". Ainakin sen vaihto auttoi poistamaan releen omia-aikojaan naksuttelun. Delta-autosta en menisi vakavissani kysymään vaan purkamoista tai yksityisiltä auton purkajilta voi saada todella edullisesti.
- tilapäinen tempuristi
CRC 5-56 kytkimen voiteluun ja releen kantoihin niin mulla ainakin loppui tikitys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083