WHO julisti maailmanlaajuisen hätätilan

Anonyymi-ap

Apinarokon takia.
https://www.who.int/health-topics/monkeypox#tab=tab_1

Karmeita paiseita 4 viikoksi. Kuumetta yms.

Tarttuu myös muihin kuin homoihin ja mustiin. Ihokosketus, hengityspisarat, saastuneet esineet levittävät virusta.

Rokotteita on riskiryhmille. Isorokkorokotuksen saaneilla vähän suojaa.

Ryssän botit on jo aktivoituneet ja levittävät aivopesua. Pelottelevat rokotteista, juutalaisten ja Bill gatesin tekemiä tai pandemia on suunniteltu eikä todellinen.
Tai tarttuu vaan homoihin ja mustiin seksissä tai eläimistä.

Vähänkö ärsyttää jos ihmisillä alkaa olla tuollaisia paiseita ja jotkut rokoteänkyrät levittävät valheitaan.
Tuo on yökömpää kuin korona.

63

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Festareille ja sitten voi bilettää ja sitten töihin sekä lapset kouluun

      • Anonyymi

        WHO mulkuilla taas rahat loppu, Korona bile fyrkat tuhlattu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        WHO mulkuilla taas rahat loppu, Korona bile fyrkat tuhlattu.

        Tämä uusi pandemia tappaa hyvin herkästi

        Vain rokotetuilla on mahdollisuus selviytyä


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Juu ja saa positiivisen korona-tuloksen, kun huljuttelee testiliuskaa hieman kokiksessa. Kokeiltu on.


    • Anonyymi

      Oeeeeh Gauuheeeta!! Taas kohta kuollaan kaikki.

    • Anonyymi

      Ei kuulemma ole mitään todisteita suolaliuoksien käytöstä vaikka videolla Kamala Harris saa suolaliuosta :)

      Rokotushetkellä ei ollut vielä käytössä esitäytettyjä kertarokotteita Covid-19 tautiin, mutta sellaisella Kamala harris rokotettiin.
      https://www.youtube.com/watch?v=nmoY-KhCO6c

      saline = suolaliuos

      No evidence that people are being injected with saline instead of COVID-19 vaccines to cover up vaccine fatalities
      https://www.reuters.com/article/fact-check/no-evidence-that-people-are-being-injected-with-saline-instead-of-covid-19-vacci-idUSL1N2P30Z4/

      • Anonyymi

        Jepujepu jee juupati juu


    • Anonyymi

      Paskahätä uhkaa maailmaa.

      • Anonyymi

        Ehkä vaihtamalla sukuopuolta paranee.


    • Anonyymi

      Rokotetaan eka yks ja katotaan tuleeko sille paiseita, jos tulee niin otetaan kaikki vähintään kolme tehosteannosta :)

      • Anonyymi

        Sounds like a plan.

        Missä on jonon pää?


    • Anonyymi

      Afrikan niggejä kuhisee Stadissa ja somppuloiset matkustavat Afrikan sarveen juurilleen useamman kerran vuodessa veronmaksajien piikkiin joten kontakteja tulee olemaan.

      • Anonyymi

        Nyt kannattaa kiertää somalit kaukaa.


      • Anonyymi

        No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt kannattaa kiertää somalit kaukaa.

        Ja korkeasaaren apinatalon apinat 🙊.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja korkeasaaren apinatalon apinat 🙊.

        Eikä Afrikan sarveen kanssa kannata matkstaa kun siellä on vain apinoita asumassa.


      • Anonyymi

        Mutta sinä olet pysyvästi jumissa suomessa kun ei ole rahaa eikä kela goldia. Sapettaahan se kuin Sanna Marin.


      • Anonyymi

        Siellä lonttasee jatkuvasti noita sekosukupuolisia setalaisia.
        Nehän toivat sen Aidsinkin ja sitten esittivät surkeina olevansa syyttömiä sen levittämiseen.


    • Anonyymi

      Ahaa, taasko on aika pandemiabisneksen! Montakohan tuhatta miljardia täällä kertaa tahkotaan tekokatastrofilla?

      • Anonyymi

        "täällä kertaa" po. "tällä kertaa"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "täällä kertaa" po. "tällä kertaa"

        Kaikki ymmärsi kyllä pilkun***ssija


    • Anonyymi

      WHO on lakkautettu hölynpölyn myymälä.

    • Anonyymi

      Apinoita käytetty seksuaalisesti hyväksi.

      • Anonyymi

        Ei ainakaan valkoihoiset ole pahemmin sekaantuneet aitoihin apinoihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ainakaan valkoihoiset ole pahemmin sekaantuneet aitoihin apinoihin.

        No kyllä niitäkin pariskuntia näkee täällä Suomessa käsikädessä


      • Anonyymi

        Jyrsijät levittävät eniten ja ruuan välityksellä eläimet.
        Tuskin on mitään rottaa raiskattu.


    • Anonyymi

      Kauppa ei käy tarvitaan markkinointia😂🤣

      https://x.com/lasleh/status/1823213052759572821

    • Anonyymi

      uusi Iltayrjö-nuha taas leviää lampaisiin, monesko piikki vapauttaa?

      • Anonyymi

        Niin monta piikkiä tarvitaan, että lammas kuolee


    • Anonyymi

      Uhkaakohan tuo apinanuha kuuden koopiikin veteraaneja erityisesti?

    • Anonyymi

      Apinarokko voi olla vaarallinen riskiryhmille, sekä pienille lapsille, lähinnä aliravituille. Tällainen uhka on lähes kaikissa virustaudeissa, eli ei mitään tavallisuudesa poikkeavaa. "Poikkeava" tästä tehdään mediailmiönä, eli hysterisoidaan, kuten koronahuijauksessakin. Koronahuijauksessakin nostettiin esiin vain vakavat tapaukset ja vaiettiin siitä, että n. 99% tartunnansaaneista sairasti lievin oirein. Apinarokossa tullaan todennäköisesti noudattamaan samaa strategiaa ja narratiivia. Ja taas me rokottamattomat ollaan "lainsuojattomia rikollisia ja välinpitämättömiä taudinlevittäjiä".

      • Anonyymi

        Turbolampaille uusi mediavirus kaikilla mausteilla.

        https://x.com/StrangelyComp/status/1823803019533897917


      • Anonyymi

        11 % voi kuolla.
        Raskaana oleville vaarallinen ja jos sairastaa ekseemaa.


      • Anonyymi

        ”Ja taas me rokottamattomat ollaan "lainsuojattomia rikollisia ja välinpitämättömiä taudinlevittäjiä".”

        Lauseet eivät ala ja sanalla, mutta hyvä, että myönnät mitä olet.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Saako ämpärin jos vetää koko piikki sarjan?

      • Anonyymi

        Monta ämpärillistä saa paskaa taas niskaansa kun lähtee tähän uusinpaan kyykytysharjoitukseen mukaan.


    • Anonyymi

      Maailmanlopun merkkejä. Globalisaatiossa meni pahasti pieleen EU:n miljardiomaisuuden takia. Rikkaat tuhlaavat rahoja pankin omistamiseen. Monilta jää asuntolainat maksamatta. Nordean kautta monet pääsevät velkasaneeraukseen vuosittain.

      Kirjapitäjien aikana Nordea oli aina pahasti miinuksella maaliskuussa. Miljardibisnekset alkoivat olla toukokuussa aina sen verran voitolla, että Nordean tappiot saatiin korvattua tilisiirroilla. Ihan tuttua juttua kaikille talousuutisia seuraaville, mutta syyt eivät ilmeisesti ole niin selviä. Pankin ostaminen on aika edullista. Nordean ostohinta oli ehkä 50 miljoonaa. Koska pankin pitäminen on niin kallista.

      Rakennusalalla on taas ollut konkursseja. He ovat halunneet kirjanpitäjät takaisin. Joidenkin teorioiden mukaan rakennusfirman voi laittaa konkurssiin aina tilinpäätöksen yhteydessä. Voi jatkaa uuden yrityksen kanssa ilman tappiollista pankkitiliä. Suomen laki ei hyväksy tällaista, että sama yrittäjä voisi tehdä konkurssin kerran vuodessa tilinpäätöksen jälkeen. Kannattaisi käyttää kirjanpito-ohjelmaa.

      • Anonyymi

        Mitä 90-luvulla tapahtui? Minulla on niin valtava yritysomaisuus. Kaikki perustuu aina siihen. Olin lääkiksessä ja kirjanpito-kapitalistit sanoivat minulle, että joudun vielä maksamaan kaikesta mitä heille sanon. He olivat päättäneet laittaa minut maksamaan, koska nimeni oli yrityksissä. Kaikki, mitä sanoin oli heille psykoosia ja sitten psykiatrin lausunnon perusteella kirjanpito-kapitalistit pystyivät tyhjentämään yritysteni pankkitilit kerran vuodessa tilinpäätöksellä hulluuteni takia.

        Lääkiksessä keksin Fitneksen ja täysterveyden, eikä se kiinnostanut ketään. Miljardien rahasiirrot yritysten kirjanpidon kautta kiinnostivat niin paljon enemmän. Kansanterveydet romahtivat sen takia ympäri maailmaa.


    • Anonyymi

      Miksei käytetä mpox-nimitystä koska apinarokko herättää leimaavia mielleyhtymiä?

      • Anonyymi

        Apinarokko on huonon vastustuskyvyn sairaus ja se perustuu siihen, että minä olen apina ja minua vastustetaan. Sitten vasta se apinarokko puhkeaa apinan vastustajille.

        Apinarokon leviäminen johtuu kirjanpito-kapitalismista. Onneksi se päättyi jo 20 vuotta sitten, kun yrittäjät saivat kirjanpito-ohjelmat yrityksiin. Edelleen jotkut haikailevat sitä kirjanpito-kapitalismia takaisin, vaikka ei sitä kestänyt kuin 30 vuotta. 70-luvulta 2000-luvulle ja sen verran maailma muuttui niiden kirjanpidon kautta saatujen rahojen kanssa. Jäi EU (vuodelta 1995) ja EU:n terveyspolitiikka Fitness huomaamatta.

        Kirjanpito-kapitalismin aikaan yrityksissä oli vuosikierto. Jouluna yrittäjät olivat rikkaita ja sitten maaliskuussa nähtiin, mikä yrityksen taloudellinen tilanne oikeasti oli tilinpäätöksen jälkeen. Onko yrityksellä enää rahaa tilinpäätöksen jälkeenkin? Se perustui siihen, kuinka psykoottinen omistaja oli vuoden aikana ollut. Psykoottisuuden tasoa arvioi täysin ulkopuolinen (asioista täysin tietämätön) henkilö. Maailmaan tulleet suuretkin muutokset ovat tämän asian takia jääneet huomaamatta tilinpäätöksiä venttaavilta suvuilta.

        Toukokuuhun mennessä oli hyvä saada maksetuksi yrityksen tappiot kirjanpidon jälkeen. Jotkut yrittäjät saivat tappiollisen liikevuoden päättymään vasta syksyllä. Ihan tuttua juttua talousuuutisista. Yritysten tappiollinen kevätkausi päättyi 2000-luvulla niissä yrityksissä, joissa otettiin käyttöön kirjanpito-ohjelma.

        Rakennusfirmoissa varsinkin oli työmaallakin johtaja kirjanpidosta saatujen rahojen vuoksi. Jos rakennus oli hieno, niin johtaja saattoi käydä rakennustyömaalla joka päivä ja kirjanpidon kautta tehty laskutus oli sen mukaista. Hienon rakennuksen takia tuli konkurssi helpommin kuin jonkin kerrostaloläävän rakentamisesta. Espoosta on jäänyt niitä maksuja saamatta ja syy siihen on jäänyt epäselväksi.

        Ex-mieheni oli aikoinaan mukana rakennusalalla sen molemmilla puolilla. Minä kotona itkin kirjanpitäjien tekemää sabotaasia. Ei pystynyt rakentamaan ja jos rakennus oli hienon näköinen jotenkin, niin kaikki mitä sanoin todettiin psykoosiksi. Ex-mieheni oman sukunsa puolella kävi katsomassa rakennuspuolen johtajatarta. Johtajatar oli hänen mukaan jotenkin enemmän sen ajan tilanteessa normaali bisnesnainen kuin minä. Entä sitten, kun tuli ne kirjanpito-ohjelmat? Kirjanpito-kapitalistien saamat rahat olivat totta 90-luvulla.

        Kirjanpito-kapitalismi sen johtajien toimistoissa oli ihan totta. Kirjanpidon kautta aukesivat ne rahahanat pois yrityksestä. He olivat omistajia omasta mielestään ja omistajat halusivat aina tehdä niillä rahoilla jotain muuta. Yrityksen rahat pidettiin aina erikseen. Suomalaisyrityksien pankkitileiltä rahat siirrettiin Nordeaan Ruotsiin ja sieltä lähti se raha jakoon ehkä koko maailmaan.


    • Anonyymi

      Viherpunavassarit on riemuissaan, kun taas Afrikan lahja leviää koko maailmaan.

    • Anonyymi

      koirarutto tulee kohta kissarutto eli kaikki koirat ja kissat lopetettaqva heti

      • Anonyymi

        Ja susirutto tulee aivan varmasti.


    • Anonyymi

      Hyi, mikä nimi on annettu rokolle!

    • Anonyymi

      Tähän se johti, kun mitään tolkkua ei ole valtion rajojen ylittämisessä ilman kontrollia ja tarvittavia terveystarkastustodistuksia ja rokotuksia. EU on täysin avuton tuon laittomien maahantunkeutujien tulon estämisessä Eurooppaan.

      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa. Jos jokin asia tapahtuu tarkoituksenmukaisesti, niin ei se silloin ole avuttomuutta. Päinvastoin, siirtolaisaaltojen tulo Eurooppaan on tarkasti suunniteltua ja järjestettyä.


    • Anonyymi

      Tarkoituksella luotu virus laboratorissa, kaikki uutisointi viittaa siihen.

      • Anonyymi

        Jos mitään virusta on edes olemassa. Edellinenkin plandemia meni yks yhteen influenssa-kauden kanssa ja oireetkin täysin samat. Taitaa afrikassa olla vain menossa flunssa-aaltoa ja syyhyä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Missä matu, siellä ongelma.

      • Anonyymi

        Nekkerutto on tämän taudin totuudenmukainen nimi.


    • Anonyymi

      Äkkiä leviää Eurooppaan tauti

    • Anonyymi

      Ei saa sanoa Apina.

      • Anonyymi

        Aivan totta, kiellettyjen sanojen listalla täällä tosivapaassa lännessä.


    • Anonyymi

      Monkey Pox, the latest outbreak declared an emergency is yet another US Biolab escaped Virus. When does this end? This is the same Monkey Pox from the Ukraine Lab Leak.

      These are same Biolabs Russia used as part reason that Ukraine forced Russia hand to invade. Which other reasons bring the CIA had bases along the Russian border as well for some good old election interference and disinformation.

      https://tass.com/politics/1418689

      https://twitter.com/GraduatedBen/status/1528074770784583680?s=1

      Soros had his hand in it. As well as Blackrock in which they control majority shares of all the military contracts, and they are also getting paid for the rebuilding of Ukraine, which is a considerable amount of money. So they are getting paid to destroy the place at the cost of Ukrainian and Russian lives, but also they are getting paid to rebuild it. For Blackrock, there is a lot on the line in regards to Ukraine. Ukraine, being the breadbasket of Europe as well as having large untapped lithium deposits.

      https://x.com/glass_it/status/1756569900649230353?t=CzO-aO9fwwRn2jnBlOIp4A&s=19

      https://www.president.gov.ua/en/news/prezident-obgovoriv-z-generalnim-direktorom-blackrock-koordi-80105

      https://x.com/KanekoaTheGreat/status/1809614923997278491?s=19

      https://www.nytimes.com/2024/02/28/us/politics/cia-podcast-spies.htm

      https://www.telegraph.co.uk/world-news/2024/02/27/cia-secret-spy-bases-ukraine-russia-kyiv/

      Hmmmm, so this is basically the same thing as Afganastan to fuel the opiod epidemic but to sell vaccines while spreading fear in bids for control.

      https://youtu.be/AUATfLDiwVA?feature=shared

      https://www.vice.com/en/article/4av8pg/afghanistans-opium-business-boomed-under-us-occupation

      https://www.nytimes.com/2019/08/27/health/johnson-and-johnson-opioids-oklahoma.html

      https://www.spaywall.com/search/https://www.nytimes.com/2019/08/27/health/johnson-and-johnson-opioids-oklahoma.html

      Or this is like Haliburton in Iraq...

      https://www.icij.org/investigations/windfalls-war/us-contractors-reap-windfalls-post-war-reconstruction-0/

      Oh? Prior to Monkey Pox escaping the Ukrainian Lab that the US sponsored and supervises, the WHO had told them to destroy it.

      https://thehill.com/policy/international/russia/597800-who-told-ukraine-to-destroy-pathogens-in-public-health-labs-to/

      https://www.reuters.com/world/europe/exclusive-who-says-it-advised-ukraine-destroy-pathogens-health-labs-prevent-2022-03-11/

      With the Pandemic Treaty, it's almost like they are making a grasp for power for the Elites or Globalists.. shoot with that much control, Do you think they would release Viruses on purpose for a great reset or something?

      https://twitter.com/wideawake_media/status/1757030386322858092?s=19

      https://rumble.com/v1w4jom-archbishop-carlo-maria-vigano.html

      https://archive.org/details/SilentWeaponsForQuietWarsOriginalDocumentCopy/page/n1/mode/2up

      •2006: important Opperation Flicker - A big reason the US has been helping so much is this level of disgusting blackmail.

      https://steemit.com/operation/@obedientworker/understanding-operation-flicker

    • Anonyymi

      Minkä takia alkuasukasmaissa ei ole sulkuja ja pakkorokotuksia ne ei ole Turbolampaita kovasti siellä yritetään väestöä vähentää on käyny vaan toisinpäin ne lisääntyy ku kanit eliitti ei tiedä mitä pitäisi tehdä😂🤣

      • Anonyymi

        Meille kehittyneille on nyt ajettu läpi ajatus, että taudit eivät ole osa normaalia elämää, ja mikä tahansa uusi nuha onkin riittävä syy järjettömään totalitaristiseen kyykytykseen, ja samalla pitää tietenkin laittaa miljarditolkulla "yhteisiä" varoja muutaman välietapin kautta jonnekin offshore tileille...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meille kehittyneille on nyt ajettu läpi ajatus, että taudit eivät ole osa normaalia elämää, ja mikä tahansa uusi nuha onkin riittävä syy järjettömään totalitaristiseen kyykytykseen, ja samalla pitää tietenkin laittaa miljarditolkulla "yhteisiä" varoja muutaman välietapin kautta jonnekin offshore tileille...

        Koronapandemian aikaan myytiin enemmän luksusautoja kuin koskaan ennen.


    • Anonyymi

      Jeesushan kertoi lopunpäivinä tulevista kulkutaudeista ja moraalittomuuden invaasioista ja laittomuuksien valtaan pääsystä.
      Mitäs vihervassut siihen, kun yritätte kehua bedofiilejänne valtion virkoihin ja koukuttaa nuorisoa huumeisiin, eikä yksikään teikäläisistä sano sanaakaan niitä saastaisuuksianne vastaan.

    • Anonyymi

      Minä julistan maailmanlaajuisen väestönvähennyksen vihdoinkin alkaneeksi. Apinarokko on siitä hyvä, että sen oireet näkee jokainen omin silmin kun paiseet kasvaa ja iho tummuu niin ei tartte arvailla onko totta vai ei kuten korona joka oli pelkkä tuulesta temmattu väite.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      758
    3. 47
      674
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      633
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      623
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      611
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      605
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe