Mieheni entinen salarakas samalla työpaikalla.
Ivallista hymyä ja vihjailua.Tuntuu ettei jaksais enää,tapahtuneesta 20v.Yritän olla provosoitumatta niin kuin olisi ilmaa mutta se sattuu
Miten tekisitte?
Ivallista hymyä ja vihjailua.Tuntuu ettei jaksais enää,tapahtuneesta 20v.Yritän olla provosoitumatta niin kuin olisi ilmaa mutta se sattuu
Miten tekisitte?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puukkoa antaisin.
sama! moraa vaan selkään
Tilannehan on raskas, vaihtaisin työpaikkaa.
Vain yksinkertaisesti : älä huomioi stä mitenkävn. Kun tulee vastaan, vain moikkaat mutta muuten hvn on sinulle ilmaa.
Häntä harmittaa että (uskoton) miehesi päättikin jatkaa sinun kanssa. Nyt peittääkseen mielipahaansa , käyttäytyy todella huonosti.
Vai oliko salarakas ennenkuin menitte naimisiin> Jos noin, niin sittenhän sillä ei ole mitään väliä. Miehesi loysi sinut ja olette luoneet yhteisen elämän jo pitkäksi aikaa.
Oli meidän avioliiton aikana tämä juttu.
Olen kyllä päättänyt että pää pystyyn ja paskat välitän hänen irvailuista.Mutta tulee sellaisia pakkoajatukdia mitkä pyörii päässä ja sitten tulee ahdistus.
Yritän ajatella että et ämmä saa mun päätä sekasin.
Mutta kun on ikääkin ei tällaista vanhaa juttua jaksais alkaa miettimään.
Ihan kuin se olisi joku palkinto.
Juu kehu vaan hirveesti rakastavasi miestä.. Toi kukkia lahjoja😘😘☺
Kerro työpaikalla kahvipöydässä kaikille, miten "älkää päästäkö Maijaa miestenne lähelle, se makaa naimisissa olevien miesten kanssa"