Miksi Kelan asiakaspalvelijat ovat äärimmäisen töykeitä?
Miksi tukihakemusten käsittelyajat kestävät pidempään kuin laki sallii? Esimerkkinä tästä: opiskelijan matkatukihakemus
Ymmärtävätkö Kelan virkailijat, että toimeentulotulotuki on viimesijaisin tukimuoto? Jos kansalainen on jättänyt toimeentulotukihakemuksen, jossa on kaikki tarvittavat liitteet, rahat todellakin ovat loppu, ja nälkä kurnii suolistossa?
On Kelan johto tehtäviensä tasalla, ml. Suuripalkkainen Kelan ylijohtaja?
Kela: asiakaspalvelu ja hakemusten käsittelyajat
Anonyymi-ap
0
66
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1876698- 352403
- 1872139
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101413Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1181393- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,301035Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13936