Onko liian radikaalia ?

Anonyymi-ap

Olen huomannut, että vaimoni saattaa laittaa joskus pesuun kahdet tai joskus kolmet alushousut samalla kertaa. Laittaa äkkiä koneen päälle. Huomaan ne ylimääräiset kuivaustelineessä. En ole vielä sanonut huomanneeni niitä kun ajattelen sen olevan kyttäämistä ja saan huudot.

Olen myös huomannut, että hänen pikkuhousulaatikosta on kadonnut yhtäkkiä 5- 6 pikkuhousut. Ilmeisesti hän on vienyt ne töihin varastoon.

Pitäisikö paljastaa tietävänä asioista vai ei?

17

702

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on kalsareita noin 20-30 kpl joista heitän roskikseen huonoimmasta päästä kun ostan uusia. Olen sitä mieltä että tarvitset jotakin harrastusta jotta huomiosi ei kiinnittyisi tollasiin seikkoihin. Sulla on varmaankin hyvä ja luotettava nainen. Älä riko luottamusta.
      Voithan kysyä reilusti jos se kalvaa luottamustasi.

    • Anonyymi

      Pesen pyykkiä noin kerran viikossa, jolloin pesuun menee kerralla noin seitsemät kalsarit. Kalsarien vaihtaminen harvemmin kuin päivittäin kuulostaa kyllä radikaalilta. Pesukoneet tunnetusti syövät sukkia, joten en näe syytä mikseivät ne voisi syödä myös kalsareita, joka selittäisi näiden mystisen katoamisen.

    • Anonyymi

      Kuulostaa ihme kyttäämiseltä.

      Ensinnäkin mitä tarkoittaa "saattaa laittaa joskus pesuun kahdet tai joskus kolmet alushousut samalla kertaa". Pestäänkö teillä oikeasti yleensä aina vain yhdet alushousut? Kuinka tiheästi teillä pestään pyykkiä vai kuinka harvoin niitä housuja pestään? Kyllä minä ainakin vaihdan alushoudut päivittöin ja toisinaan esim. menkkojen vuoksi parikin kertaa päivässä. Eli alushousuja kyllä kerralla pesuun aina enemmän kuin yhdet. En mä myöskään käy mieheni kanssa keskusteluja siitä, että mitä alushousuja heitän pois ja miksi ja siitä mitä uusia alushousuja olen ostanut ja miksi. Ehkä sun pitäisi keksiä elämääsi jotain muuta sisältöä. 🙄

    • Anonyymi

      Jos se myy niitä satulanhaistelijoille, jotka ei muuten pääse hajulle?

      • Anonyymi

        Hyvä bisnes!


    • Anonyymi

      Huom! Hän pesee pyykkiä käytännössä joka päivä töiden jälkeen. On päivätöissä. Ihmettelen vain, että tarvitseeko käyttää töissä useita alushousuja…

      • Anonyymi

        Voisikohan hänellä olla virtsankarkailua? Sehän kai on melko yleistä synnyttäneillä naisilla ja vanhemmilla ihmisillä. Jos ei vaan kehtaa kertoa sinulle. Siksi voisi ehkä olla töissä varalla alushousuja, jos käy vahinko siten että tulee suojasta läpi/ohi.


      • Anonyymi

        Joillakin on myös runsasta valkovuotoa ja se om oikeastaan hyvin yleistä tietyssä vaiheessa kiertoa. Kaikki eivät myöskään voi käyttää pikkuhousunsuojia, sillä ne aiheuttavat monille ärsytystä ja kutinaa. Lisäksi jos hän harrastaa kuntoilua, käy salilla tmv. niin on ihan normaalia vaihtaa myös alushousut tuon jälkeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisikohan hänellä olla virtsankarkailua? Sehän kai on melko yleistä synnyttäneillä naisilla ja vanhemmilla ihmisillä. Jos ei vaan kehtaa kertoa sinulle. Siksi voisi ehkä olla töissä varalla alushousuja, jos käy vahinko siten että tulee suojasta läpi/ohi.

        Voi olla spermankarkailua, pikkarit ruskeana.


    • Anonyymi

      Siis pesee useammat kerralla. Mitä sitten? Niin minäkin, ei sen kummempaa.

      • Anonyymi

        Peseekö useammatkin alushousut samana päivänä? Tuleeko kakat housuun?


    • Anonyymi

      Jos oot tollanen kyynä, niin muijas on syytäkin etsiä sua parempaa seuraa.

    • Anonyymi

      Yhdet riitä viikoksi.
      Kääntää vaan etuperin ja takaperin ja sitten kokonaan ympäri ja sama kierto uusiksi.

    • Anonyymi

      Mitä jos lähtisit terapiaan.olet selvästi vainoharhainen. Hanki elämä.🤷‍♀️

    • Anonyymi

      On sulla kytättävää. Ihan tuossa pöhköksi luulis äityvän! Huoahhh

    • Anonyymi

      Se joka pidättää pierua salaa jotain.

    • Anonyymi

      Pesetkö itse pyykkiä? Pesin 25 vuotta pyykkiä, yhden kerran vaimo raivoistui, kuinka luultavasti pilaan pyykit ja en sen jälkeen uskaltanut koskea pyykkeihin. 25 vuotta meni hienosti, mutta sitten en osannutkaan.

      Tuohon suuttumisaikoihin vaimo piti käsilaukussa usein varapikkareita. En vain tajunnut vaimon suuttumusta siitä kun autoin kotitöissä tai siis halusin tehdä oman osuuteni.

      Nyt en ole varapikkareita nähnyt. Törmäsin usein näihin varapikkareihin, kun etsin puhelimen laturia tai auton avaimia vaimon käsilaukusta. Viimeisen kahden vuoden aikana en ole törmännyt varapikkareihin. Syytin vaimoa pettämisestä monen muunkin oudon käytöksen perusteella. Sen jälkeen kaikki epämääräinen käytös hävisi vaikka vaimo ei mitään myöntänyt. Tuo pyykkiäepisodi ja varapikkarit tulivat mieleen vasta syyttelyn jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      120
      4010
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3335
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      1947
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1401
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1312
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      225
      1049
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      765
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      716
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      695
    Aihe