Kannattajakorttien lukumäärä seuraa vaakasuoraa viivaa eikä ole lähelläkään vaadittua 5000 ääntä. Rasismi ei enää kiinnosta ihmisiä.
Sinimustan rasistipuolueen kannatus lässähti
Anonyymi-ap
11471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Moktar ei ole oikeastaan koskaan puhunut mitään sinimustista.
Miksiköhän?
sinimusta liike on puolue ja voit sitä äänestää vaaleissa
Pienpuolue, jolla ei ole merkitystä.
niin oli persutkin ensin !!! pienpuoluetentissä piipittivät
Ei tavallinen kantasuomalainen tarvitse mitään puoluetta rasismiin.Rasismia aiheuttavia asioita on Suomessa ihan riittävästi, riittää kun lukee esim. törkeistä rikoksista tuomitujen nimet lehdestä (taksikuski raiskasi) (" kunniamurha kadulla") joukko raiskaus puistossa, etnistaustainen jengin ryösti ja hakkasi koulupojan ym.
Rasismi on sitä, kun syrjitään rasistisesti. Kaikki syrjintä ei kuitenkaan ole rasismia. Joskus syrjintä on syrjintää, olematta rasismia. Onko syrjintä hyväksyttyä, niin ei tietenkään ole, mutta se ei silti kuitenkaan aina rasismia ole.
joku haisee paskalle niin ei palkkaa paskalle haisevaa ihmistä , mutta rasismi kortin siitä voi vetää esiin
yhteiskunnassa kannattaa aina valita paras sillä se johtaa menestykseen , eli suomeksi tuolee rasismi väitteelle ei ole mitään perustetta , se on luonnonvastainen !!!
mutta olisiko todellisuudessa niin että sosiaalidemokraattisessa suomessa huonoin on myös voittaja ?
Todellista rasismia on toki, enkä sitä yritä kumota, mutta monet eivät ymmärrä rasismista mitään. Huutavat kuorossa rasismista muiden joukossa. Rasismi on syrjintää, mutta kaikki syrjintä ei ole rasismia. Rasismi ja syrjintä eivät ole synonyymejä, vaikka lähetä liippaakin. Tämä on syytä muistaa, kun rasismista puhutaan.
Samanlaisilla arvosanoilla ja mittareilla tasaväkiset , niin sitten valitaan etnisyyden perusteella
mutta ei kaikki , joku voi tykätä myös vasttakaisesta etnisyydestä ja syrjii omaansa !
Ehkä sinimusta liike on liian pliisu ?
Demokratiaa ei ole se että demokratia ja siihen liittyvä tasa-arvo pyritään poistamaan.
Demokratian ja tasa-arvon vastaiset liikkeet eivät kuulu demokratiaan.
Miten oikeusministeriö voi sallia demokratian vastaisuuden osana demokratiaa.
Pahasti on vellit sekaisin Suomessa, kun demokratian ja moraalin periaatteet on hukassa valtionhallinnolta.
Tietenkin valtion eksyneisyys näkyy kaikkialla, ei tämä ole mikään yksittäinen alue Suomen ongelmissa. Heikkoa valtiota käyttävät hyväkseen taantumuksen voimat.