Suomessa pitäisi syntyvyyden nousta...

Mutta kurittamalla opiskelijoita leikkauksilla ajaa nämä osaavat ihmiset ulos suomesta veroilla ja velkaannuttamalla...miten tämä nostaa syntyvyyttä suomessa?
5119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Leikkaukset ei syntyvyyttä vähennä,mietippä miten sodan jälkeen synty ihmisiä Suomessa,ja silloin leikattiin ja kaikesta oli pula!mutta silloin nautittiin siitä olennaisesta,eikä ollu kaikenmaailman nettejä mitä nyt tuijotetaan.Ja poikia syntyi suhteessa enemmän,menihän miehiä rintamalla. Nyky naisille pitäis varmaan maksaa joku lisä että antasivat joskus edes koittaa,saatikka päästä pukille. Kun on puutteessa 5 vuotta niin kyllähän alkaa tapahtua kamarissa,mutta nykyisin taitaa vibraattorit hoitaa tuonkin homman?nyky naiset ei kohta tiedä miltä oikea miehen mulkku edes näyttää.

Äänestä
  • Koira korvaa sekä miehen että lapsen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Koira korvaa sekä miehen että lapsen.

    Hyi stan prk!!

    Äänestä

  • ehkä moni ei halua syntyä suomalaiseksi

    Äänestä

Kyllä täytyy utopiassa elää, jos kuvittelee, että lapsellaan olisi hyvä tulevaisuus tässä ylivelkaisessa, alennustilaan ajetussa maapahasessa.

Pelkkä ylikalliiden verojen ja valtionvelan kovien korkojen maksajia lapset tulevaisuudessa ovat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta kurittamalla opiskelijoita leikkauksilla ajaa nämä osaavat ihmiset ulos suomesta veroilla ja velkaannuttamalla...miten tämä nostaa syntyvyyttä suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu