Ontuva selitys - Orposta ei ole pääministeriksi

Ihan tulee Orpon selityksestä poissaololleen tippa linssiin, mutta fakta on, että Orposta ei ole pääministeriksi. https://www.is.fi/politiikka/art-2000010641432.html
22205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Miksei Yle kertonut Sannan juopotteluista ja tehtävien laiminlyönneitä pääuutisina. Oli krapulaa ja koronaepäilyä aina kun piti olla hommissa.

Äänestä
  • Persun paskanjauhanta Sanna Marinista on jatkunut vuosia. Persun kannattaisi hakea tuohon vihatraumaansa kiireesti apua?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Persun paskanjauhanta Sanna Marinista on jatkunut vuosia. Persun kannattaisi hakea tuohon vihatraumaansa kiireesti apua?

    Joo! Ei ole ihan tervettä. 🤪

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Persun paskanjauhanta Sanna Marinista on jatkunut vuosia. Persun kannattaisi hakea tuohon vihatraumaansa kiireesti apua?

    Se on avoidossa mutta ei ota lääkkeitään.

    Äänestä

  • Haloo ääliö! Nyt on puhe Petteri Orvosta.

    Äänestä

Vaimonsa sano että hänen viiskymppisiltää ei voi olla poissa tai edes väsyneenä ja hätäisesti.
Syntymäpäivä on elämän tärkein päivä.

Äänestä
  • Näin on, ja siksi Orpo joutuikin määräämään alaisensa Stubbin osallistumaan Euroopan poliittisen yhteisön kokoukseen.

    Äänestä

Olisi voinut itse heti kertoa tai edes vähän ajan päästä.
Sitten tuli eteen että sokee reettakin huomaa vaimon 50-vuotispäivien ja poissaolon yhtäaikaisuuden, joten tiedotustaktiikka muuttui.

Äänestä
  • vituttaako vituttaako kuuntelen :)

    Äänestä

En ole ennen kuullut , että pääministerin virassa oleva menee ensin vaimonsa synttäreille, kuin hoitaa virkansa velvoitteita, mikä on seuraavat juhlat, kyllä Stibbi tuuraa!

Äänestä
  • Pääministerin tehtäviä ei ole mikään osastopäällikön toimi. Pääministeri on yhteiskuntamme suurinta valtaa käyttävä henkilö. Syntymäpäivä kekkerit ei ole syy jäädä pois velvoitteista jotka on ottanut tehtäväkseen. Ja tuo delegointi presidentille on ennen kuulumatonta.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pääministerin tehtäviä ei ole mikään osastopäällikön toimi. Pääministeri on yhteiskuntamme suurinta valtaa käyttävä henkilö. Syntymäpäivä kekkerit ei ole syy jäädä pois velvoitteista jotka on ottanut tehtäväkseen. Ja tuo delegointi presidentille on ennen kuulumatonta.

    Laita kokkeli asialle ja kaikki sekoaaa

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Laita kokkeli asialle ja kaikki sekoaaa

    Joo.

    Äänestä

Aloittajan elämä, usko elämään murskana, voi voi

Äänestä

Demarin paikka on oppositiossa.

IKUISESTI.

Hengenvaarallisia tolppatalossa.
Suvakki- mummeleita ei saa päästää valtaan.
Varastavat verottamalla rahasi !

Äänestä
  • Huutelee porvaritrolli öyhötyksessään.

    Äänestä

Erikoista viettää lomia kuivilla aroilla paitsi jos tykkää enemmän yksinolemisesta. Se selittää paljon.

Äänestä

Lapsellinen ukko.

Äänestä

Tää nyt tällaista vassareitten odotettua vastaiskua, koska puujumala Marinia hiillostettiin kovasti. Unohtuu sopivasti, kuinka paljon Marin aiheutti kritiikkiä ja nyt sitten kehdataan ruikuttaa Orposta, joka valitsi vaimonsa 50-vuotis juhlat. Ja mitä vahinkoa on tapahtunut vs. Marinin etelänloma Fortum /uniper sotkun aikana? Hävetkää vassarit XD

Äänestä
  • Sulla on pakkomielle expääministeristä porvaritrolli.

    Äänestä

Kokoomus Orpo on kermaperse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan tulee Orpon selityksestä poissaololleen tippa linssiin, mutta fakta on, että Orposta ei ole pääministeriksi. https://www.is.fi/politiikka/art-2000010641432.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu