Jääkö mies herkästi pitkään suhteeseen vaikkei enää haluaisi olla siinä?
Jääkö suhteeseen
12
349
Vastaukset
- Anonyymi
Yleensä narsistinen mies viihtyy hyvin huonossakin suhteessa koska rakastaa pettämistä ja valehtelua. Täysin ominaisuus kyseissä henkilössä.
- Anonyymi
Eräs kerran sanoi. Ole sinä täällä kotona ja anna minun mennä. Laita ruoka valmiiksi kun tulen illalla harrastuksista väsyneenä. Sauna päälle ja hierot sitten hänet.
Suhde ei silloin narsistin mielestä ole huono. Hänellä on silloin parisuhde, josta hän saa parisuhteen edut ja voi samalla kuitenkin myös nauttia etuja, joita sinkuilla on.
- Anonyymi
Itse olen siinä tilanteessa että vuosikausia virunut lähes seksittömässä liitossa ja nyt on tullut hurja kasa muutoksia puolison käytökseen suhteellisen nopealla aikataululla. Luottamus vaakalaudalla, eikä puheet ja toiminta kohtaa. Itse yrittänyt petrata parisuhteen kanssa mutta toinen ei tule yhtään vastaan. Sanoo kyllä ettei muita ole ja että minua rakastaa mutta ei kyllä millään tavalla osoita sitä. Jos yritän avautua tunteista niin jotenkin nekin vaan jotenkin canceloidaan. Seksiä on tullut suhteeseen hurjasti lisää yks kaks ilman selitystä mutta sekin kylmää ja tunteetonta.
Yhteinen talo, lapset sekä muu elämä mutta nyt jostain syystä tuntuu siltä etten kauaa enää jaksa tätä ellei jotain selitystä tule tilanteelle. Ahdistaa ihan helvetisti päivittäin.
Kissaa oon yrittäny nostaa pöydälle monet kerrat mutta kun ei mitään siitäkään tuu kun vaan itelle pahempi mieli.
Eli joo ja ei, olen yrittänyt nähdä vuosikausia ne hyvät asiat suhteessa mutta nyt kun tilanne näyttää pahasti siltä että joku kolmas pyörä on puolison kiikarissa niin sitä en pysty sulattamaan.- Anonyymi
Narsisti ei koskaan muutu, eikä jos ihmisellä on esim, joku skitsofrenian tapainen mt ongelma, on hyvin toden näköistä, ettei pakkomielteisestä käytöksestä pääse pois, voi todellakin olla vaarallinen! Kohde voi olla, vaikka naapuri, jolle on omassa päässään kehitellyt syitä, miksi pitää vainota ja satuttaa niin henkisesti kuin ruumiillisesti! Voi olla saman tyyppisiä kavereita, jotka usuttaa tuota tekeen.......! Kohteen pitäis kyllä saada turva apua Suomen lakien mukaan vrt. Suomen perustuslaki! Ym. Lait!
- Anonyymi
Onko lapset nuoria vai jo lähes aikuisia ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko lapset nuoria vai jo lähes aikuisia ?
Nuoria ovat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Narsisti ei koskaan muutu, eikä jos ihmisellä on esim, joku skitsofrenian tapainen mt ongelma, on hyvin toden näköistä, ettei pakkomielteisestä käytöksestä pääse pois, voi todellakin olla vaarallinen! Kohde voi olla, vaikka naapuri, jolle on omassa päässään kehitellyt syitä, miksi pitää vainota ja satuttaa niin henkisesti kuin ruumiillisesti! Voi olla saman tyyppisiä kavereita, jotka usuttaa tuota tekeen.......! Kohteen pitäis kyllä saada turva apua Suomen lakien mukaan vrt. Suomen perustuslaki! Ym. Lait!
Hieno sana tämä narsismi, sopii vastaukseksi joka paikkaan
Kyllä jää.
Tämän sanottuani teen tietysti disclaimerin, että riippuu miehestä.- Anonyymi
Ihan yhtä helposti kuin nainenkin. Kyllähän mini yrittää pitkäänkin saada huonoa liittoa toimimaan tai uskoa, että se muuttuisi itsestään taas hyväksi.
- Anonyymi
No en haluaisi omalle kohdalle noin itsekästä ja epäitsenäistä miestä ettei saa puhuttua asioista tai tehtyä asialle mitään. Kertoo omista puutteista jos vaan jää eikä osaa tikkua ristiin parantamiseksi laittaa tai lähteä. Jos mies on jo varannut pariterapiat jne kääntäny kivet niin arvostan jos siksi aikaa on jäänyt. Jos taas kolmannelle selittää muita syitä, kertoo ettei itse ole puolisolleen avoin ja rehellinen ihminen kun syyt selitellään pitkin kyliä, tai sellanen joka uskaltaisi ottaa itse riskejä että jääkin yksin
- Anonyymi
Et tiedä kyllä mitä kaikkea tässä on yritetty, mutta helppohan se on haukkua itsekkääksi ja epäitsenäiseksi vaikka ei olekaan mitään kosketuspintaa asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101113Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765