Olympialaiset suuri fiasko , Suomi nolla mitalia

Vapaavuoren ja kumpp pitää ottaa vastuu ja erota heti.mutta eihän porvarit eroa.
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Komitea tulee uusia täysin, komitea odotti suurta rahapottia soteuudistuksesta, mutta ei saanut ja six Vapaavuori käänsi kelkkansa ja antoi ehkä ymmärtää, että syyt ovat muissa, urheilu osittain on korruptoitunutta. Yhteiskunta kasvattaa vain virkakuntaa ja jättää urheilijat sosiaaliluokkaan viisi, Pariisissa ehkä oli 65 urheilijaa, mutta 200 muita turisteja.

Äänestä

Jos ei nämä itse eroa, niin kuka ne voi erottaa?

Suomen urheilu on retuperällä. Jos kymmenottelijat voittavat kaikki meidän lajimiehet pituudessa ja 400m juoksussa, on jotain pahasti pielessä. Viron ja Norjan miehet hakkaavat meidän ns urheilijat.

Mutta syy lienee valmennuksessa? Jos Voitto Helsten juoksee hiilimurskaa kuoppien kanssa 46 sek 400m ja nämä hujopit pääsevät noin 48sek näillä Mondo radoilla ja kenguru kengillä.

Siitä on kyse!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vapaavuoren ja kumpp pitää ottaa vastuu ja erota heti.mutta eihän porvarit eroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu