Turussa varaudutaan jo pahimpaan

Turun Hansakorttelissa varaudutaan jo kaikkein pahimpaan katastrofiin.
Korttelissa järjestetään hätäpoistumisharjoitus ja harjoitellaan palavan sähköauton siirtoa ulos pysäköintihallista.

https://www.ts.fi/uutiset/6411647
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On olemassa kahdenlaisia sähköautoja :
Jotkut sähköautot ovat jo palaneet,
loput sähköautot palavat tulevina aikoina.

Äänestä

Sähköautopalot ovat karmivia 😱

Äänestä

Ajan kysymys koska katastrofi tapahtuu myös Suomessa.

Äänestä

Sähköautojen palaminen on iso riski. Varsinkin latauksessa parkkihallissa. Laturit tullaankin pian kieltämään kokonaan parkkihalleissa koska sähköauton paloriski on yli 100 kertainen verrattuna bensa autoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Turun Hansakorttelissa varaudutaan jo kaikkein pahimpaan katastrofiin.
Korttelissa järjestetään hätäpoistumisharjoitus ja harjoitellaan palavan sähköauton siirtoa ulos pysäköintihallista.

https://www.ts.fi/uutiset/6411647

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu