Persuhan se tietysti oli naisten päälle räkinyt paksumaha
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d9b1d9d4-8fb9-405f-ab5b-fff4b687106f
Ei ihme ettei naiset viihdy Persuissa....
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d9b1d9d4-8fb9-405f-ab5b-fff4b687106f
Ei ihme ettei naiset viihdy Persuissa....
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riikka Slurps 💦 Purra imee puolueseen vain miehiä 🤣
Koska mies ei ole tunteiltaan niin helposti johdettavissa (esim. Vihreät), vaan mies on loogisempia ja johdonmukaisempi. Siksi Persut on miespuolue.
Persu on maalaisjärkipuolue.
Täydellinen Perussuomalaisten trollitehtaan kirjoitus.
Sebastian Tynkkynen etsii lisää työntekijöitä Perussuomalaisten trollitehtaalle.
https://youtube.com/shorts/D0E4YT9CUOc?si=ezsrnCdCYEzbv10_
Purran maalaisjärki sanoi syksyllä että leikkelyistä tulee 100 000 työpaikkaa. UPS mites kävikään kun tuli 100 000 uutta työtöntä.
Kannattaisi luottaa enemmän asiantuntijoihin kuin persujen maalaisjärkeen.
Katainenkin osasi kutsua eniset ministerit neuvonpitoon. Purra ei sitä tee vaan puoluetoimiston kahvinkeittäjän kokemuksella kuvittelee tietävänsä kaikki.
Perussuomalaisissa on mitä parhaimmat miehet. Tynkkynen nyt lipsuu RUK:n riveistä kun valisti afrikkalaisen vaan me muut persut kyllä pitäydymme kotimaisessa totuudessa.
Eihän se haitta-aho ole edes inttiä käynyt.
Pitäähän persuissa olla tilaa myös "neideille".
Tarkoitatko että persu=ruskean reiän ritari?
No ei ole miestä ottamaan ministerin salkkua, edes loppuvuodeksi
Hämmentävää
Persuissa on se hyvä puoli, että eivät lisäänny. 49% suomalaisista ei voisi seurustella persun kanssa. Demareiden vastaava luku on 16% ja nekin ovat persuksia joten tunne on molemminpuolinen.
Parisuhdegallup:
https://yle.fi/a/74-20048413
Joo eikä homoliitoista synny vauvoja.
Tutkimusten mukaan nuoret naiset ovat korkeasti koulutettuja, avarakatseisia ja suvaitsevaisia. He ovat siten täysi vastakohta öyhöttäville koulupudokkaille rasistipersuille, joten ei mikään ihme ettei persuilu kiinnosta heitä.
Naisvaltaisilla aloilla palkat ovat alemmat kuin miehillä on yksi selitys Naiset ovat miehiä paremmin koulutettuja, silläkin on osana.
Itä-Euroopan maissa ei hyväksytä maahanmuuttoa, jonka Afrikasta ja Lähi-Idästä tulijat aiheuttavat. Samalla lailla ajattelevat Suomen petussuomalaiset. Islam naisia alistavana uskontona ei kuulu Eurooppaan.
Perussuomalaiset siis