Ei kannata sokaistua ruskeisiin silmiin ja vikkelään kielenkäyttöön, jos takana on muslimimies. Välttäkää tällaisiam sairaita suhteita saati liittoja. Loppuhinta on paljon kalliimpi kuin jokin Marokosta ostettu kevytkultainen hely.
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010650169.html
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010650169.html
Vastaukset 13
Vanhimmat
Näin on. Nainen on heikkolahjainen mutta hänen vaistonsa pitäisi varoittaa. Vaan eipä varoita jos on median ruokkima saippuasarjojen aivopesemä.
Joskus ne saippusarjat tuo edes hetken lohtua, millaista maailma voisi jossakin muualla olla. Aivopesua tietenkin. Todellinen vaikuttaminen kun ei onnistu muslimiolohuoneesta käsin.
Nyt alkaa mennä sekasin teillä eivan kaikki. Talebanit ja afgaanit on ihan vihoviimeisestä päästä. Niitä afgaaneja ei pitäisi laskea tänne lainkaan. Tai sitten kohta meilläkin on sisällisota. Jos ei muuta nikn eri kansalaisuudet taistelee täällä
Joo, Gandhi sanoi viisaasti, että älkää ottako arabeja. Syyrialaisia jne. vastaan.
arabeilla ja somaleilla on jo kunnon jengitappelut menossa helsingissä
No herranjestas. Mullahan on itsellänikin ruskeat silmät ja vikkelä kielenkäyttö, vaikka en ole muslimi, enkä edes mies. Onhan niitä nyt muissakin.
Ahaa, haluat siis oikein vapaaehtoisesti muslimin muijaksi. Onnea valitsemallasi tiellä. Sitä tulet taatusti tarvitsemaan.
Onhan niitä ruskeita silmiä jne muillakin kuin muslimeilla. En minäkään ole muslimi ja silti on.
Mä otin katolisen. Ei ole mitään pakkoa ottaa muslimia. Tosin mieheni on vain katoliseksi syntynyt. Ei häntä se touhu kiinnosta hittojakaan.
Lisäksi, menkääpäs vaikkapa maailmalle katsomaan, kuinka moni professori ja vaikkapa ihan Brittienkin entiset ja nykyiset pääministerit ovat muslimeja, ja kansan silmissä suosittuja. Aloittaja on huuhaapropagandaa lietsova tyhjäpää.
Britit taistelee tällä hetkellä haittamaahanmuuttoa vastaan. Tosiasia. Oli sitten harvinaisempi lukenut proffa tai woltkuski.
Eihän ne nyt täälläkään käy kunnolla edes peruskouluaan, siitä Pisan tuloksetkin on laskeneet hälyyttävästi. Vai oikein professori ja sellaisilta "pääministereiltäkin" täytyy koulutaustat kyllä erikseen tarkastaa.
Vai niin, ihanko totta.