Olevaansa teiden kuninkaita, ja että heidän autonsa on maailman nopein. Oheisesta videolinkistä selviää totuus.
https://www.youtube.com/shorts/fN9GSy_gEMA?feature=share
Ei pidä lähteä (sähkö)mopolla moottoritielle.
Teslamiehet luulevat
13
433
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohon aloitukseen pieni korjaus.
Harvemmin siellä Teslan ratin takana mitään miehiä näkyy, yleensä kuljettajan paikalla on laiha ja finninaamainen pojanluihu, sellainen pimuista mitään ymmärtämätön kölvänen.- Anonyymi
Tuo on totta, lisäisin vielä ettei ko. "kölvänen" ymmärrä pimujen lisäksi oikein mitään mistään muustakaan.
- Anonyymi
Eli tuollainen yli puolen miljoonan euron arvoinen Lamborghini päihittää alle 60 tonnin arvoisen Teslan. Ehkä ei ole ihan verrannollinen asetelma. Tuo nimittäin on Model Y eikä siis edes lähimain nopein Tesla. Ja tuskin tuo Tesla edes kilpaili Lamborghinin kanssa.
- Anonyymi
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
Niin koska Lambo on Lambo ja Tesla on...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
"Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista"
Sähköauto on aina ollut ja tulee olemaan merkki sekä henkisestä että fyysisestä köyhyydestä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista"
Sähköauto on aina ollut ja tulee olemaan merkki sekä henkisestä että fyysisestä köyhyydestä.Ja tuo ei ollut mikään vastaus tekstiini. Ja voisihan myös sanoa Lamborghiniin puolen miljoonan laittaminen on aivotonta idiotismia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin koska Lambo on Lambo ja Tesla on...
Ja tuo tekstisi on naurettavan typerää paskaa. Samalla automerkillä on kaikenlaisia autoja eikä kaikki ole yleensä urheiluautoja. Kaikkien saman merkin autojen niputtaminen on aivotonta idiotismia. Voisihan vaikka sanoa, että kaikki Toyotat ovat kaupunkiautoja, koska osa Toyotan autoista on kaupunkiautoja.
- Anonyymi
"Ruotsin poliisin mukaan maassa tapahtuneesta nopeuksien laajamittaisesta laskusta on kiittäminen ennen kaikkea sähköautoilijoita."
https://www.is.fi/autot/art-2000010653760.html- Anonyymi
Bensalla olisit jo perillä :)
- Anonyymi
Ruotsalaisia oikeilla autoilla liikkuvia varmaan v--uttaa, kun sähköterot matelevat jaloissa alle nopeusrajoitusten "koska,eihän mulla range muuten riitä".
- Anonyymi
Miksi aloittajalla on huoli Teslankuskteista?
Näkyy jonkinlainen kateus. Mutta hei aloittaja, älä huoli niitä Tesloja saa ihan rahalla joten jos sellaista haaveilet niin osta pois.
Samanlaisia autoilijoita ne Teslalla ajavat on. Niillä kaikilla on ollut aiemmin joku muukin (useitakin) merkkejä. Millä perusteella siis väität että yhtäkkiä kaikki Teslan ostaneet ovat jonkin tietynlaisia käytökseltään?- Anonyymi
"Miksi aloittajalla on huoli Teslankuskteista?"
Mikä muuten on Teslankuskti?
Opetelkaa nyt patteriurpot edes kirjoittamaan ensin ja kommentoikaa vasta sitten,
vai onko se teidän heikoilta hoksottimilta liikaa vaadittu?
HEH HEH
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942290- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654