Olevaansa teiden kuninkaita, ja että heidän autonsa on maailman nopein. Oheisesta videolinkistä selviää totuus.
https://www.youtube.com/shorts/fN9GSy_gEMA?feature=share
Ei pidä lähteä (sähkö)mopolla moottoritielle.
Teslamiehet luulevat
13
381
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohon aloitukseen pieni korjaus.
Harvemmin siellä Teslan ratin takana mitään miehiä näkyy, yleensä kuljettajan paikalla on laiha ja finninaamainen pojanluihu, sellainen pimuista mitään ymmärtämätön kölvänen.- Anonyymi
Tuo on totta, lisäisin vielä ettei ko. "kölvänen" ymmärrä pimujen lisäksi oikein mitään mistään muustakaan.
- Anonyymi
Eli tuollainen yli puolen miljoonan euron arvoinen Lamborghini päihittää alle 60 tonnin arvoisen Teslan. Ehkä ei ole ihan verrannollinen asetelma. Tuo nimittäin on Model Y eikä siis edes lähimain nopein Tesla. Ja tuskin tuo Tesla edes kilpaili Lamborghinin kanssa.
- Anonyymi
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
Niin koska Lambo on Lambo ja Tesla on...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse asiassa tuo Model Y on hitain Tesla. Model 3, Model S ja Model X ovat kaikki nopeampia kuin Model Y. Varsinkin Model S joka on reippaasti Model Y:tä nopeampi. Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista.
"Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista"
Sähköauto on aina ollut ja tulee olemaan merkki sekä henkisestä että fyysisestä köyhyydestä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ja kaikki nuo maksavat murto-osan tuosta Lamborghinista"
Sähköauto on aina ollut ja tulee olemaan merkki sekä henkisestä että fyysisestä köyhyydestä.Ja tuo ei ollut mikään vastaus tekstiini. Ja voisihan myös sanoa Lamborghiniin puolen miljoonan laittaminen on aivotonta idiotismia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin koska Lambo on Lambo ja Tesla on...
Ja tuo tekstisi on naurettavan typerää paskaa. Samalla automerkillä on kaikenlaisia autoja eikä kaikki ole yleensä urheiluautoja. Kaikkien saman merkin autojen niputtaminen on aivotonta idiotismia. Voisihan vaikka sanoa, että kaikki Toyotat ovat kaupunkiautoja, koska osa Toyotan autoista on kaupunkiautoja.
- Anonyymi
"Ruotsin poliisin mukaan maassa tapahtuneesta nopeuksien laajamittaisesta laskusta on kiittäminen ennen kaikkea sähköautoilijoita."
https://www.is.fi/autot/art-2000010653760.html- Anonyymi
Bensalla olisit jo perillä :)
- Anonyymi
Ruotsalaisia oikeilla autoilla liikkuvia varmaan v--uttaa, kun sähköterot matelevat jaloissa alle nopeusrajoitusten "koska,eihän mulla range muuten riitä".
- Anonyymi
Miksi aloittajalla on huoli Teslankuskteista?
Näkyy jonkinlainen kateus. Mutta hei aloittaja, älä huoli niitä Tesloja saa ihan rahalla joten jos sellaista haaveilet niin osta pois.
Samanlaisia autoilijoita ne Teslalla ajavat on. Niillä kaikilla on ollut aiemmin joku muukin (useitakin) merkkejä. Millä perusteella siis väität että yhtäkkiä kaikki Teslan ostaneet ovat jonkin tietynlaisia käytökseltään?- Anonyymi
"Miksi aloittajalla on huoli Teslankuskteista?"
Mikä muuten on Teslankuskti?
Opetelkaa nyt patteriurpot edes kirjoittamaan ensin ja kommentoikaa vasta sitten,
vai onko se teidän heikoilta hoksottimilta liikaa vaadittu?
HEH HEH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.724924Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113349Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j202632Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571685- 471556
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941302
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2191073Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.71995IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51875