Oon miettinyt että pitäisi tutustua ihmisiin lisää kun noita ihmissuhteita nyt ei ihan liikaa ole itselläni. Kielet kiinnostaa ja luin kansalaisopistojen sivuilta että siellä on eri kielikursseja. Voisi kehittää itseään ja mahdollisesti tavata uusia kavereita. En oo kansalaisopistoissa ennen käynyt mutta olisiko täällä jollakulla joka käynyt antaa tietoa että millaista siellä on. Onko kuinka nopeaa eteneminen? Minkä ikäisiä siellä pääosin käy? Ranska ja saksa kiinnostaisivat eniten.
Onko kansalaisopiston kurssit kannattavia
5
429
Vastaukset
- Anonyymi
Voin tulla antamaan sulle yksityisopetusta saksan kielestä Johanna. Sovitaan vaan aika ja paikka.
- Anonyymi
Saat minusta ystävän ja opit uuden kielen.
- Anonyymi
Kanalaisopiston kurssit ovat hyvä ja lähes ilmainen tapa oppia uutta; joko kotiseutusi opistossa paikan päällä tai ottamalla kursseja missä tahaansa opistossa etänä netin välityksellä.
Kursseihin osallistuvat aivan kaiken ikäiset. Kielikurssien (joihin itse olen osallistunut) ikähaarukka on vaihdellut 18-73 vuoteen. Kaikille yhteistä: oppimisen ilo ja kanssakäynti muiden seurassa. Juuri sitä mitä sinä haet.
Nyt on hyvä aika kirjottautua kursseille,useathan alkavat jo lähipäivinä.
Selaileppa Kansalaisopistojen koko maata käsittävät kurssit - sadoista (100+) kursseista monet ovat etänä ja jopa täysin ilmaisia!!!!!!!!!
Tulet iloisesti yllättymään miten paljon Kansalaisopisto organisaationa pystyy tarjoamaan! - Anonyymi
Upp
- Anonyymi
Upp
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705