Onko kansalaisopiston kurssit kannattavia

Anonyymi-ap

Oon miettinyt että pitäisi tutustua ihmisiin lisää kun noita ihmissuhteita nyt ei ihan liikaa ole itselläni. Kielet kiinnostaa ja luin kansalaisopistojen sivuilta että siellä on eri kielikursseja. Voisi kehittää itseään ja mahdollisesti tavata uusia kavereita. En oo kansalaisopistoissa ennen käynyt mutta olisiko täällä jollakulla joka käynyt antaa tietoa että millaista siellä on. Onko kuinka nopeaa eteneminen? Minkä ikäisiä siellä pääosin käy? Ranska ja saksa kiinnostaisivat eniten.

5

426

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voin tulla antamaan sulle yksityisopetusta saksan kielestä Johanna. Sovitaan vaan aika ja paikka.

      • Anonyymi

        Saat minusta ystävän ja opit uuden kielen.


    • Anonyymi

      Kanalaisopiston kurssit ovat hyvä ja lähes ilmainen tapa oppia uutta; joko kotiseutusi opistossa paikan päällä tai ottamalla kursseja missä tahaansa opistossa etänä netin välityksellä.
      Kursseihin osallistuvat aivan kaiken ikäiset. Kielikurssien (joihin itse olen osallistunut) ikähaarukka on vaihdellut 18-73 vuoteen. Kaikille yhteistä: oppimisen ilo ja kanssakäynti muiden seurassa. Juuri sitä mitä sinä haet.

      Nyt on hyvä aika kirjottautua kursseille,useathan alkavat jo lähipäivinä.
      Selaileppa Kansalaisopistojen koko maata käsittävät kurssit - sadoista (100+) kursseista monet ovat etänä ja jopa täysin ilmaisia!!!!!!!!!
      Tulet iloisesti yllättymään miten paljon Kansalaisopisto organisaationa pystyy tarjoamaan!

    • Anonyymi

      Upp

    • Anonyymi

      Upp

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe