Nähtiin miten tehokas yhdistelmä Ovat Patriot patterit ja F16 lentueet.
Slava Ukrein.
Slava Ukrein.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
AFU kertoo että Venäjä ampui 100 ohjusta, joista Ukraina sankarillisesti ampui alas 165. "Loput" torjuttiin synnytyssairaaloilla, orpokodeilla ja ostoskeskuksilla parhaaseen ostosaikaan.
Natsikannattajilla Suomessa näyttää olevan istutettu median viha päähän. SÄÄLI - totuus tulee sinulle kovana kolauksena - jos et sulje pääkoppaa infolta kokonaan.
Oisko aloittajalle sellainen vanhan ajan pelukoppa hjuva idea?
Kyllä venäjän vehkeet ovat aina niitä matkalle jääneitä.
Se on kuitenkin hyvä että Venäjältä ohjukset loppuivat n. kaksi vuotta sitten.
Ukrainan olisi paljon vaikeampaa saavuttaa voitto Venäjästä ja vahingotkin olisivat suurempia. Nyt menetettiin vain energiaverkot, jokunen vesivoimala ja muuta pientä.
Kurskin menestyksen voimalla Ukraina voi pian sanella rauhanehdot Venäjälle.
joo mutta /// venäjä ensin tapattaa niitä ylimääräsiään lihamyllyssä.
Juuu 800 päivää sitten loppui lännen mukaan jo kaikki venäläisten aseet.
Mitenkäs ne kuitennii kulkee voitosta voittoon - oisko joku fasssssisti kelvollinen kertomaan?
Venäjä teki ohjusiskun, Ukraina torjui kaiken.
Käyttikö juutalaiset ympärileikattu a Taavetin linkoa venäläis ohjusten torjumiseen?😁
Se meitä aloittajaparassa naurattaa - tuo typeryys ja usko kuin koronapiikeihinkin.
Tästä videolta näet jenkkien kertoman miten Venäjä osui kohteisiinsa, näitä ohjuksia ei nimittäin pysty torjumaan muu kuin aloittaja ..hahhahahahahhah
VENÄJÄ TEKI SUURISKUN JA TUHOSI LÄNNEN ANTAMIA ASEITA SUURVARASTOISSA ENNEN KUIN EHTIVÄT ETEENPÄIN...MASSIIVISIA RÄJÄHDYKSIÄ KIOVAN KULMILLAKIN.
https://www.youtube.com/watch?v=_LmXouVk1AE
Karhu pisti tassulla nyt kunnolla ja jos ei natsijoukot tajua antautua, Putin pistää vielä lisähöyryä näille terroristeille, jotka siviileitä surmaavat ja kemiaa käyttävät aseissa.
Karhu ei enää neuvottele terroristimaan kanssa näköjään.
Ukraina vielä jotain yrittää näyttää, mutta Karhu näyttää etusormella takaisin selkeästi.
Karhu voi palata haaskalle kierimään.