https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5d056f7b-c330-45a3-835c-d2047dee3906
Uutuuskirja: Tämä yhdistää ulkomaalaisia seksuaalirikollisia
Miehet elivät usein kaoottista elämää, vailla turvaverkkoja. Valtaosalla puuttui täysin käsitys ja ymmärrys suostumuksesta ja suojaikärajoista.
moktar gubtalle uutuuskirja arvioitavaksi
8
219
Vastaukset
- Anonyymi
kerrohan kirja-arvio extyökkärimoktargubtamielipidepankiLardot
- Anonyymi
manu rovaniemellä teki jo tilauksen?
- Anonyymi
Moktar gubtan jääviys..
- Anonyymi
Arvaa missä lehdessä oli suosittu Calamity Jane-sarjakuva?
Se katseltiin kyllä monessakin kodissa jos vaan silmien eteen näkyville saatiin.
Toki kyseinen aikakautensa julkaisu oli aika kesy verrattuna 70- luvulla kasvaneen versioonsa, joka olikin sitten ihan eri tyylinen läpyskä. Nuoret eivät tiedä ja vanhukset eivät muista enää.- Anonyymi
woke
- Anonyymi
Tietoon tulleista henkirikoksista 31 tehtiin asunnossa tai muussa yksityisessä tilassa. Kolme tehtiin ravintolassa ja 14 yleisillä paikoilla. Yleisillä paikoilla tehtyjen henkirikosten osuus oli viimeksi tätä suurempi vuonna 2015.
Henkirikosten yritysten määrä pysyi viime vuoden tasolla. Niitä tuli viranomaisten tietoon yhteensä 180.
Henkirikosten ohella myös seksuaalirikosten määrä kasvoi alkuvuodesta. Raiskausten määrä kasvoi noin 11 prosenttia ja kaikkien seksuaalirikosten määrä 21 prosenttia.
Tilastokeskuksen mukaan viime vuoden alusta voimaan tulleen uuden seksuaalirikoslain myötä tietoon tulleiden seksuaalirikosten määrä on lisääntynyt aiemmasta.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/ikavia-lukuja-henkirikosten-ja-seksuaalirikosten-maarat-kasvoivat-suomessa/- Anonyymi
https://autotoday.fi/nainen-joutui-seksuaalisen-kajoamisen-uhriksi-bussissa-poliisi-kaipaa-havaintoja/
sellanen poika englantia osasi
- Anonyymi
Jaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32512054Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611147Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2766506Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405288Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823758- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552603Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1152020Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131874